Havran'da Çocuk Koruma Kurulu Toplantısı Düzenlendi - Son Dakika
Güncel

Havran'da Çocuk Koruma Kurulu Toplantısı Düzenlendi

Havran\'da Çocuk Koruma Kurulu Toplantısı Düzenlendi

Balıkesir’in Havran ilçesinde Çocuk Koruma Kurulu Toplantısı, Havran Kaymakamlığı toplantı salonunda Kaymakam Şeref Aydın başkanlığında yapıldı.

06.12.2017 10:42
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Balıkesir'in Havran ilçesinde Çocuk Koruma Kurulu Toplantısı, Havran Kaymakamlığı toplantı salonunda Kaymakam Şeref Aydın başkanlığında yapıldı. Toplantıya Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ve kurul üyesi daire amirleri de katıldı.

Toplantı, bir önceki toplantıda alınan kararların gündeme gelmesi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmesiyle başladı. Havran Kaymakamı Şeref Aydın "Yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları ile kazanacağımız bir çocuğun dahi bizim için ne denli önemli olduğunun bilincinde olarak çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Bu kurulun alacağı kararlar son derece önemli çünkü direkt olarak çocuklarımızın hayatlarına etki edebilecek kararlar alıyoruz. Aldığımız kararlarla suça karışmış, suça itilebilecek ve dezavantajlı çocuklarımızın hayatlarına dokunabilir, onları topluma kazandırabiliriz." dedi.

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, madde bağımlılıkları konusuna değinerek Havran genelinde halktan bu konuda bir şikayet bulunmadığını, çocukların herhangi bir konuda istismar edilme durumunun asgari düzeyde olduğunu ancak bu konuda hassasiyet gösterilmesinin önemli olduğunu belirtti. Suça karışan çocukların, hangi sebeplerle suç işledikleri üzerine bilgi verilirken Havran Emniyet Müdürü İsmail Tur suça karışan çocuklarla ilgili istatistiki bilgi verdi ve açılan her adli dosyanın suç unsuru taşımadığı da konuşmasında belirtti.

Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu ise konuşmasında "Suça karışan ve dezavantajlı çocuklarla ilgili belirleme çalışmaları tamamlandı ve çocuk koruma kuruluna ait dosyalar düzenlendi." dedi. Seyitonbaşı Müdürü Kazım Kaya "Rehber öğretmelerimizle birlikte yapılan çalışmalarla kritik noktadaki öğrencilerimize ulaşıp hızlı bir şekilde çözüm üretebileceğiz." dedi.

Toplantıda ayrıca okul çevrelerinin güvenliği ve alınan tedbirler, çocuk işçilerle ilgili alınan tedbirler ve yapılan uygulamalar, İnternet kafe ve kahvehanelerle ilgili yapılan denetimler, okul giriş ve çıkışlarında okul polisi uygulaması çalışmalar ele alınarak bu konularda çeşitli kararlar alındı. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Havran'da Çocuk Koruma Kurulu Toplantısı Düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Eskişehir'de 656 Aranan Şahıs Yakalandı
  12:14 Eskişehir'de 656 Aranan Şahıs Yakalandı

  Eskişehir'de yapılan polis denetimlerinde, aralarında farklı sürelerde kesinleşmiş hapis cezası bulunan 656 aranan şahıs yakalandı. Yakalananlar arasında 142 şahıs 5 yıla kadar, 37 şahıs 5 ila 10 yıla kadar, 13 şahıs ise 10 yıl ve üzeri hapis cezasına çarptırılmıştı. Ayrıca ifadeye yönelik aranan 464 şahıs da emniyet güçleri tarafından yakalandı.

 • Tekirdağ'da Jandarma Operasyonu: 9 Kişi Uyuşturucudan Gözaltına Alındı
  12:11 Tekirdağ'da Jandarma Operasyonu: 9 Kişi Uyuşturucudan Gözaltına Alındı

  Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Süleymanpaşa, Ergene ve Çerkezköy ilçelerinde uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon düzenledi. Operasyonlarda yapılan aramalarda, 1007 sentetik ecza hap, 100 gram esrar, 5 gram metamfetamin, 6 gram kokain ve 12 bin 400 Türk lirası ele geçirildi. A.H, E.H.B, M.Ö, Ö.K, K.A, D.D, T.A, Y.Y. ve E.V. isimli 9 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

 • Mersin Erdemli'de çıkan yangında hayatını kaybeden Bütüner çifti son yolculuğuna uğurlandı
  12:11 Mersin Erdemli'de çıkan yangında hayatını kaybeden Bütüner çifti son yolculuğuna uğurlandı

  Mersin Erdemli'de Durmuş ve Elif Bütüner çiftinin yaşadığı evde çıkan yangında hayatını kaybetmesi üzerine çiftin cenazesi defnedilmek üzere Erdemli Türbe Mezarlığına getirildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • İspanya doğumlu üç dev panda Çin'e geri döndü
  12:11 İspanya doğumlu üç dev panda Çin'e geri döndü

  İspanya doğumlu üç dev panda, anne ve babalarıyla birlikte Çin'in Chengdu şehrine ulaştı. Pandalar, Chengdu Dev Panda Yetiştirme Araştırma Üssü'ne gönderildi ve sağlık durumları iyi. İspanya ve Çin arasındaki anlaşma gereği, bir çift genç panda daha Madrid'e gönderilecek.

 • Tokat'ta afet evleri için çalışmalar devam ediyor
  12:09 Tokat'ta afet evleri için çalışmalar devam ediyor

  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Günebakan köyünde meydana gelen toprak kayması sonucu etkilenen konutlar ve iş yerleri için afet evlerinin yapılacağı alan ile ilgili çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Hatipoğlu, bölgedeki tahliye kararlarının hızlıca alındığını ve güvenlik tedbirlerinin alındığını belirtirken, afet konutlarının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılacağını söyledi. Hak sahipliği listesinin askı süresinin sona ermesiyle birlikte vatandaşların yerleştirileceğini ifade eden Hatipoğlu, toprak kaymasının durumunu da yakından takip ettiklerini vurguladı.

 • Tekirdağ'da uyuşturucu ticareti yapan 9 şüpheli gözaltına alındı
  12:05 Tekirdağ'da uyuşturucu ticareti yapan 9 şüpheli gözaltına alındı

  Tekirdağ'ın Süleymanpaşa, Ergene ve Çerkezköy ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda, uyuşturucu satıcılarına yönelik 9 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlarda, 1007 sentetik ecza hap, 100 gram esrar, 5 gram metamfetamin, 6 gram kokain ve uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen 12 bin 400 lira ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

 • Hırsızların
  12:05 Hırsızların "pes" dedirten taktiği...Hırsızlık için önce çocuk yapıyorlar

  Bursa'da hırsızlar, hamile ya da küçük bebeği olanların cezaevine girmediğini bildikleri için hamile kadınları kullanarak hırsızlık yapıyor. 9 aylık hamile olan bir kadın, 500 bin liralık ziynet eşyası çaldıktan sonra serbest bırakıldı. Olayın ardından polis, ev sakinlerine tanımadıkları kişilere kapılarını açmamaları konusunda uyarıda bulundu.

 • Erzurum Büyükşehir Belediyesi Pazaryolu'nda Kültür Merkezi Açtı
  12:02 Erzurum Büyükşehir Belediyesi Pazaryolu'nda Kültür Merkezi Açtı

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Pazaryolu ilçesinde inşa edilen Kültür Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine yoğun ilgi gösterildi.

 • Alman Wittelsbach Hanedanı'nın kraliyet sarayı Münih Rezidansı ziyaretçilerini ağırlıyor
  12:01 Alman Wittelsbach Hanedanı'nın kraliyet sarayı Münih Rezidansı ziyaretçilerini ağırlıyor

  Alman Wittelsbach hanedanı hükümdarlarının kraliyet sarayı olan Münih Rezidansı, tarih meraklılarının dikkatini çeken bir turistik mekan. Sarayın odaları ve sanat koleksiyonları, Wittelsbach hanedanının seçici zevkine ve politik hırsına ışık tutuyor. 1385'te inşa edilen ve yıllar içinde genişletilen saray, 1918'de hanedanlık sona erene kadar kullanıldı. Bugün ise dev bir sanat müzesi olarak hizmet vermektedir. Sarayda Wittelsbach ailesinin koleksiyonundan birçok eser sergilenmektedir. Ayrıca Cuvillies Tiyatrosu'nda müzik performansları da düzenlenmektedir.

 • Muş Belediyesi 2019-2024 Döneminin Son Toplantısını Gerçekleştirildi
  11:59 Muş Belediyesi 2019-2024 Döneminin Son Toplantısını Gerçekleştirildi

  Muş Belediyesi, 2019-2024 döneminin son Meclis Toplantısını, Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi. Tüm partilerin meclis üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Başkan Asya, 2019-2024 döneminde şehrin inşası ve ihyasında önemli mesafeler katedildiğini vurguladı.


Advertisement