Genç Madencinin Yeni Nişanlandığı Ortaya Çıktı - Son Dakika
Güncel

Genç Madencinin Yeni Nişanlandığı Ortaya Çıktı

Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden ocağındaki kazada hayatını kaybeden 18 yaşındaki Muhammed Çağan daha yeni nişanlanmıştı.

15.05.2014 00:00  Güncelleme: 00:45

Soma'da hayatını kaybeden Muhammede Çağan’ın bir hafta önce nişanlandığı ve üç ay sonra evleneceği ortaya çıkarken, anneannesi Kaniye Ebe torununun dizinin ağrımasına ve tüm ısrarlarına rağmen işten çıkartırlar diye işe gittiğini söyledi.

UMUTLAR HER SAAT TÜKENİYOR

Manisa’nın Soma ilçesinde trafoda meydana gelen patlamanın ardından madende mahsur kalan işçilerin yakınlarının telaşlı bekleyişi devam ediyor. Soma Devlet Hastanesi önünde yakınlarından gelecek iyi haberi bekleyen ailelerin umutları yavaş yavaş tükenmeye başladı. Ocakta bulunan yakınlarından haber alamayan ailelerin hayat hikayeleri ise yürek dağlıyor.

HASTANE ÖNÜNDE TORUNUNU BEKLİYOR

Patlamanın ardından torunu Muhammed Çağan’dan haber alamayan Kaniye Ebe, hastane önünde bekliyor. Bir hafta önce nişanlandığı ve 5 gün önce işe başladığı öğrenilen Çağan’ın düğün hazırlıkları içinde olduğu ortaya çıktı. Çağan’ın nişanlısı Emine ile 15 Ağustos’ta evleneceği öğrenilirken, iki gencin bir hafta önce çekilen nişan görüntüleri yürek burktu. Görüntülerde damadın nişan töreninde oynayan bir kişiye para taktığı görülüyor.

SİGORTA PRİMİ EKSİK YATMASIN DİYE GİTTİ

Anneanne Kaniye Ebe, torununun dizi ağrımasına ve tüm ısrarlarına rağmen sigortasından bir gün eksik pirim yatmasın diye patlamanın olduğu gün işe gittiğini söyledi. Yakında düğününün olacağını belirten Ebe, “Davullar tutuldu, düğünü vardı. İçimiz yanıyor. Sigorta derdinden işe girdi. ‘Askere gitmeden önce sigortam olsun’ dedi. İşe gireli 5 gün oldu. 18 yaşına yeni girdi. Dizinde yara vardı, ‘Gitme işe’ dedim. ‘İşe gitmezsem beni sonra işe almazlar’ dedi” diye konuştu.

Öte yandan anneannesinin bir umutla beklediği Çağan’dan kötü haber geldi. Çağan’ın cansız bedeninin Kırkağaç’taki soğuk hava deposuna götürüldüğü öğrenildi. Çağan’ın cenazesinin yarın Türdüler köyünde kılınacak cenaze namazının ardından köy mezarlığına defnedileceği belirtildi.

Genç Madencinin Yeni Nişanlandığı Ortaya Çıktı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Genç Madencinin Yeni Nişanlandığı Ortaya Çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (3)

  • yasemin yiğitin: Yazık oldu bu kadar cana 16 0 Yanıtla
  • yasemin yiğit: Yazık oldu bu kadar cana 9 0 Yanıtla
  • yasemin yiğit: Yazık oldu bu kadar cana 8 0 Yanıtla

Advertisement