15 Temmuz şehitleri için 'Cennet Vatan' belgeseli hazırlandı - Son Dakika
Güncel

15 Temmuz şehitleri için 'Cennet Vatan' belgeseli hazırlandı

15 Temmuz şehitleri için \'Cennet Vatan\' belgeseli hazırlandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 15 Temmuz darbe girişiminde Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nın bombalanması sonucu şehit olan 51 polis için 'Cennet Vatan' belgeselinin hazırlandığını duyurdu. Belgesel, şehit olan özel harekat polislerinden Cennet Yiğit'in ismiyle anılıyor. Bakan Yerlikaya, belgeselin tanıtım videosunu sosyal medya hesaplarından paylaştı ve 15 Temmuz şehitlerine Allah'tan rahmet diledi.

14.07.2023 17:51  Güncelleme: 17:52

İÇİŞLERİ Bakanı Ali Yerlikaya, 15 Temmuz darbe girişiminde Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nın bombalanması sonucu şehit olan 51 polis için 'Cennet Vatan' belgeseli hazırlandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, Twitter'daki hesabından 15 Temmuz'un 7'nci yıl dönümü kapsamında hazırlanan ve şehit olan özel harekat polislerinden Cennet Yiğit'in ismi verilen 'Cennet Vatan' belgeselinin tanıtım videosunu paylaştı. Yerlikaya, "Onlar, Türkiye Yüzyılı'nın kahramanlarıydı. 15 Temmuz'da Gölbaşı Özel Harekat Başkanlığı'mızda istiklalimize, irademize ve vatanımıza kasteden hainlerin karanlık tertiplerine karşı canlarını siper eden 51 cesur yüreğimiz şehit oldu. O kahramanlarımızdan biri de, bu 'cennet vatan' ilelebet yaşasın diye tüm sevdiklerini ardında bırakan Cennet Yiğit'ti. Aziz hatıraları hiçbir zaman unutulmayacak. 15 Temmuz'da şehadete eren 253 şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Makamları ali olsun. 2 bin 739 kahraman gazimize sağlık ve afiyet diliyorum. Hainlerle, teröristlerle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek. 'Cennet Vatan' belgeselimizin tanıtım filmi, tamamı yarın sosyal medya hesaplarımızda" dedi.


Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 15 Temmuz şehitleri için 'Cennet Vatan' belgeseli hazırlandı - Son Dakika


Advertisement