Altın Koza'da 15 Film Yarışacak - Son Dakika
Güncel

Altın Koza'da 15 Film Yarışacak

Altın Koza\'da 15 Film Yarışacak

Adana'da bu yıl 22'ncisi gerçekleştirilecek Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak olan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda 15 film jüri önüne çıkacak.

21.08.2015 12:41

Adana'da bu yıl 22'ncisi gerçekleştirilecek Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak olan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda 15 film jüri önüne çıkacak.

Kentte, 14- 20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek festivalde öne çıkan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması için başvuran 58 eserden 15'i finale kaldı. Finalde 350 bin lira ödüllü 'En İyi Film' için yarışacak filmler ve yönetmenleri şöyle açıklandı:

"(Abluka- Emin Alper), (Anayurdu- Senem Tüzen), (Çalsın Sazlar- Nesli Çölgeçen), (Dolanma- Tunç Davut), (Eksik- Barış Atay), (Gece- Erden Kıral), (Kar Korsanları- Faruk Hacıhafızoğlu), (Kasap Havası- Çiğdem Sezgin), (Misafir- Mehmet Eryılmaz), (Nefesim Kesilene Kadar- Emine Emel Balcı), (Saklı- Selim Evci), 'Sarmaşık- Tolga Karaçelik), (Toz Bezi- Ahu Öztürk), (Yarım- Çağıl Nurhak Aydoğdu Kılıç), (Yemekteydik ve Karar Verdim- Görkem Yeltan)."

ÖDÜL TÖRENİ 19 EYLÜL'DE

Finalde yarışacak filmlerden 4'ünün dünya prömiyeri, 8'inin ise Türkiye prömiyerinin yapılacağı festivalde büyük ödül töreni 19 Eylül'de gerçekleştirilecek. Festivalin dünyaca tanınan bir organizasyon haline gelmesi ve Türk sinemasının büyüyüp gelişmesi için çaba harcamaya devam edeceklerini anlatan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Festivalimiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın gördüğü ilgi her yıl daha da artıyor. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Türk sinemasının gelişmesi için destek vermeye devam edeceğiz" dedi. - Adana

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Altın Koza'da 15 Film Yarışacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement