AK Parti'nin Sahip Çıktığı Felçli Cemil Ameliyat Edildi - Son Dakika
Güncel

AK Parti'nin Sahip Çıktığı Felçli Cemil Ameliyat Edildi

AK Parti\'nin Sahip Çıktığı Felçli Cemil Ameliyat Edildi

Kosova'nın Mamuşa Bölgesinde Yaşayan ve Annesinin Ölümü Üzerine 6 Yıl Önce Üzüntüden Felç Olan 14 Yaşındaki Cemil Taç, Kendisine Yardım Eli Uzatan AK Parti Bursa İl Teşkilatı Tarafından Ameliyat Ettirildi.

28.09.2007 17:08

Kosova'nın Mamuşa bölgesinde yaşayan ve annesinin ölümü üzerine 6 yıl önce üzüntüden felç olan 14 yaşındaki Cemil Taç, kendisine yardım eli uzatan AK Parti Bursa İl Teşkilatı tarafından ameliyat ettirildi.

Bir bebek gibi altı bağlanan, beli ve ayakları tutmadığı için ev içerisinde sürüklenerek dolaşabilen Cemil'in hüzünlü hayat hikayesi 6 yıl önce başladı. 2001 yılında kanser olan annesinin ölüm haberi üzerine büyük acı yaşayan Cemil'in 3 ay sonra sol ayağı, bundan 3 gün sonra da sağ ayağı tutmamaya başladı. Kosova'da çeşitli hastanelere giden Cemil bir türlü sağlığına kavuşamadı.

Kendi ihtiyaçlarını karşılayamadığı için amcasının oğlu Kadir Taç tarafından günde 3 kez altı bağlanan Cemil'in "yürümek istiyorum" feryadına AK Parti İl Başkanı Cafer Yıldız'dan cevap geldi. Küçük çocuğu amcasına ait evde parti yöneticileriyle beraber ziyaret eden Yıldız, Cemil'in tedavi masraflarını karşılama müjdesini verdi.

Zafer Mahallesi'ndeki evinden ambulansla Bursa Devlet Hastanesine kaldırılan Cemil, bir süre burada kaldıktan sonra ameliyat yapılmak üzere Özel Medical Park Hastanesi'ne götürüldü. 14 yaşındaki Cemil Taş burada Prof. Dr. Ufuk Aydınlı tarafından ameliyat edildi. 6 saat süren başarılı ameliyat sonrası Cemil'in yürüyemeyeceği ancak ev içinde rahat hareket edebileceği ifade edildi.

Hastanede tedavi altında tutulan Cemil Taç, çok mutlu olduğunu belirterek yardım eden herkese teşekkür etti. Ameliyatı gerçekleştiren Aydınlı ise, "Cemil Kosova'dan gelmiş 14 yaşında bir delikanlı. Belden aşağısı hareket fonksiyonlarını kaybetmiş durumdaydı. Göğüs duvarı bacaklarına değecek derecede şekil bozukluğu vardı. Bu problem Cemil'in dik durmasını, oturmasını engelliyordu. Biz bu nedenle Cemil'in dik durmasını sağlayacak bir ameliyat planladık. Cemil'in ellerini ve kollarını günlük yaşamında

kullanabilmesi için ameliyat ettik. Bundan sonra ellerini ve kollarını istediği yerde kullanabilecek daha rahat şekilde dik durabilecek. Hayatını daha rahat sürdürecek" dedi.

Cemil'in bir süre daha hastanede tedavi altında tutulacağı öğrenildi.

(RF-İHS-MEF-Y)

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel AK Parti'nin Sahip Çıktığı Felçli Cemil Ameliyat Edildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement