'Şirinler' Filminde Mastürbasyon Yapan Adama 5 Ay Ceza - Son Dakika
Güncel

'Şirinler' Filminde Mastürbasyon Yapan Adama 5 Ay Ceza

İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi'nde 'Şirinler' adlı çocuk filmini izlerken 'mastürbasyon' yapan 72 yaşındaki adama 5 ay hapis cezası verildi.

12.11.2014 08:19  Güncelleme: 09:17

İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi'nde geçen yıl gösterimde olan "Şirinler" filmine çocuğuyla giden 41 yaşındaki anne F.C, salonda yanındaki 8-9 yaşlarındaki kız çocuklarına bakarak cinsel organıyla oynayan yaşlı bir adam fark etti. Önce torununu filme getirdiğini düşündüğü dedeyi takibe alan anne, yanında çocuk bulunmaması nedeniyle Y.Y. adlı yaşlı adama "Siz ahlaka aykırı hareketler yapıyorsunuz" diye bağırdı.

PROSTAT SAVUNMASI

Bu çıkış üzerine sinema salonunu terk eden yaşlı adamın peşine düşen anne, Y.Y.'nin pantalonunun önünün de ıslak olduğunu fark edince durumu güvenlik görevlilerine bildirdi. Tutulan tutanağın ardından olay savcılığa intikal etti. Düzenlenen iddianamede, şüphelinin çocuk filmine tek başına gittiği ve kız çocuklarına bakarak, "hayasızca hareketlerde bulunarak teşhircilik" suçunu işlediği belirtildi ve 1 yıla kadar hapsi talep edildi.
Anadolu 73. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada savunma yapan Y.Y., prostat hastası olduğunu, vakit geçirmek için sinemaya gittiğini söyleyerek "Çocuk filmi olduğunu sonradan anladım. Filmi izlerken şikâyetçi olan anne bana birtakım sözler söyledi. Pantolonumda ıslaklık yoktu" dedi.

'ÇOCUKLAR PANİK OLMASIN'

Şikâyetçi olan F.C. ise iki kız çocuğunun yanına oturan yaşlı adamın elindeki çantasını siper ederek ahlaka aykırı hareketler yapmaya başladığını belirterek, "Çocuklar panik olmasın diye sessizce sinemadan çıkmasını söyledim. Bana 'Benim de kızım var ne olur bu işi kapatın' dedi ve özür diledi" dedi. Mahkemede tanık olarak dinlenen kültür merkezinin işletme müdürü E.G. de ifadesinde, "Sanık bize 'Beni gönderin ne olur bir daha gelmem' diye de yalvardı" beyanında bulundu.

HAKİM: VİCDANİ KANIM TAM

Yargılama sonucu hâkim, mevcut suçu işlediğine dair vicdani kanısının tam olduğunu belirterek sanığa 6 ay hapis cezası verdi. Bu cezayı failin geleceği üzerindeki etkileri nedeniyle 5 aya indirerek erteleyen hâkim, Y.Y 'nin 5 yıl süreyle denetime tabi tutulmasına da hükmetti. Hakim kararında şu ifadeyi kullandı: "Kişiler özel yaşantılarını istediği gibi yaşayabilir ama topluma açık mekânlarda hem de çocukların haklarının mevzu bahis olduğu ortamda özel yaşam hakkından söz edilemez."

\'Şirinler\' Filminde Mastürbasyon Yapan Adama 5 Ay Ceza
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel 'Şirinler' Filminde Mastürbasyon Yapan Adama 5 Ay Ceza - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (5)

  • ali: Ihtiyarı genci fark etmez toplumda bozulma hızla devam ediyor. 30 2 Yanıtla
  • sınav: töbe töbe 26 1 Yanıtla
  • EFELERİN EFESİ: ALLAHIM ORACIKTA DAŞ EDEYDİN YA BU SAPIĞI. O ZAMAN GÖRÜVERİRDİM BEN ONU 18 4 Yanıtla
  • gereksiz: şeyin kopsun 14 2 Yanıtla
  • TOTEMİN GÜCÜNE İNANIRIM BEN.:)))): edep yaaa, . . ! 8 1 Yanıtla

Advertisement