Ailesinden Şiddet Gören Eşcinsel İntihar Etti - Son Dakika
Güncel

Ailesinden Şiddet Gören Eşcinsel İntihar Etti

Ailesinden Şiddet Gören Eşcinsel İntihar Etti

Ailesinden sürekli şiddet gören Van AhTamara LGBTİ grubu üyesi Sinan Akyüz, "Mutlu günlerin geleceği yok; artık gitmeliyim" şeklinde mesaj bırakıp kendini astı.

03.06.2015 10:38  Güncelleme: 11:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ailesinden şiddet gördüğü için canına kıyan Sinan Akyüz için sivil toplum örgütleri, intihara sürüklendiğini savunarak suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

"MUTLU GÜNLERİN GELECEĞİ YOK"

Van AhTamara LGBTİ grubu üyesi olan Sinan Akyüz (24), önceki gün evinde kendini asarak intihar etti. Eşcinsel olan Akyüz'ün arkadaşları, uzun süredir ailesinden şiddet gördüğünü, vücudunda darp izleri olduğunu ve savunma amaçlı tekvando dersleri aldığını öne sürdü. Akyüz, intiharından önce Facebook hesabından; "Dünya size kalsın, yalanlar size kalsın, sahtekarlıklar size kalsın, dostluklar size kalsın, aşklar size kalsın, duygular size kalsın, düşünceler size kalsın, nasihatlar size kalsın. Mutlu günlerin geleceği yok; artık gitmeliyim." mesajını paylaştı.

DARP İZLERİ VARDI

LGBTİ grupları ve sivil toplum örgütleri, daha önce de birçok kez intihar girişiminde bulunan Akyüz'ün ölümüne ilişkin intihara sürüklendiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmaya hazırlandıklarını söyledi.

"AĞABEYİM KOLLARIMI BAĞLAYIP DÖVÜYOR"

YAKA-KOOP Başkanı Gülmay Gümüşhan, bir hafta boyunca Akyüz'ü anma etkinlikleri düzenleyeceklerini belirterek, "Bana 'Abla, savunma kurslarına gidiyorum, teknikleri öğreniyorum.' demişti. 'Günlerce beni dövüyorlar' demişti. İntihar edeceğini söylüyordu gülerek. Özellikle abisinden şiddet görüyordu. 'Ölürsem bana çok güzel anma töreni yapın. Ağabeyim kollarımı bağlayıp dövüyor.' diyordu." diye konuştu.

"TOPLANTI YAPACAĞIMIZ GÜN..."

Akyüz'ün Van AhTamar LGBTİ grubundan arkadaşı Tuan Tual Bozkurt da, "Son olarak ağabeyinin darp ettiğini söylemişti. Vücundaki darp izlerini gösterince biz de korkmaya başlamıştık. Toplantı yapacağımız gün ölüm haberi geldi, biz de sarsıldık." dedi. (Kaynak: Milliyet)

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel Ailesinden Şiddet Gören Eşcinsel İntihar Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (57)

 • dadaş: Bu bir insandı duğuştan gelen bir hastalık kimse bunu yargılamamalız 79 22 Yanıtla
 • BİTTİ BU KADAR : EY BURADA YAZILAR YAZIP ACIMASIZ YORUMLAR YAPANLAR ŞUNU BİLİNKİ BU İNSAN SİZDEN DAHA DELİKANLI HATTA VE HATTA DAHA ONURLUDUR 65 27 Yanıtla
 • asiiiik: Lan ılter adam gibi yorum yapın bnm asabimi bozmayın burda ölen benim wanli kürt hemseeim 24 54 Yanıtla
 • KİMSEYİ KINAMA KiBİRE KAPILMA: gelmez deme başa olursun rezilü rüsva..yorumlarda o kadar kibirli var ki Allah yardım etsin.Kulsun sadece bir parça balçık biraz su. 68 4 Yanıtla
 • TURAN: CHP VE HDP SAHİP CİKSİN..ONLAR BOYLE İNSANLARİ ÇOK SEVERLER..HELE HELE SELO BAYİLR.... 24 42 Yanıtla
 • DELİ FİŞEK: TÜHHHHHHHH........CHP NİN BİR OYU GİTTİ DESENİZE 12 48 Yanıtla
 • simge: kimse istemez böyle olsun, kınamayın ,ben bir anne olarak ilerde ALLAH yaşatmasın da nasıl durumlarla karşılaşacağımın garantisi yok,2 oğlum var,ALLAH ım bütün evlatlarımızı korusun. 57 0 Yanıtla
 • Cem: Başımızda cumhurbaşkanı dediğimiz kişi Hdp üzerinden eşcinselleri hedef gösterirse bunlar olur işte.. 38 18 Yanıtla
 • zerrin: Sayfayı sapıklar basmış 29 25 Yanıtla
 • Exclusive: Temizlik olmuş. 12 42 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement