Gübretaş 66,8 Milyon Liralık Temettü Verecek - Son Dakika
Güncel

Gübretaş 66,8 Milyon Liralık Temettü Verecek

Gübre Fabrikaları T.A.Ş'nin (GÜBRETAŞ), 62. Olağan Genel Kurulunda 2013 net karından 66,8 milyon liranın ortaklara temettü olarak dağıtılması kararı alındı.

17.04.2014 13:56
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gübre Fabrikaları T.A.Ş'nin (GÜBRETAŞ),  62. Olağan Genel Kurulunda 2013 net karından 66,8 milyon liranın ortaklara temettü olarak dağıtılması kararı alındı. Temettü gelirleri hissedarlara 30 Mayıs'ta ödenecek.

GÜBRETAŞ açıklamasına göre, dün şirketin İstanbul'daki Genel Müdürlük binasında yapılan 62. Olağan Genel Kurul toplantısına Yönetim Kurulu üyeleri ile hissedarlar, yatırımcılar ve şirketin idari personeli katıldı. Toplantıda 2013 net karından 66,8 milyon liranın ortaklara temettü olarak dağıtılma kararı da onaylandı.

Hissedarlara temettü gelirleri 30 Mayıs 2014'te ödenecek.

Geçen yılın finansal sonuçlarının değerlendirildiği 62. Olağan Genel Kurul toplantısının açılış konuşmasını yapan GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nin en büyük iştiraki olan GÜBRETAŞ'ın köklü tecrübesiyle her açıdan büyük bir başarı ivmesi yakaladığını belirtti.

Kutlu, şirketin son yıllarda oluşan güçlü vizyonu sayesinde Türkiye'nin büyük markaları arasında üst basamaklara yükseldiğini kaydetti. 2013 yılında GÜBRETAŞ'ın iyi bir performans sergilediğini söyleyen Kutlu, "GÜBRETAŞ'ın 2000'li yılların başında 600-700 bin ton olan satış miktarı bugün 1,7 milyon ton seviyelerine yükselirken, aynı dönemde 200 milyon TL civarında olan ciromuz ise 2013 sonunda konsolide olarak 2,26 milyar TL'ye ulaştı" ifadelerini kullandı.

- Abdullah Kutlu'nun Yönetim Kurulu Başkanlığı devam edecek

Genel Kurulda şirketin 2013 faaliyetleriyle ilgili bir sunum yapan Genel Müdür Osman Balta ise GÜBRETAŞ'ın Türkiye'nin en hızlı büyüyen ve yatırımcısına en çok kazandıran şirketlerinden biri haline geldiğini vurguladı. 2013 yılını satış rekoruyla tamamlayarak pazardaki liderliklerini pekiştirdiklerini anlatan Balta, ayrıca 148,5 milyon liralık yatırımla şirket tarihinin yurtiçindeki yatırım harcamasını da gerçekleştirdiklerini aktardı.

2014 yılı bütçe hedeflerine de değinen Osman Balta, bu yıl 1,7 milyon ton satış ve 2,5 milyar lira konsolide ciro hedefinin yanı sıra yatırım ve sosyal sorumluluk alanındaki çalışmaların da aynı tempoyla sürdürüleceğini belirtti.

Açıklamada yer verilen bilgilere göre, Abdullah Kutlu'nun Yönetim Kurulu Başkanlığının devam ettiği yeni dönemde Necdet Dirik de Başkan Vekilliği görevini sürdürecek.

GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu'nda ayrıca Dr. Erol Demir, Osman Balta, Mustafa Çırak ve İshak Gündüz yer alırken, Bağımsız Yönetim Kurulu ise Prof. Dr. Lokman Delibaş, Mustafa Fevzi Yüksel ve Aydın Bedir'den oluşuyor. - İstanbul

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gübretaş 66,8 Milyon Liralık Temettü Verecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • ABD ve AB, İran'a yönelik yeni yaptırımlar düşünüyor
  06:07 ABD ve AB, İran'a yönelik yeni yaptırımlar düşünüyor

  ABD ve AB, İsrail'e yönelik saldırının ardından İran'a daha fazla yaptırım uygulamayı düşündüklerini açıkladı. İsrail ise müttefiklerini Tahran'ın füze programına yaptırım uygulamaya çağırdı. Birleşmiş Milletler'in İran'ın füze programıyla ilgili yaptırımlarının süresi Ekim ayında doldu. İsrail'in Genelkurmay Başkanı, İran'ın saldırısının cevapsız kalmayacağını belirtti. Dünya liderleri ise taraflara itidal çağrısında bulundu.

 • Denizli'de Milli Mücadele kahramanının heykeli kundaklandı
  05:18 Denizli'de Milli Mücadele kahramanının heykeli kundaklandı

  Denizli'nin önemli Milli Mücadele kahramanlarından Köpekçi Nuri Efe anısına ilçe girişine 5 yıl önce yaptırılan heykelin, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kundaklandığı iddia edildi.

 • Köpekçi Nuri Efe Heykeli Kundaklandı
  05:13 Köpekçi Nuri Efe Heykeli Kundaklandı

  Denizli'nin Tavas ilçesinde bulunan Milli Mücadele kahramanı Köpekçi Nuri Efe heykeli kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kundaklandı. Heykelde büyük oranda zarar meydana geldi.

 • Motosikletli 2 şüpheli park halindeki araçları kurşunlayarak kaçtı
  04:50 Motosikletli 2 şüpheli park halindeki araçları kurşunlayarak kaçtı

  Kocaeli'nin Darıca ilçesinde motosikletle seyir halinde olan 2 şüpheli, 2 aracı kurşunlayarak olay yerinden kaçtı. Şüphelilerin ateş ettiği 11 boş kovan bulundu. Polis, kaçan şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

 • Kocaeli'de Motosikletli Şüpheliler Araçları Kurşunladı
  04:40 Kocaeli'de Motosikletli Şüpheliler Araçları Kurşunladı

  Kocaeli'nin Darıca ilçesinde motosikletle seyir halinde olan 2 şüpheli, 2 aracı kurşunlayarak olay yerinden kaçtı. Şüphelilerin ateş ettiği araçlarda maddi hasar meydana gelirken, polis ekipleri kaçan şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

 • Yalova'da orman yangını
  04:39 Yalova'da orman yangını

  Yalova'nın Termal ilçesinde meydana gelen orman yangınına Yalova ve Bursa'dan gelen ekipler müdahale etti. Yangın kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları başlatıldı. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

 • Nazilli'de çıkan kavgada bir kişi bıçaklandı
  04:13 Nazilli'de çıkan kavgada bir kişi bıçaklandı

  Aydın'ın Nazilli ilçesinde kız meselesi iddiasıyla çıkan tartışma bıçaklı kavgaya dönüştü. Kavgada S.E isimli kişi bıçakla göğsünden yaralandı. Yaralı, Nazilli Devlet Hastanesine kaldırıldı ve hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Polis, kaçan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

 • İzmir'de 86 düzensiz göçmen ve 5 şüpheli yakalandı
  03:38 İzmir'de 86 düzensiz göçmen ve 5 şüpheli yakalandı

  İzmir'in Foça ve Seferihisar ilçelerinde Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda, 86 düzensiz göçmen ile göçmen kaçakçısı olduğu değerlendirilen 5 şüpheli yakalandı. Foça açıklarında bir lastik botta yakalanan 14 düzensiz göçmenin yanı sıra, Sahil Güvenlik İnsansız Hava Aracı tarafından tespit edilen başka bir lastik botta da 43 düzensiz göçmen yakalandı. Seferihisar ilçesinde ise karada 29 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

 • Nur Yoldaş hastaneye kaldırıldı
  03:09 Nur Yoldaş hastaneye kaldırıldı

  Müzisyen Nur Yoldaş, öğleden sonra yürüyüşten dönerken fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Tomografi, EKG ve kan tahlili yapılan Yoldaş'a sonuçlara göre tedavi uygulanacak. Oğlu Tunç Devrim Yoldaş, yanında olduğunu ve hemen ambulansla hastaneye götürdüklerini belirtti. Nur Yoldaş, Sultan-ı Yegah başta olmak üzere birçok şarkısıyla tanınmaktadır.

 • Avrupa Birliği, 35 Bin Gence Ücretsiz Avrupa Turu Düzenleyecek
  02:36 Avrupa Birliği, 35 Bin Gence Ücretsiz Avrupa Turu Düzenleyecek

  Avrupa Birliği Komisyonu, DiscoverEU programı kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da dahil olduğu 35 bin genç için ücretsiz trenle Avrupa turu düzenleyecek. Gençler, 1 Temmuz 2024 ile 30 Eylül 2025 arasında 30 gün boyunca Avrupa'nın birçok kentini ücretsiz dolaşabilecek ve bir indirim kartıyla birlikte birçok avantajdan yararlanabilecek. Başvurular, European Youth Portal üzerinden yapılacak ve başvuruya uygun olan gençlerden 35 bin kişi ücretsiz Avrupa seyahati kazanacak.

 • İsrail'in Bombardımanında 4'ü Çocuk 7 Filistinli Hayatını Kaybetti
  02:13 İsrail'in Bombardımanında 4'ü Çocuk 7 Filistinli Hayatını Kaybetti

  İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde bir evi bombalaması sonucu 4'ü çocuk 7 Filistinli hayatını kaybetti. İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana sürdürdüğü saldırılar nedeniyle yaklaşık 2,3 milyon nüfuslu Gazze Şeridi'nde 1,9 milyon kişi yerinden edildi. Bu Filistinlilerin çoğu, İsrail'in daha önce 'güvenli bölge' olduğunu iddia ettiği Refah kentine sığındı.


Advertisement