Donan Su Borularına Düdüklü Tencereli Çözüm - Son Dakika
Güncel

Donan Su Borularına Düdüklü Tencereli Çözüm

Donan Su Borularına Düdüklü Tencereli Çözüm

VAN'ın Başkale İlçesi'nde oturan Nihat Kaya, soğuk havalar nedeniyle donan su borularını düdüklü tencere kullanarak açıyor.

23.02.2017 13:01

VAN'ın Başkale İlçesi'nde oturan Nihat Kaya, soğuk havalar nedeniyle donan su borularını düdüklü tencere kullanarak açıyor. Su kaynattığı düdüklü tencerenin hava deliğine hurtum bağlayan ve bu hortumdan gelen buharla da borulardaki buzu çözdüğünü anlatan Kaya, yöntemin çok kolay ve kesin sonuç verdiğini  söyledi.

Başkale İlçesi'nde geçen hafta etkil olan kar yağışı ardından etkili olan ve geceleri sıfırın altında 20 dereceye kadar düşen soğuk hava yaşamı olumsuz yönde etkilerken, içme suyu borularını da donmasına neden oluyor. Yeni Mahalle'de oturan ve su boruları donan Nihat Kaya ile İbrahim Koç donan su borularını ilginç bir yöntemle çözüyor. Piknik tüpü üzerinde su kaynattıkları düdüklü tencerenin buhar tahliye aksamına hortum bağlayan ve bu hortumdan gelen buharla da borulardaki buzu eriten Kaya ve Koç, kullandıkları yöntemin kesin çözüm olduğunu ve çok kısa zamanda borulardaki buzu eritebildiklerini söyledi.

- Van

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Donan Su Borularına Düdüklü Tencereli Çözüm - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement