Emniyet Müdürü'nden Otyam'a 'Bana Piyes Yazarı Dedi' Davası - Son Dakika
Güncel

Emniyet Müdürü'nden Otyam'a 'Bana Piyes Yazarı Dedi' Davası

Emniyet Müdürü\'nden Otyam\'a \'Bana Piyes Yazarı Dedi\' Davası

Antalya'da Yaşayan Gazeteci, Yazar ve Ressam Fikret Otyam, 'Kask Takmayanlara ve Trafik Kurallarına Uymayanlara' Karşı Mücadele Etmediği Gerekçesiyle İl Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan'ı Eleştiren Yazısı Nedeniyle Davalık Oldu.

04.05.2008 02:18

Antalya’da yaşayan gazeteci, yazar ve ressam Fikret Otyam, ’kask takmayanlara ve trafik kurallarına uymayanlara’ karşı mücadele etmediği gerekçesiyle İl Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan’ı eleştiren yazısı nedeniyle davalık oldu.

Otyam’ın kendisini ’roman ve piyes yazarı’ diyerek aşağıladığını belirten Arslan, 82 yaşındaki Otyam ve yayıncı İdris Özyol aleyhinde 20 bin YTL’lik manevi tazminat davası açtı. Antalya’daki yerel Son Nokta dergisindeki yazısında Arslan’ı eleştirirken "Trafik genelgesini uygulayacak roman ve piyes yazarı emniyet müdürümüz biraz meşgul. Yeni eser için bilgi topluyor" ifadesini kullanan Otyam, önceki gün Antalya 7. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmaya katıldı. Otyam, "Eleştirilerimin hepsinin temelinde ölümler, yaralanmalar var. Peki bunlardan kim sorumludur? Bu kentin emniyet müdürü ve ona bağlı birim olan trafik ilgilileri değilse, köşe başındaki simitçi mi sorumludur? Davacı ile karşılaşmamızda ışık ihlallerinde kazaya kurban gideceğimi söylediğimde, ’Seni kimse çiğnemez’ yanıtını verdi’ diye konuştu. Emniyet Müdürü Arslan ise "Benim Otyam’a sonsuz saygım var. O bir dünya sanatçısı. Kitap yazdığım için beni eleştirmesine çok üzüldüm. Yoksa görevimi eleştirmesine hiçbir sözüm olamaz" dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Emniyet Müdürü'nden Otyam'a 'Bana Piyes Yazarı Dedi' Davası - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement