Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer - Son Dakika
Güncel

Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer

Dünya basınında milli muharip uçağı KAAN'a ilgi ve övgü devam ediyor. 21 Şubat'ta ilk uçuşunu yapan KAAN'la ilgili, Alman Welt gazetesinde, ''Bu dönüm noktası, Türkiye'nin bir savaş uçağı ülkesi olarak yükselişine işaret ediyor'' başlığıyla yayımlanan haberde ''Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan için bu, ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer anlamına geliyor.'' ifadesine yer verildi.

28.02.2024 21:19  Güncelleme: 21:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Milli muharip uçağı KAAN'ın 21 Şubat'ta başarıyla gerçekleştirdiği ilk uçuşunun ardından dünya basınında Türkiye'nin savunma sanayisindeki atılımlara övgüsü devam ediyor. Alman Welt gazetesinde, "Bu dönüm noktası, Türkiye'nin bir savaş uçağı ülkesi olarak yükselişine işaret ediyor." ifadeleri kullanılırken İtalyan Panorama dergisi ise, "Kaan, ülkenin savunma yeteneklerini güçlendirmeyi ve küresel sahnedeki stratejik konumunu geliştirmeyi amaçlayan en iddialı teknolojik çabasını temsil ediyor." yorumunu yaptı.

"ÇOK ÖNEMLİ BİR ADIM"

İspanya'da savunma alanında haber yapan internet siteleri, KAAN ile ilgili haberlerini sürdürdü. "Defensa.com" adlı internet sitesi, "Türk Hava Kuvvetlerinin gelecekteki muharip uçağı ilk uçuşunu yaptı" başlığıyla verdiği haberde, "Bu, Türk sanayisinin, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'nin liderliğinde, uluslararası alanda (hayalet) olarak tanımlanan 5'inci nesil savaş uçağı ve radar görünmezlik yeteneklerini geliştirmeye yönelik iddialı projesi kapsamında çok önemli bir adımdır." yorumu yapıldı. KAAN'ın üretim aşamalarının ve gelecek projelerinin aktarıldığı haberde, "Uçağın nihai hedefi, Türkiye'yi 5'inci nesil savaş uçağı üretebilecek altyapı ve teknolojiye sahip sayılı ülkelerden biri haline getirmek." ifadesi kullanıldı.

Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer

"F-35 GİBİ 5. NESİL UÇAKLAR ARASINDA 1. BLOKTA"

"Aviacionline.com" sitesi de "KAAN, 5. nesil Türk savaş uçağı ilk uçuşunu yaptı" başlığıyla verdiği haberde, "KAAN'ın F-35 gibi 5. nesil uçaklar arasında 1. blokta yer alacağını, uluslararası pazarlarda büyük ilgi göreceğini, rakip modellerin üstün özelliklere sahip olacağını, milli tasarımlı motorun üretime girdiğinde ABD'li modellerden arındırılacağını ve Pakistan gibi bazı ülkelerin şimdiden büyük ilgi gösterdiğini" yazdı.

"KAAN, ÜLKENİN EN İDDİALI TEKNOLOJİK ÇABASINI TEMSİL EDİYOR"

İtalyan Panorama dergisinde çıkan haberde de Türkiye'nin "ulusal gurur gösterisiyle" yeni askeri uçağını uçurduğu belirtildi. Haberde, "Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen Kaan, ülkenin savunma yeteneklerini güçlendirmeyi ve küresel sahnedeki stratejik konumunu geliştirmeyi amaçlayan en iddialı teknolojik çabasını temsil ediyor. Bu, Türkiye'nin çıkarıldığı F-35 programını klonlama girişimi değil, ABD'nin F-22'sine daha çok benzeyen, artık yaşlanan F-16D'lerin yerini alabilecek sipariş bekleyen bir uçak." ifadeleri kullanıldı. Kaan'ın temellerinin 2016'da atıldığı ve 5. nesil bir uçak olarak değerlendirildiği belirtildi.

Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer

KAAN HOLLANDA'DA DA ÖVGÜ ALIYOR

Hollanda'nın önemli gazeteleri ve savunma alanında haber yapan internet sitesi, KAAN ile ilgili haberleri ilgiyle takip etti.De Volkskrant gazetesinin " Türkiye, savaş uçağı Kaan ile gökyüzündeki hakimiyetini bir kez daha gösteriyor" başlıklı haberinde, KAAN'ın ilk test uçuşunu başarıyla tamamladığı belirtildi. Türkiye'nin silah pazarında önemli bir oyuncu haline geldiği vurgulanan haberde, Türk savunma sanayisinin "başarılı Bayraktar insansız hava aracının ardından şimdiki iddialı projesi olan kendi savaş uçağı üzerinde çalıştığı" kaydedildi. Türkiye'nin savaş uçaklarının üretiminde kendi kendine yeterlilik için önemli projeler yaptığı aktarılan haberde, bunun hızla büyüyen savunma sanayisi için ciddi bir adım olduğuna dikkati çekildi.

De Telegraaf gazetesinin haberinde de "Türkiye kendi geliştirdiği ilk savaş uçağını tanıttı" başlığı kullanılırken KAAN'ın, Türkiye'nin kendi ürettiği ilk savaş uçağı olduğu ifade edildi. Türkiye'nin kendi savaş uçağı üretiminin, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın bağımsız savunma sanayine sahip olma hedefleriyle örtüştüğü belirtilen haberde, Kaan'ın öne çıkan özellikleri arasında yüksek manevra kabiliyeti ve gövdede silah taşıma yeteneklerinin yer aldığı kaydedildi. Orta avcı uçağı kategorisinde yer alan KAAN'ın, 21 metre uzunluğa, 14 metre kanat açıklığına sahip olduğu ifade edildi.

Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer

"Upinthesky.nl" internet sitesi, "Türk savaş uçağı KAAN havalandı" başlığıyla verdiği haberde, " Türkiye'nin ilk yerli üretim savaş uçağı olan KAAN, bugün ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Bu prestij projesinde önemli bir adımdır." yorumu yapıldı.

BALKAN MEDYASINDAN KAAN'A ÖVGÜ

KAAN'ın ilk uçuşuna Balkan ülkeleri Slovenya, Sırbistan, ve Karadağ medyalarında övgüyle yer verilmeye devam ediliyor.

Slovenya'da savunma alanında yayımlar yapan "Savunma Dergisi", KAAN'ın ilk uçuşunu "Türk savaş uçağı KAAN ilk uçuşunu yaptı" başlığıyla yansıttı. Dergide, "Bu, Türkiye için havacılık programında önemli bir ilerlemedir." ifadesine yer verildi.

Karadağ'daki haber sitesi Mondo, haberi, "Türk muharebe uçağı ilk uçuşunu yaptı. 'Kötü diller' çok şey konuştu ama bu tarihin en iddialı programı." ifadeleriyle okurlarına aktardı.

Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer

Sırbistan'ın en çok tıklanan haber sitelerinden Srbija Danas ise haberi, "Türk savunma sanayii tarihinin en iddialı programı: KAAN." şeklinde verdi. KAAN'ın uçuşu ve özellikleri Radio Bulgaria'nın haberinde de okuyuculara aktarıldı.

ALMAN BASININDAN KAAN'A ÖVGÜ

Alman Welt gazetesinde, "Bu dönüm noktası, Türkiye'nin bir savaş uçağı ülkesi olarak yükselişine işaret ediyor" başlığıyla yayımlanan haberde, KAAN'ın teknik özelliklerinden bahsedildi. Haberde, "Alışılmadık derecede kısa bir zaman aldı ama "KAAN" savaş uçağı, ilk uçuşunu başarıyla tamamladı. Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan için bu, ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer anlamına geliyor. Ankara, modern savaş uçaklarının üretiminde kendi kendine yeterlilik için giderek daha fazla çaba sarf ediyor." ifadesine yer verildi.

Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer

"ABD'YE KARŞI KAZANILMIŞ BİR ZAFER"

"Bu, hızla büyüyen Türkiye için tarihi bir dönüm noktasıdır." değerlendirmesinde bulunulan haberde, şunlar kaydedildi: "Türkiye'nin kendi savaş uçağı olan ve Türkçede 'hükümdar' anlamına gelen 'KAAN' ilk uçuşunu başarıyla tamamladı. Çift motorlu savaş uçağı, gizlilik özelliklerine sahip 5. nesil bir model. Bundan dolayı radar tarafından tespit edilmesi zor ancak Türk Hava Kuvvetlerinin gelecekteki gururunun harekete hazır hale gelmesi için yıllar geçmesi gerekecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Başkanı Temel Kotil'e göre, Ankara yakınlarında yapılan ilk uçuş 2,44 kilometre irtifada 13 dakika sürdü. Bu alışılmadık derecede kısa bir süre. Karşılaştırmak için 30 yıl önce Eurofighter ilk uçuşunda ancak 40 dakika sonra yere inebilmişti. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için kendi savaş uçağının ilk uçuşu ABD'ye karşı kazanılmış bir zaferdir. Türkiye, başlangıçta Almanya'nın da gelecekte teslim alacağı Amerika'nın F-35 savaş uçağının üretimine dahil olmuştu ancak Türkiye, Rus S-400 hava savunma sistemlerini satın alınca ABD, Ankara'nın F-35 katılımını 2019'da sonlandırdı. Erdoğan, şimdi daha bağımsız olmak için kendi savaş uçağı projesini ilerletmeye daha da kararlıydı."

Haberde, "Türkiye, teknoloji ve altyapıdan uzmanlık ve üretim kapasitesine sahip çalışanlara kadar modern savaş uçaklarının üretimi için tüm değer zincirine sahip dünyadaki birkaç ülkeden biri olmak için çabalıyor. Modern sensörler, radarlar ve diğer savunma teknolojileri çeşitli Türk şirketlerinde geliştirilmektedir." değerlendirmesinde bulunuldu.

Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer

"TÜRKİYE'NİN UMUDU: GÖKYÜZÜNDEKİ YENİ SAVAŞÇI"

Flugrevue internet portalında da "Türkiye'nin umudu: Gökyüzündeki yeni savaşçı: Türk hayalet savaşçısı Kaan uçuyor" başlığıyla yayımlanan haberde, "21 Şubat'ta görünmezlik özelliğine sahip Türk savaş uçağı başarılı ilk uçuşunu gerçekleştirdi." ifadesi kullanıldı.

Haberde, şunlar kaydedildi: "Türk Hava Kuvvetlerinin geleceğin amiral gemisi, çarşamba sabahı Ankara yakınlarındaki Mürted'den ilk uçuşuyla havalandı. Test pilotu Barbaros Demirbaş, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Kaan'ın kontrolündeydi. Prototipe iki koltuklu F-16D Fighting Falcon eşlik ediyordu. Uçuş, muhtemelen sadece 13 dakika sürdü. Uçak, 2 bin 440 metre yüksekliğe ve 425 km/saat hıza ulaştı."

Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer

"TÜRKİYE UZUN VADEDE F-16'NIN YERİNİ ALACAK MODELİ KULLANMAK İSTİYOR"

Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, "Kaan ile ülkemiz sadece beşinci nesil savaş uçağına değil, dünyada çok az ülkenin sahip olduğu teknolojilere de sahip olacak." açıklamasına yer verilen haberde, şu bilgiler paylaşıldı: "Beşinci nesil savaş uçağının geliştirilmesine 2016'da başlandı. Türkiye, uzun vadede F-16'nın yerini alacak modeli kullanmak istiyor. Fighting Falcon'da da kullanılan prototipteki GE motorları, gelecekte yerini Türkiye'de geliştirilen bir tahrike bırakacak. Seri üretime 2028'de başlanması planlanıyor."

İSKANDİNAVYA MEDYASINDAN KAAN'IN İLK UÇUŞUNA ÖVGÜLER

İsveç'te yayın yapan Microsoft'un internet portalı MSN, "Türkiye'nin KAAN hayalet savaş uçağı ilk uçuşunu gerçekleştirdi" başlığını kullandığı haberde, eski adıyla TF-X olarak bilinen beşinci nesil uçağın, Hava Savunma Komutanlığı envanterindeki yaşlanan F-16'ların yerini alması ve 2030'lu yıllardan itibaren aşamalı olarak kullanılmasının planlandığı kaydedildi.

Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer

"Gagadget.com" teknoloji haber sitesinin "Türkiye'nin beşinci nesil KAAN savaş uçağı ilk uçuşunu gerçekleştirdi" başlığıyla duyurduğu haberde, şu ifadeler yer aldı: "Türkiye'nin beşinci nesil savaş uçağı olan KAAN (TF-X), 2017'den beri Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilmektedir. Uçağın ilk versiyonları 2013'te İstanbul Uluslararası Fuarı'nda sergilenmiştir. İlk KAAN prototipi 2022 sonbaharının sonlarında sunuldu. TUSAŞ, 2029'dan itibaren ayda iki uçak üretmeyi planladığını duyurdu. KAAN'ın maksimum hızı Mach 1,8 (2222 km/saat) olacak."

"TÜRKİYE'NİN GELİŞTİRDİĞİ YENİ NESİL SAVAŞ UÇAĞI İLK UÇUŞUNU YAPTI"

Finlandiya'nın gazetelerinden Ilta Sanomat, "Türkiye'nin geliştirdiği yeni nesil gizli savaş uçağı ilk test uçuşunu yaptı" başlığıyla duyurduğu haberde, Fince de kralların kralı anlamına gelen KAAN'ın başarılı bir uçuş gerçekleştirdiğine dikkati çekildi. KAAN'ın 13 dakika havada kaldığı aktarılan haberde, Kaan'ın seri üretiminin 2028'de başlayacağı, ilk serinin üretime girecek tüm uçaklarının 2040 yılında tamamlanacağının tahmin edildiği kaydedildi.

Norveç'te yeni nesil savunma silahlarının haberlerinin yer aldığı "forsvaretsforum.no" haber sitesi de "Türk savaş uçağı ilk kez havada" başlığını kullandı. KAAN savaş uçağının 13 dakika boyunca havada kaldığı, 8 bin feet yüksekte 230 knot hıza ulaştığı bildirilen haberde, uçağın çok güçlü olmasına rağmen radara zor yakalandığına işaret edildi.

Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer

Danimarka'da yayın yapan "carroemotos.com" haber sitesi de "Türkiye, Kaan hayalet savaş uçağıyla ilk uçuşunu gerçekleştirdi" başlığını kullandığı haberde, şu ifadelere yer verdi: "Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından geliştirilen Kaan, Türkiye'nin savunma yeteneklerini güçlendirmeyi ve küresel sahnede stratejik konumunu geliştirmeyi amaçlayan en iddialı teknolojik atılımını temsil ediyor."

KAAN, ABD BASININDA DA İLGİ UYANDIRDI

ABD merkezli The Defense Post haber sitesinin, milli muharip uçak KAAN'ın ilk uçuşunu "Türkiye'nin ilk yerli üretim muharip uçağı KAAN ilk uçuşunu gerçekleştirdi" başlığıyla duyurduğu haberde, KAAN, Türkiye'nin "F-16 uçaklarının yerini alma yönünde adım" olarak nitelendi. Haberde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın değerlendirmeleri ve Türk Havacılık Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil'in X sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlara da yer verildi.

Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer

BİR DÖNÜM NOKTASINA İMZA ATTI

The National Interest dergisinde yayımlanan bir yazıda da "Türkiye'nin hava-uzay endüstrisi, yerli KAAN muharip uçağının başarılı ilk uçuşuyla ülkenin savunma teknolojisinde artan becerilerinde önemli bir dönüm noktasına imza attı." ifadesi yer aldı. Dergideki yazıda ayrıca KAAN'ın ilk uçuşunun 13 dakika sürdüğü ve 230 knot hıza ulaştığı, piste pürüzsüz iniş yaptığı belirtildi.

Warrior Maven sitesindeki haberde de Türkiye'nin "kendi savaş uçağını" uçurduğuna dikkati çekilerek KAAN'ın özellikleriyle ilgili bilgi verildi. Haberde ayrıca KAAN'ın, "Avrupalı rakiplerinden" daha iyi performans sergilediği ifade edildi.

Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer

İNGİLİZ BASININDAN KAAN'A İLGİ

The Telegraph'ın haberinde, Türkiye'nin, kendi "hayalet savaş uçağını" geliştirme yolunda hızla ilerlediği aktarılırken KAAN'ın uçuşuyla ilgili bilgi verildi. Haberde KAAN ile Türkiye'nin kendi beşinci nesil savaş uçağını geliştiren ve sahaya süren nadir ülkeden biri olacağı vurgulandı.

Forces sayfasının haberinde ise Türkiye'nin teknoloji, altyapı, insan kaynakları ve üretim kabiliyetleri gibi alanların tamamını da kapsayan "gelişmiş savaş uçağı üretimi" konusunda az sayıdaki ülkelerden biri olmak istediğine işaret edildi.

KAAN FARKLI BÖLGELERDE HABERLERE KONU OLDU

Hindistan merkezli EurAsian Times'ın haberinde de KAAN'ın "tarihi ilk uçuşu" ile havalandığına yer verildi. KAAN'ın uçuşunun "önemli bir başarı" olduğu aktarılan haberde, söz konusu uçuşun "dünya genelinde hayranlık" uyandırdığına vurgu yapıldı.

Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer

"Flight Global" isimli sayfada da Türkiye'nin son günlerde savunma ve havacılıkta "birçok dönüm noktasını" kutladığına değinilirken, Türk firmalarından övgüyle söz edildi.

Greek Reporter'ın haberinde de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türkiye savunma sanayisi alanında adeta bir destan yazıyor" sözlerine yer verilerek, KAAN'ın özellikleri anlatıldı.

Ürdün merkezli Al Bawaba'nın KAAN ile ilgili yaptığı haberde, dünya genelinde basının dikkatini KAAN'a yönelttiğine değinilirken, KAAN'ın sosyal medyada da büyük ilgi gördüğü kaydedildi.

Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD\'ye karşı kazanılmış bir zafer
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (4)

 • Merih Can Aris: Her seçim aynı senaryo 12 9 Yanıtla
 • Gökhan Görkem: Racon 10 - Ekonomi -2 6 1 Yanıtla
 • Hüseyin Taşkın GÜLER: Motoru dahil birçok parçasını Abd'den alıp Abd'ye karşı nasıl zafer kazanıyoruz anlayabilmiş değilim. Motoru Abd'nin F16 motoru. 50 yıllık motor. Milletin aklı ile dalga geçmeseler iyi olur. Haber oy kokan bir haber. Niteliği ABD'yi güldürüyor 3 0 Yanıtla
 • hasan celik: Asıl Almanların tutumuna tav oluyorum. ABD’ye karşı kazanılmış bir zafer… Sanki Euro Fighter almamıza müsaade etmeyenler kendileri değilmiş gibi. Sadece ABD’ye karşı bir zafer… 0 0 Yanıtla
 • Torbacılara şafak operasyonu: 10 gözaltı
  09:57 Torbacılara şafak operasyonu: 10 gözaltı

  Kayseri'de polis ekipleri tarafından torbacı olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik 52 personel ile yapılan şafak operasyonunda 10 kişi yakalandı. Operasyonda uyuşturucu madde ve silahlar ele geçirildi. Gözaltına alınan 9 kişi tutuklandı.

 • Eskişehir'de Sokak Hayvanları İçin Mücadele Eden Gönüllüye Motosiklet Çalındı
  09:54 Eskişehir'de Sokak Hayvanları İçin Mücadele Eden Gönüllüye Motosiklet Çalındı

  Eskişehir'de 30 yıldır sokak hayvanları için yemek dağıtan Erol Dürüşken, motosikletinin çalınmasına rağmen mücadelesinden vazgeçmiyor. Günlük ortalama 60 kilometre yol katederek yemek dağıtımı yapan Dürüşken, 1 senede 21 bin 500 kilometre yol kat ettiğini belirtti. Dağıtım miktarının bazı günler 300 kilograma kadar ulaştığını söyleyen Dürüşken, destek olan herkese teşekkür etti.

 • Geldikleri marketten telefon çalan şahıslar kamerada
  09:52 Geldikleri marketten telefon çalan şahıslar kamerada

  Başakşehir'de bulunan bir markette, 2 şüpheli, kasanın yanında bulunan telefonu çalmak için bir kişinin dalgınlığından faydalandı. Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen olayda, bir şüpheli telefonu alıp cebine koyarken diğer şüpheli ise gözcülük yaptı.

 • Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Hayvancılıkla Uğraşanlara Su Faturası Desteği Devam Ediyor
  09:52 Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Hayvancılıkla Uğraşanlara Su Faturası Desteği Devam Ediyor

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi, hayvancılıkla uğraşan şahıs ve işletmelere tahakkuk ettirilecek su faturalarının yüzde 50'sini ödeme uygulamasına 2024 yılında da devam edecek. Büyükşehir Belediye Meclisi, hayvancılıkla uğraşan üreticilerin su faturalarının yarısının Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanması ile ilgili karar meclis üyelerince oy birliği ile kabul etti.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tren Seferlerinin Durdurulması Kararına Karşı Önlem Aldı
  09:52 Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tren Seferlerinin Durdurulması Kararına Karşı Önlem Aldı

  Mersin ve Adana arasında faaliyet gösteren tren seferlerinin 2 yıl süreyle durdurulması kararının ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi, artırılan seferler ve yeni açılan hatlarla mağduriyet yaşanmaması için önlem aldı.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'a Dünya Şehirlerinden Kutlama Mesajları
  09:51 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'a Dünya Şehirlerinden Kutlama Mesajları

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Paris, Viyana, Atina ve Barselona gibi birçok şehrin belediye başkanlarından kutlama mesajları aldı. Başkanlar, Tugay'a başarı dileklerini iletti.

 • Bursa'da facia ucuz atlatıldı: Freni boşalan kamyon eve girdi
  09:50 Bursa'da facia ucuz atlatıldı: Freni boşalan kamyon eve girdi

  Bursa'da freni boşalan kamyon önce elektrik direğine çarptı ardından eve girdi. Kazada yaralanan olmazken evde hasar meydana geldi. Kaza, dün saat 20.00 sıralarında merkez Yıldırım ilçesi Ortabağlar Mahallesi Huzur Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 16 ARJ 236 plakalı kamyon sürücüsü rampa aşağıya inerken frene bastığında aracı durduramadığını fark etti. Sürücü önce cadde üzerinde bulunan elektrik direğine ardından da eve çarparak durabildi. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kazada yaralanan olmazken evde hasar meydana geldi. Freni patlayan kamyon vinç ile girdiği evden çıkarıldı. Trafik ekipleri kazayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Taha Akgül, Paris 2024 Yaz Olimpiyatları için hazırlıklarını sürdürüyor
  09:49 Taha Akgül, Paris 2024 Yaz Olimpiyatları için hazırlıklarını sürdürüyor

  Serbest Güreş Milli Takımı'nın teknik kadrosu, Paris 2024 Yaz Olimpiyatları öncesinde kamp çalışmalarını Kastamonu'da tamamladı. Taha Akgül, sakatlığının ardından iyileşerek çalışmalara başladı. Akgül, Rusya A Milli Takımı ile kamp yapacak ve ikinci kez altın madalya hedefliyor.

 • Eskişehir'de akran zorbalığına uğrayan öğrencinin annesi: 'Çocuğumla ilgilenilmedi'
  09:49 Eskişehir'de akran zorbalığına uğrayan öğrencinin annesi: 'Çocuğumla ilgilenilmedi'

  Eskişehir'de akran zorbalığı sonucu kulağından yaralanan bir öğrencinin annesi, çocuğuyla ilgilenilmediğini iddia ederek, okul yönetimi ve öğretmenler hakkında şikayetlerde bulundu. Annenin iddialarına göre, öğrenciye yardım edilmedi ve okul yönetimi olaya müdahale etmedi. Olayın ardından çocuk okula gitmek istemiyor ve öğretmeni sevmediğini söylüyor.

 • Kadirli'de motosiklet kazasında genç hayatını kaybetti
  09:49 Kadirli'de motosiklet kazasında genç hayatını kaybetti

  Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde meydana gelen motosiklet kazasında 24 yaşındaki genç hayatını kaybetti. Kadirli-Adana karayolu üzerinde Aydınlar köyü Kurukandak mevkiinde meydana gelen kazada, motosiklet sürücüsü dengesini kaybederek devrildi. Sağlık ekipleri olay yerine gelerek genç sürücünün hayatını kaybettiğini belirledi. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • İznik'te Define Kazısı Yapan Bir Kişi Göçük Altında Hayatını Kaybetti
  09:47 İznik'te Define Kazısı Yapan Bir Kişi Göçük Altında Hayatını Kaybetti

  Bursa'nın İznik ilçesinde kaçak kazı yapan definecilerden biri göçük sonucu hayatını kaybetti. Mahsur kalan 2 kişiye ulaşma çalışmaları devam ediyor. Jandarma, AFAD ve JAK ekipleri bölgeye sevk edildi.

 • Myanmar Devlet İdare Konseyi, Yeni Yıl affıyla 3.000'den fazla mahkumu serbest bıraktı
  09:47 Myanmar Devlet İdare Konseyi, Yeni Yıl affıyla 3.000'den fazla mahkumu serbest bıraktı

  Myanmar Devlet İdare Konseyi, geleneksel Myanmar Yeni Yılı'nın ilk günü olan Çarşamba günü 3.000'den fazla mahkumu affetti. Affın insani kaygılara hitap ederken aynı zamanda Myanmar'ın geleneksel Yeni Yıl Günü'nü kutlamak, halka neşe getirmek ve ilgili ülkelerle olumlu ilişkiler geliştirmek amacıyla çıkarıldığı belirtildi. Konsey ayrıca bazı mahkumların cezalarını altıda bir oranında indirdi.


Advertisement