Giresun - Başsavcı Kaya: Yorgunuz, Uykusuzuz Ama Devletsiz, Milletsiz Değiliz - Son Dakika
Güncel

Giresun - Başsavcı Kaya: Yorgunuz, Uykusuzuz Ama Devletsiz, Milletsiz Değiliz

Giresun - Başsavcı Kaya: Yorgunuz, Uykusuzuz Ama Devletsiz, Milletsiz Değiliz

Başsavcı Kaya: Yorgunuz, uykusuzuz ama devletsiz, milletsiz değilizGiresun Cumhuriyet Başsavcılığı öncülüğünde Giresun adliye personelinin katılımıyla düzenlenen 'demokrasi yürüyüşü'nde kalabalığa seslenen Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, "Yorgunuz, uykusuzuz ama devletsiz, milletsiz değiliz" dedi.

26.07.2016 23:21

Başsavcı Kaya: Yorgunuz, uykusuzuz ama devletsiz, milletsiz değiliz

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı öncülüğünde Giresun adliye personelinin katılımıyla düzenlenen 'demokrasi yürüyüşü'nde kalabalığa seslenen Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, "Yorgunuz, uykusuzuz ama devletsiz, milletsiz değiliz" dedi.

Giresun Adliye Sarayı önünde toplanan kalabalığa seslenen Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, darbecilerin başaramadığı ve başaramayacağını söyledi. Kaya, "Hepimiz biraz yorgunuz. Ama her zaman söylediğim gibi, çok şükür yorgunuz, uykusuzuz ama devletsiz, milletsiz değiliz" dedi. Darbe teşebbüsünün yaşandığı gece Sinop'ta görevli olduğunu kaydeden Başsavcı Kaya, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Bu hain saldırının gerçekleştiği, bu kendini bilmezlerin, haşhaşilerin, efsunlanmışların, bu vatana bu millete kastettiği gece ben Sinop'taydım. Herkesin yaşadığı endişeyi yaşadım. Fakat kendimden çok emindim. Millete olan inancım gerçekten tamdı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin içinden bir grubun, efsunlanmış bir grubun, kendini bilmez hareketinin eninde sonunda en ağır şekilde geri döndürüleceğine emindim. Çünkü tek dayanağın, tek gücün, millet gücü olduğunu biliyordum. O gece tanklarla insanlarımızı şehit edilirken, askerimize, polisimize kurşun sıkılırken adliye önündeydim. Oradakilere, 'Bundan önce bu devlet, bu millet nasıl darbe teşebbüsleriyle karşılaşmışsa, nasıl onları alt etmişse, kısa sürede bu darbe teşebbüsünden de zaferle ayrılacağız, bunları yeneceğiz' demiştim. Çok şükür sabaha karşı bu teşebbüs atlatıldı. Eğer millet olarak biz ayakta olmasaydık bu darbe teşebbüsünden çok ağır zayiatlar verebilirdik. Asla başaramadılar, başaramayacaklar."

Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Demir de, "Yılgınlık göstermeyin. Bir tehdit oluştu, bu tehdidi savuşturduk. Bundan sonra da gözümüz açık olmalı, tetikte olmalıyız" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından ellerine Türk bayrakları alan hakim, savcı, adliye personeli ve aileleri sahil yolundan sloganlar atarak Atatürk Meydanı'na yürüdü. Kalabalık burada, demokrasi nöbetindeki vatandaşlarla birlikte nöbet tutmaya başladı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Giresun - Başsavcı Kaya: Yorgunuz, Uykusuzuz Ama Devletsiz, Milletsiz Değiliz - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement