Adıyaman'ın Besni ilçesinde çiftçilere 360 bin kavun ve karpuz fidesi dağıtıldı - Son Dakika
Güncel

Adıyaman'ın Besni ilçesinde çiftçilere 360 bin kavun ve karpuz fidesi dağıtıldı

Adıyaman\'ın Besni ilçesinde çiftçilere 360 bin kavun ve karpuz fidesi dağıtıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yürüttüğü 'Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi' kapsamında, Besni ilçesindeki çiftçilere 360 bin kavun ve karpuz fidesi dağıtıldı. Dağıtılan fidelerle ilçede 665 dekar alanda kavun ve karpuz üretimi yapılacak. Proje bedelinin yüzde 75'i Bakanlık tarafından karşılanırken, 115 çiftçiye fide dağıtımı gerçekleştirildi.

17.04.2024 13:10  Güncelleme: 13:12

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi" kapsamında, Adıyaman'ın Besni ilçesindeki çiftçilere 360 bin kavun ve karpuz fidesi dağıtıldı.

Dağıtılan fidelerle ilçede 665 dekar alanda kavun ve karpuz üretiminin yapılacağı belirtildi.

Adıyaman Tarım ve Orman Müdürü Nurettin Kıyas, Besni ilçesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 4 milyon TL olan proje bedelinin yüzde 75'inin Bakanlıkça karşılandığı, 115 çiftçiye 360 bin fide dağıtımının yapılacağını dile getirdi.

Adıyaman Valisi Osman Varol ise ziraat ve tarım alanında hem devlet hem de yerel yönetim eliyle birçok çalışma yapıldığını, şehrin ve bölgenin gelişmesinde tarımın lokomotif görevi gördüğünü ifade etti.

Konuşmaların ardından çiftçilere fideler dağıtıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Adıyaman'ın Besni ilçesinde çiftçilere 360 bin kavun ve karpuz fidesi dağıtıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement