Busmek Ailesi Öğretmenler Gününü Kutladı - Son Dakika
Güncel

Busmek Ailesi Öğretmenler Gününü Kutladı

Busmek Ailesi Öğretmenler Gününü Kutladı

Busmek tarafından düzenlenen öğretmenler günü kutlamasında, öğretmenler gönüllerince bir akşam geçirdi.

27.11.2014 11:34

Öğretmenler günü nedeniyle Merinos Gölpark Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen kutlama yemeğine Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse, Genel Sekreter Yardımcısı Neşet Çakmaklı, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hüseyin Koçak, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Hacıoğlu, Nilüfer HEM Müdürü Emin Ay, Osmangazi HEM Müdürü Ertekin Sevinç ile BUSMEK'in yönetici ve eğitici kadrosu katıldı. BUSMEK Usta Öğreticileri adına programda konuşan Heykel Kurs Merkezi Diksiyon Öğretmeni Filiz Bolkan, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister' sözünü hatırlatarak, "Usta öğreticiler olarak bizim amacımız burada kursiyerlerimizle hoşgörü, sabır çerçevesinde usta-çırak münasebetinde ilmimizi öğretmek ve o sanata hizmet ederek gelecek kuşaklara sağlam bir şekilde emanet etmektir" dedi.

Öğretmenliğin, insanlık tarihinin en anlamlı ve kutsal mesleği olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse ise, "Dinimizin ilk emri 'oku'dur. Öğretmenlerimiz elleri öpülesi mümtaz kişilerdir. Yüreğimizi ve ruhumuzu bu erdemlerle tezyin eden öğretmenlerimizin günü kutlu olsun" diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol tarafından tüm BUSMEK usta öğreticileri adına zümre rehber öğretmenlerine çiçekleri takdim edildi. Öğretmenler günü kutlama yemeği, Çalgıcı Mektebi ve Solist Aysun Taşçeşme'nin verdiği mini konserle sona erdi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Busmek Ailesi Öğretmenler Gününü Kutladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement