Geçmişle Geleceğini Aydınlat" Sergisi - Son Dakika
Güncel

Geçmişle Geleceğini Aydınlat" Sergisi

Geçmişle Geleceğini Aydınlat" Sergisi

Yalova Balkan Göçmenleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Göç) tarafından "Geçmişle Geleceğini Aydınlat" isimli kültür sergisi açıldıGaziosmanpaşa Mahallesi'ndeki Balkan Evi'nde, 1989 yılında Bulgaristan'dan Türkiye'ye gerçekleşen zorunlu göç ile yapılan yolculuk esnasında çekilen fotoğraflar sergilendi.

22.10.2016 18:08

Yalova Balkan Göçmenleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Göç) tarafından "Geçmişle Geleceğini Aydınlat" isimli kültür sergisi açıldı

Gaziosmanpaşa Mahallesi'ndeki Balkan Evi'nde, 1989 yılında Bulgaristan'dan Türkiye'ye gerçekleşen zorunlu göç ile yapılan yolculuk esnasında çekilen fotoğraflar sergilendi.

Burada konuklarını bilgilendiren Yalova Bal-Göç Başkanı Lütfi Özgür, "Sergimizde bulunan birçok eser ziyaretçilerine mübadele yıllarını yaşatacak. Mübadele adına her şey var sergimizde. Mübadele yıllarında çekilen tarifi zor acılar ve varsa yaşanan mutluluklardan iz taşıyan günlük kulanım eşyaları, belgeler ve fotoğraflar Balkan Evi'nde yeniden hayat buldu." diye konuştu.

Sergide, zorunlu göçe tabi tutulan mübadillerin yanlarında getirdikleri günlük kullanım eşyaları, belgeler ve fotoğraflar da ziyaretçilere sunuldu.

Mübadil kadınların özel günlerde kullandığı elbiselerden olan bindallı, gelinlik, üç etek, cepken, şalvar, gelin başörtüsü ve erkek giysilerine katılımcılar ilgi gösterdi.

Daha sonra açılışa katılan konuklara yöresel yemekler ve tatlılar ikram edildi.

Serginin açılışına, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Taşköprü Belediye Başkanı Nedret Gülen, Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Bal-Göç Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan, Yalova Esnaf Odası Başkanı İsmail Mutlu, Yalova Belediye Meclisi Üyeleri Fethiye Avcı ve Necmi Soylu, vatandaşlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Geçmişle Geleceğini Aydınlat' Sergisi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement