Hayatını Engelli Çocukları ile Kocasına Adadı - Son Dakika
Güncel

Hayatını Engelli Çocukları ile Kocasına Adadı

Samsun'da yaşayan 9 çocuk annesi Fatma Anıl, hayatını engelli iki oğlu ve geçirdiği kaza sonucu kolu ile bacağını kaybeden eşine adadı.

07.03.2016 13:48  Güncelleme: 14:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Anıl ailesinden görüntü

Fatma Anıl ile röportaj

Fahri Anıl ile röportaj

Bedensel engelli Ali Anıl ile röportaj Hayatını engelli çocukları ile kocasına adadı

FATİH MEHMET KÜRKÇÜ/ FATİH KURT - Samsun'da yaşayan 9 çocuk annesi Fatma Anıl, hayatını engelli iki oğlu ve geçirdiği kaza sonucu kolu ile bacağını kaybeden eşine adadı.

Tekkeköy ilçesi Hamzalı Mahallesi'nde oturan 9 çocuk annesi Fatma Anıl (50), AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşi Fahri Anıl ile 36 yıl önce kaçarak evlendiklerini söyledi.

Çocuklarından İbrahim'in (28) küçükken geçirdiği menenjit sonucu engelli kaldığını anlatan Anıl, oğlu Ali'nin (21) ise doğuştan ortopedik engeli bulunduğunu bildirdi. Anıl, çocuklarından 5'inin de evli olduğunu belirtti.

Engelli maaşlarıyla geçinmeye çalışıyorlar

Eşinin 15 yıl önce trenin çarpması sonucu kolunu ve bacağını kaybettiğini dile getiren Anıl, garsonluk yapan kocasının kaza sonrası çalışamadığını kaydetti.

Aldıkları engelli maaşlarıyla geçindiklerini bildiren Anıl, şöyle devam etti:

"Bir kızım Samsun'da lisede okuyor. Bir oğlum kaynakçı olarak çalışıyor. Ben kendimi engelli eşim ve çocuklarıma adadım. Onların eli, ayağı, gözüyüm. Eşim hayatını tekerlekli sandalyede sürdürüyor. Özellikle akli dengesi yerinde olmayan İbrahim'i yalnız bırakamıyorum. Konuşamıyor, duymuyor. O ayrı bir bakım istiyor. Onun için işimi bile yapamıyorum. Ev işlerini çoğu zaman herkes uyuduktan sonra gece yapmak zorunda kalıyorum."

Eşi ve çocuklarını bırakıp babasının cenazesine dahi gidemediğini anlatan Anıl, "Yapacak bir şey yok. Çare yok. Engelli eşimi ve çocuklarımı bırakamıyorum. Ne düğün ne cenaze bildim. Hayatım böyle geçiyor" diye konuştu.

"Bize bakmaktan kendine bakamıyor"

Fahri Anıl ise eşinin, ikisi engelli 9 çocuğu büyütmenin yanı sıra kendisinin bakımıyla ilgilendiğini vurgulayarak, "Eşimden Allah razı olsun, bana ve engelli çocuklarıma bakıyor. Eşim bakmasa bize kim bakar? Yediriyor, içiriyor, temizliyor. Onun işi bizden daha zor. Bize bakmaktan kendine bakamıyor" ifadelerini kullandı.

Ali Anıl ise annesinin çok fedakar olduğunu söyledi.

Basketbolla uğraştığını ve gelecekte milli olmak istediğini belirten Anıl, "Annem bize bakıyor. Ona çok şey borçluyuz. Sporda hayallerime ulaşırsam anneme güzel bir ev yaptırmak istiyorum. Ona bundan sonra güzel bir hayat sunmak istiyorum" dedi.

Hayatını Engelli Çocukları ile Kocasına Adadı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hayatını Engelli Çocukları ile Kocasına Adadı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement