Hamburg'da Türk Tiyatro Topluluğu Doğaçlama ile İzleyiciden Tam Puan Aldı - Son Dakika
Güncel

Hamburg'da Türk Tiyatro Topluluğu Doğaçlama ile İzleyiciden Tam Puan Aldı

Hamburg\'da Türk Tiyatro Topluluğu Doğaçlama ile İzleyiciden Tam Puan Aldı

Almanya'nın Hamburg kentinde faaliyet gösteren Aykırı İşler Tiyatro ve Sanat Grubu, doğaçlama gösterisiyle tiyatro severlerin önüne çıktı.

07.03.2017 12:34
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Almanya'nın Hamburg kentinde faaliyet gösteren Aykırı İşler Tiyatro ve Sanat Grubu, doğaçlama gösterisiyle tiyatro severlerin önüne çıktı.

Kentin Mut Tiyatrosu sahnesinde düzenlenen ve farklı oyun, görsel ve tiyatro teknikleri kullanılarak hazırlanan programda grubun kurucusu Bülent Taş yönetimindeki oyuncu ekibi performansıyla göz doldurdu. Gösteriyi izlemeye gelen seyircilerin de doğaçlama performansına dahil edilerek interaktif hale getirilen gösteri büyük beğeni topladı. Daha önce Friedrich Dürrenmatt'ın eserinden uyarlanan „Aykırı Hayatlar" ve Hamburg Tiyatro Gecesi kapsamında sahnelenen Michael Cooney'nin „Cash on delivery" isimli oyunundan esinlenerek hazırlanan „Dönme Dolap" parçasıyla tiyatro severlerin takdirini kazanan ekip, doğaçlama akşamında da izleyicilere keyifli saatler yaşattı. Tiyatro sevgisi artırmak için ayda bir interaktif doğaçlama etkinliği düzenleyen Aykırı İşler, buna paralel olarak Haziran ayı için yeni oyun hazırlıklarını da sürdürüyor. Yaklaşık bir buçuk saat süren gösteride Aynur Canbay, Filiz Köyoğlu, Sevgi Yılmaz, Bülent Taş, Behçet Tikit ve Fuat Yücer sahne aldılar. Bülent Taş, kalıplaşmış tiyatro anlayışından öte, seyircinin de kendini bir anda sahnede bulabileceği doğaçlama metoduyla, seyirci-sahne arasında görünmez duvarı kaldırmayı hedeflediklerini ifade ederek, „Doğaçlama seyircinin daha yoğun gösteriye konsantre olması, gösterinin bir parçası haline gelmesi ve dolayısıyla tiyatroyu anlamak, tiyatroya olan ilgi ve sevgiyi yoğunlaştırmak için çok önemli bir metot. Bu şimdiye kadar Hamburg'daki Türkçe tiyatrolarda olmayan bir olguydu. Biz başlattığımız için gurur duyuyoruz" dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------

Gösteriden görüntüler - Askerzadeh

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hamburg'da Türk Tiyatro Topluluğu Doğaçlama ile İzleyiciden Tam Puan Aldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli'nde Aydın Memecik Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi
  12:29 Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli'nde Aydın Memecik Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

  11. Uluslararası Aydın Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı'nda Avrupa Birliği tescilli Aydın Memecik Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması Ödül Töreni düzenlendi. Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, yarışmaya katılan firmalara teşekkür ederek Aydın Memecik Zeytinyağı'nın bilinirliğini arttırmayı hedeflediklerini belirtti. Yarışmada dereceye giren firmalara ödülleri takdim edildi.

 • Gedizli Kick Boksçu Muhammed Keskin Avrupa İkincisi Oldu
  12:29 Gedizli Kick Boksçu Muhammed Keskin Avrupa İkincisi Oldu

  Kütahya'nın Gediz ilçesindeki Halk Merkezi bünyesinde açılan kick boks kurslarında eğitim gören Muhammed Keskin, Bulgaristan'ın Plovdiv kentinde düzenlenen Kick Boks Şampiyonası'nda 94 kg ve 94+ kg kategorilerinde Avrupa ikincisi oldu. Keskin, Türkiye'yi temsil etmek için büyük bir sorumluluk olduğunu belirterek, tecrübe ile şampiyonluğa gideceklerini söyledi. Gediz Kaymakamı Hakan Alkan önderliğinde başlayan kurslar sayesinde yetenekli kick boksçuların yetiştirildiğini ifade eden Keskin, Kick Boks Federasyon Başkanı Salim Kayıcı ve antrenörlerine teşekkür etti.

 • Diyarbakır Orman Fidanlık Müdürlüğü'nde Her Yıl 3 Milyon Fidan Yetiştiriliyor
  12:28 Diyarbakır Orman Fidanlık Müdürlüğü'nde Her Yıl 3 Milyon Fidan Yetiştiriliyor

  Diyarbakır Orman Fidanlık Müdürlüğü AR-GE biriminde görevli orman mühendisleri ve 120 kişilik çalışma ekibi tarafından her yıl 50 farklı türde 3 milyon fidan yetiştirilmektedir. Müdürlük, bölgeye uyumlu bir şekilde meşe, badem, zeytin, menengiç, fıstık, iğde, dişbudak, akçaağaç gibi birçok türde fidan ve bitki yetiştirmektedir. Ayrıca AR-GE laboratuvarlarında ve seralarında tür koruma ve geliştirme çalışmaları yapılmaktadır. Orman mühendisleri, olumsuz etkenlere karşı türlerin korunması ve gelişiminin takibini yapmaktadır. Diyarbakır Orman Fidanlık Müdürlüğü'nün yoğun ve titiz çalışmaları sonucunda her yıl çok sayıda fidan ve bitki toprakla buluşturulmaktadır.

 • Filipinler ile ABD Arasındaki En Büyük Ortak Tatbikat Başladı
  12:28 Filipinler ile ABD Arasındaki En Büyük Ortak Tatbikat Başladı

  Filipinler ile ABD arasında gerçekleştirilen 'Balikatan 2024' adlı ortak askeri tatbikata 16.700'den fazla asker katılıyor. Tatbikata yaklaşık 5.000 Filipinler ve 11.000 ABD askeri katılacak. Bu tatbikat, iki ülke arasında yapılan en büyük ortak tatbikat olma özelliğini taşıyor.

 • Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Muhtarlarla İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  12:27 Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Muhtarlarla İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Kütahya'nın Gediz ilçesinde Belediye Başkanı Necdet Akel, muhtarlarla ilk toplantısını düzenledi. Toplantıda muhtarların talepleri ve önerileri dinlendi.

 • TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı
  12:25 TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, çocukların ulusal egemenliği nesilden nesle aktararak istikbalin teminatı olacağını vurguladı.

 • Afyonkarahisar'da Cezaevi Firarisi Çatıdan Kaçmaya Çalışırken Yakalandı
  12:25 Afyonkarahisar'da Cezaevi Firarisi Çatıdan Kaçmaya Çalışırken Yakalandı

  Afyonkarahisar'da cezaevi firarisi, saklandığı babasının evinde yakalanacağını anlayarak çıktığı çatıdan diğer binalara atlayarak kaçmaya çalışsa da polise yakalandı. Şuhut İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, aranan şahsı yakalamak için çalışma yaptı. Z.D., kısa süreli bir kovalamaca sonrası gözaltına alındı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Advertisement