Burdur Ak Partili Sorgun: Yargıya Asla Müdahil Olmayız - Son Dakika
Güncel

Burdur Ak Partili Sorgun: Yargıya Asla Müdahil Olmayız

Burdur Ak Partili Sorgun: Yargıya Asla Müdahil Olmayız

Ak Partili Sorgun: Yargıya asla müdahil olmayızAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Bucak Belediye Başkanı Ak Partili Süleyman Mutlu'nun FETÖ operasyonunda tutuklanmasıyla ilgili, "Olay soruşturma safhasında olduğu için bir şey söyleyemem. Yargıya asla müdahil olmayız. Kim olursa olsun, makamı mevkii, rütbesi ne olursa olsun bir kişi ihanetin içerisindeyse buna hiç kimse razı olmaz" dedi.

25.10.2016 19:06

Ak Partili Sorgun: Yargıya asla müdahil olmayız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Bucak Belediye Başkanı Ak Partili Süleyman Mutlu'nun FETÖ operasyonunda tutuklanmasıyla ilgili, "Olay soruşturma safhasında olduğu için bir şey söyleyemem. Yargıya asla müdahil olmayız. Kim olursa olsun, makamı mevkii, rütbesi ne olursa olsun bir kişi ihanetin içerisindeyse buna hiç kimse razı olmaz" dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, partisinin il başkanlığını ziyaret etti. İl Başkanı Süleyman Faki ve partililerle görüşen Sorgun, burada yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe girişiminden bahsetti. Darbe girişiminin millete karşı yapıldığını söyleyen Sorgun, "Bana '15 Temmuz'u bir kelimeyle anlat' deseler 'Asırların ihaneti' derim. Her millette, her devlette ve kurumda hainler bulunur. Ama bu kadar planlı, bu kadar hücrelerimize kadar işlemiş ihanete rastlamadık. Adeta bir kökü dışarıda zehirli meyveleri içeride olan bir zakkum ağacı gibi. Bunların başarılı olmamasında söyleyeceğimiz tek şey, milletimizin verilmiş sadakası varmış" dedi.

'BU ARABAYLA DAHA FAZLA YOL ALAMAYIZ'

Mevcut anayasayı sürücü kurslarında çift fren ve gaz pedallı, çift direksiyonlu araçlara benzeten Sorgun, "Milletin seçtiklerinde bir direksiyon var, bir de yandakilerin, oligarşik bürokrasinin, vesayetçilerin elinde direksiyon, gaz, fren var. İstedikleri kadar milletin seçtiklerine müsaade ediyorlar. Artık bu arabayla daha fazla yol alamayız. Artık bu çift direksiyondan, çift gazdan, çift pedaldan, çift frenden kurtulmamız gerekiyor" diye konuştu.

Konuşmasının ardından İl Başkanı Süleyman Faki, Ahmet Sorgun'a tablo hediye etti.

'SOMUT BİR ŞEY OLMADAN DA KONUŞMAMIZ DOĞRU OLMAZ'

Toplantı çıkışında gazetecilerin FETÖ/PDY operasyonu kapsamında tutuklanan Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu ile ilgili sorusunu yanıtlayan Ahmet Sorgun, şöyle dedi:

"Olay soruşturma safhasında olduğu için bir şey söyleyemem. Yargıya asla müdahil olmayız. Ancak prensip olarak hiçbir kimseye kefil olmayız, hiçbir kimseyi de bir şeyle itham etmeyiz. Bizim parti olarak da prensibimiz budur. Kim olursa olsun, makamı, mevkii, rütbesi ne olursa olsun bir kişi ihanetin içerisindeyse buna hiç kimse razı olmaz. Hiç kimse bunun arkasında durmaz. Ancak makamı, mevkii, rütbesi olmasa da hiçbir kimse hakkında bilgi, belge olmadan itham edilmez, hukukun gereği de budur. Somut bir şey olmadan da konuşmamız doğru olmaz. Ancak ilkesel olarak ifade ederiz. Gerekli yerlerde partimizin organlarında görüşürüz."

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Burdur Ak Partili Sorgun: Yargıya Asla Müdahil Olmayız - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement