Erdemli'de "Kıyılardan Dağlara Olba Kültür Yolları Projesi" - Son Dakika
Güncel

Erdemli'de "Kıyılardan Dağlara Olba Kültür Yolları Projesi"

Erdemli\'de "Kıyılardan Dağlara Olba Kültür Yolları Projesi"

Mersin Üniversitesi ile Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) tarafından ortaklaş hazırlanan "Olba Kültür Yolları ve Kırsal Turizm Odakları Geliştirme Projesi"nde projeye katkı sunanlar plaketle ödüllendirildi.

11.03.2021 16:53  Güncelleme: 17:19
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mersin Üniversitesi ile Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) tarafından ortaklaş hazırlanan "Olba Kültür Yolları ve Kırsal Turizm Odakları Geliştirme Projesi"nde projeye katkı sunanlar plaketle ödüllendirildi.

Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen programda konuşan proje ortaklarından Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da desteklenen "Türkiye Şehir Ödülleri 2020 yılı Yılın Turizm Projesi" kategorisinde "Olba Kültür Yolları Projesi" n yılın turizm projesi ödülü verilmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Konuşmasının ardından Sarı, proje koordinatörü Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nida Naycı'ya teşekkür plaketi verdi.

Projenin 2 yıllık saha çalışması sonucu ortaya çıktığını ve verilen emek sonunda, bölgede bundan sonra geliştirilecek kırsal kalkınma hedefli eko-turizm projeleri için önemli bir eşiğe gelindiğini ifade etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Erdemli'de 'Kıyılardan Dağlara Olba Kültür Yolları Projesi' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İstanbul ve Çevresi İçin Cumartesi Sabahı Fırtına Uyarısı
  14:37 İstanbul ve Çevresi İçin Cumartesi Sabahı Fırtına Uyarısı

  Valilik, Cumartesi sabahı İstanbul ve çevresi için fırtına uyarısı yaptı. Doğu ve kuzeydoğudan esecek fırtınanın saatteki hızı 75 kilometreyi bulacak. İstanbul Valiliği, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

 • İran'a İsrail saldırısı sonrası petrol ve altın fiyatları yükseldi
  14:37 İran'a İsrail saldırısı sonrası petrol ve altın fiyatları yükseldi

  ABD’li yetkililerin bir İsrail füzesinin İran’ı vurduğunu açıklamasının ardından, petrol ve altın fiyatlarında yükseliş oldu. İsrail saldırısının haberi duyulunca, Brent ham petrolünün varil fiyatı 90 doların üzerine çıktı; daha sonra İran saldırının önemli olmadığını söyleyince biraz geriledi. Altının ons fiyatı bir ara rekora yaklaşırken, daha sonra 2400 doların altına düştü. Orta Doğu’daki gerilimin tırmanmasının petrol sevkiyatını aksatabileceğinden korkuluyor.

 • Karabük Ambulans Servisi Başhekimi Engin Ekmekci'nin adı 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'na verildi
  14:35 Karabük Ambulans Servisi Başhekimi Engin Ekmekci'nin adı 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'na verildi

  Geçen yıl hayatını kaybeden Karabük Ambulans Servisi Başhekimi Engin Ekmekci'nin adı, Safranbolu Yenimahalle'de bulunan 1 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nda yaşatılacak. İl Sağlık Müdürü İsmail Kara, törende Ekmekci'nin halka yaptığı hizmetleri ve başarılı çalışmalarını vurguladı. Törende, Ekmekci'nin kızları tarafından sağlık istasyonunun tabela açılışı gerçekleştirildi.

 • Çaykur Rizespor, RAMS Başakşehir maçı öncesi hazırlıklarını tamamladı
  14:34 Çaykur Rizespor, RAMS Başakşehir maçı öncesi hazırlıklarını tamamladı

  Trendyol Süper Lig'in 33. haftasında deplasmanda RAMS Başakşehir'e konuk olacak Çaykur Rizespor, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde gerçekleştirdiği antrenmanla maçın hazırlıklarını tamamladı. Sakatlıkları devam eden Laine, Faye, Benhur Keser ve Mithat Pala ise antrenmana katılmadı. Takım, antrenmanın ardından İstanbul'a hareket etti.

 • Ağrı'da baharın gelişiyle besiciler hayvanlarını meraya çıkarmaya başladı
  14:34 Ağrı'da baharın gelişiyle besiciler hayvanlarını meraya çıkarmaya başladı

  Ağrı'da küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığın yaygın olduğu kentte, baharın gelmesiyle besiciler hayvanlarını meraya çıkarmaya başladı. Bol yağışlı geçen havaların ısınmasıyla meralar yeşillendi. Besiciler, sabahın erken saatlerinde hayvanlarını meraya çıkarıp akşam köylerine geri götürüyor. Baharın gelmesiyle çobanlık mesailerine başlayan besiciler, sezonun bereketli geçmesini temenni ediyor.

 • TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'nde Dünya Çocukları Ankara'da
  14:33 TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'nde Dünya Çocukları Ankara'da

  TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında dünyanın dört bir yanından gelen çocuklar, Ankara Etlik Şehir Hastanesi'nde tedavi gören yaşıtlarını ziyaret etti. Şenlikte çocuklar, TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı ve hastane yetkilileriyle birlikte pasta kesti, hediyeler takdim etti. Şenliğe 29 ülkeden 500 çocuk katılıyor.

 • Beijing'in GSYİH'sı 2024'ün ilk çeyreğinde yüzde 6 arttı
  14:29 Beijing'in GSYİH'sı 2024'ün ilk çeyreğinde yüzde 6 arttı

  Çin'in başkenti Beijing'in gayrisafi yurtiçi hasılası (GSYİH), 2024'ün ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 artarak 1,05 trilyon yuanı (yaklaşık 148 milyar ABD doları) aştı. Kentin birincil sektörlerinin katma değeri yüzde 3,2 artarken, ikincil sektörlerinin katma değeri yüzde 7,3 artış gösterdi. Kentin üçüncül sektörlerinin katma değeri ise yüzde 5,8 arttı. Beijing, 2024 yılı için yüzde 5 civarında GSYİH büyüme hedefi belirlemiş bulunuyor.


Advertisement