Nokia Asha Hakkında Her Şey! - Son Dakika

Nokia Asha Hakkında Her Şey!

22.10.2013 12:45

Nokia gerçekleştirdiği etkinlik ile birlikte uygun fiyatlı giriş seviyesindeki akıllı telefon serisi Asha'nın üç yeni modelini tanıttı....

1
Nokia bu sabah gerçekleştrimiş olduğu etkinlikle birlikte akıllı telefon serisi Asha'nın yeni üyelerini resmi olarak tanıttı. Sırası ile Asha 503, 502 ve 500 adını taşıyan bu modeller, serinin şimdiye dek görülen en iyi tasarıma sahip çeşitleri olarak nitelendirildi.

Kaynak :

2
Parlak renklere sahip olan cihazlar, transparan bir katman ile kaplanmış durumda.
3
Bütçe dostu giriş seviyesindeki Asha serisinin yeni modellerinden Asha 500, 2.8 inç (240 x 320 piksel dokunmatik) ekran, 2MP kamera ve tekil ve çift SIM slotu dahil olarak gelecek. Asha 502 ise 3 inç dokunmatik ekran, 5 MP LED flaşlı kamera ve yine Dual SIM desteğine sahip.
4
Yeni serinin lideri olarak lanse edilen Asha 503, 240 x 320 piksel, 3 inç dokunmatik ekran (Gorilla Glass 2 ile) ve LED flaşlı 5MP'lik kamera gibi özelliklerle geliyor. Üstelik tüm serinin tek 3G destekli cihazı olma ünvanına da sahip. Diğer modellerde olduğu gibi tek ve Dual SIM desteği de cihazda mevcut olanlar arasında.
5
Tüm yeni Asha akıllı telefon modelleri, Asha 501'de görmüş olduğumuz dokunmatik optimizasyonlu kullanıcı arayüzünü kullanıyor. İkon bazlı ana ekran ve Fastlane adı verilen ikincil liste (içeriklerin yer aldığı ve uygulamalar ile sosyal ağların bulunduğu arayüz) varlığını korumakta. Ek olarak WhatsApp'ın birkaç hafta içerisinde tüm Asha'lara geleceğini de söylemiş olalım.
6
Nokia Asha 500 Afrika, Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Orta Doğu'da vergi hariç 69 dolardan satışa çıkacak. Asha 502 ise Afrika, Asya Pasifik, Avrupa ve Orta Doğu'da 89 dolara ve 503 ise Afrika, Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Orta Doğu'da olmak üzere 99 dolar'a satışa sunulacak. Cihazların çıkış tarihi ise bu yılın sonu olarak belirtildi.

Son Dakika Nokia Asha Hakkında Her Şey! - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement