Belediyede Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı - Son Dakika
Güncel

Belediyede Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Belediyede Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Kahramanmaraş Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Arasında Başlayan Toplu İş Görüşmeleri Sonuçlandı ve Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı.

28.02.2011 13:46

Hizmet-İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Zekeriya Koca'nın da katıldığı Toplu İş Sözleşme imzalama töreni Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi.

Belediye bünyesinde çalışmakta olan 415 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi töreninde açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Hizmet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanı Ömer Çınar, görüşmelerin olumlu geçtiğini ve yüzde 10 bir artışta antlaşmaya vardıklarını, sosyal hakların da ilave edilmesi durumunda artışın yüzde 16'lara ulaştığını söyledi.

Şube Başkanı Çınar'dan sonra kürsüye gelen Hizmet-İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Zekeriya Koca ise sendika hakkında kısa bir bilgi vererek, toplu iş sözleşmesi imzalama konusunda Kahramanmaraş Belediyesi ile bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadıklarını ve sonuçtan memnun kaldıklarını söyledi. Hizmet-İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Zekeriya Koca aynı zamanda norm kadro konusunda gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi.

Son olarak kürsüye gelen Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ise, belediyenin başkanı, başkan yardımcıları, müdürleri, işçileri ile bir aile olduğunu ifade ederek: "Öncelikle şu müjdeyi vermek istiyorum. Sözleşme görüşmeleri kapsamında 45 günlük gecikmeleriniz hesaplandı ve önümüzdeki günlerde sizlere ödenecek. Norm kadro konusuna gelince de biz bir aileyiz. İşçilerimizi kimseye vermez, başka bir yere de göndermeyiz. Biz aldığımız hizmete bakarız. 5-10 dakika gecikmeye bakmayız. İşçi kardeşlerimizin of demeden işlerini yapmalarına ve vatandaşlara güler yüzlü davranmalarına bakarız. Biz göreve geldiğimizden bu yana dördüncü defa sözleşme imzalıyoruz. Toplu iş görüşmelerinde emeği geçen başkan yardımlarımıza ve daire müdürlerimiz ile sendikacı kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Sözleşmenin siz işçi kardeşlerimize, belediyemize ve ilimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.

İşçilerin ayakta uzun süre alkışladıkları Başkan Mustafa Poyraz'a Hizmet-İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Zekeriya Koca bir plaket hediye etti.

Daha sonra toplu görüşme maddelerini içeren sözleşme metni Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ile Hizmet-İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Zekeriya Koca tarafından imzalandı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Belediyede Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement