Adana Balkan Boşnak Türkleri Derneğinin yeni başkanı Züleyha Özbek - Son Dakika
Güncel

Adana Balkan Boşnak Türkleri Derneğinin yeni başkanı Züleyha Özbek

Adana Balkan Boşnak Türkleri Derneğinin yeni başkanı Züleyha Özbek

Adana Balkan Boşnak Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığına Züleyha Özbek seçildi.

30.12.2019 14:27  Güncelleme: 14:33
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adana Balkan Boşnak Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığına Züleyha Özbek seçildi.

Züleyha Özbek, kongre sonrası yaptığı açıklamada, "Amacımız değerler noktasında, hem güçlü Türkiye, hem güçlü bir Adana, hem de burada yaşayan Balkan Boşnak Türkleri olarak memleketimizin gelenek görenek kültürel değerlerimizi yitirmeden yaşamak yaşatmak pek tabi iyi ve kötü günde birbirlerimize yardımlaşma ve dayanışma ile örnek olan çalışmanın devamı için el birliğiyle daha çok gayret içerisinde olacağız" dedi.

Adana Boşnak Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Yönetim ve Denetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

"Züleyha Özbek, Melih Dizdar, Güliz Yenialaca, Levent Sertkaya, Faruk Koçer, Nevin Çelik, Mehmet Gökberk, Müjdat Alkan, Metin Kala, Yiğit Onat, Nigar Özlü, Buğrahan Duru, İsmet Gül, Seda Erdoğan, Semih Dizdar, Mehmet Erat, Selma Uslu ve Hüseyin Atasal. Denetim Kurulu; Gökhan Göker, Nesrin Aslan, Adnan Tuna, Zeynep Yüksek, İzzet Gültekin ve Başak İnip." - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Adana Balkan Boşnak Türkleri Derneğinin yeni başkanı Züleyha Özbek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Erzurumspor FK, Gençlerbirliği maçına hazırlanıyor
  11:28 Erzurumspor FK, Gençlerbirliği maçına hazırlanıyor

  Erzurumspor FK, Trendyol 1. Lig'de 10. sırada yer alırken, Gençlerbirliği maçından 3 puan hedefliyor. Teknik direktör Hakan Kutlu, play-off şanslarının devam ettiğini belirtirken, Başkan Ahmet Dal ise kalan dört haftada iyi sonuçlar almak istediklerini söyledi.

 • Rottweiler Köpeğinin Saldırısı Sonucu Yaralanan Çocuk Taburcu Edildi
  11:28 Rottweiler Köpeğinin Saldırısı Sonucu Yaralanan Çocuk Taburcu Edildi

  Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde, Rottweiler cinsi köpeğin saldırısı sonucu yaralanan 4 yaşındaki çocuk hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Köpeğin sahibi ve arkadaşı serbest bırakılırken, köpek ise barınağa götürüldü.

 • Kemalpaşa Belediye Meclisi 2024-2029 dönemi toplantısı yapıldı
  11:28 Kemalpaşa Belediye Meclisi 2024-2029 dönemi toplantısı yapıldı

  Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen'in yönetiminde 2024-2029 döneminin ilk Belediye Meclisi toplantısı yapıldı. Başkan Türkmen, Kemalpaşa halkının verdiği göreve layık olmak için çalışacaklarını ve hizmetlerini gerçekleştireceklerini belirtti.

 • Pakistan'da Şiddetli Yağışlar Sonucu 39 Kişi Hayatını Kaybetti
  11:27 Pakistan'da Şiddetli Yağışlar Sonucu 39 Kişi Hayatını Kaybetti

  Pakistan genelinde son üç gün içinde şiddetli yağış kaynaklı kazalarda 39 kişi hayatını kaybetti. Ülkenin doğusundaki Pencap eyaleti yağışlardan en çok etkilenen bölge oldu. Yıldırım düşmesi sonucu 21 kişi hayatını kaybetti. Ayrıca Belucistan eyaletinde çatı çökmesi ve yıldırım düşmesi nedeniyle 7 kişi, Hayber Pahtunhva eyaletinde ise evlerinin çatılarının çökmesi sonucu 8 kişi yaşamını yitirdi. Keşmir ve Gilgit-Baltistan bölgelerinde de ölümler meydana geldi. Ülkenin büyük bölümünde yeni bir yağmur dalgasının beklendiği uyarısı yapıldı.

 • Çiğ süt fiyatlarındaki zammın çiftçileri zor durumda bırakacağı uyarısı
  11:25 Çiğ süt fiyatlarındaki zammın çiftçileri zor durumda bırakacağı uyarısı

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Toprak, Ulusal Süt Konseyi tarafından açıklanan çiğ süt fiyatlarına yapılacak yüzde 8,5 oranındaki zamın çiftçileri zor durumda bırakacağını belirtti. Toprak, çiftçilerin para kazanamaması durumunda sütlerin döküleceğini veya hayvanların kesime gideceğini ve süt ürünlerinin üretiminde ciddi problemler yaşanacağını ifade etti. Ayrıca, sokakta satılan sütlerin gıda güvenliği riski taşıdığına dikkat çekerek vatandaşlara bu sütleri tüketmemeleri çağrısında bulundu.

 • Türkülerin ustaları kulakların pasını sildi
  11:25 Türkülerin ustaları kulakların pasını sildi

  Ordu'nun Ünye ilçesinde 'Turizm Haftası' dolayısıyla Devlet Türk Halk Müziği Korosu sanatçıları tarafından konser verildi. Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu Sanatçıları Sait Döşkaya, Gizem Samsa, Cafer Üvenç ve Mehmet Ali Ünalmışer'in seslendirdiği türkülerle dinleyenlerin kulaklarının pası silindi. Program sonunda Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu sanatçılarına plaket ve çiçek takdim etti.

 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, Hemşehrileriyle Dost Olacak
  11:25 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, Hemşehrileriyle Dost Olacak

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, Şairler Tepesi'nde düzenlenen 'Basın ve Medya Buluşması' programında yaptığı konuşmada, tüm çalışma arkadaşlarıyla birlikte hemşehrilerinin gönüllerine girmek için yoğun gayret göstereceklerini belirtti. Görgel, yeni Kahramanmaraş'ın imarı ve inşası için tüm kurum ve kuruluşlarla koordineli bir şekilde çalışacaklarını ifade etti.

 • Tokat'ta Futbolcu Öğretmen Belediye Başkanı Seçildi
  11:24 Tokat'ta Futbolcu Öğretmen Belediye Başkanı Seçildi

  Tokat'ta uzun yıllar futbol oynayan ve öğretmenlik yapan Ergül Ünal, gençlerin desteğiyle Reşadiye Belediye Başkanı seçildi. Başkan Ünal, sporculara destek vermek için başkan olduğunu belirtti.


Advertisement