İngiliz Sevgilisini Öldürüp İki Kişiyi Yaralamıştı - Son Dakika
Güncel

İngiliz Sevgilisini Öldürüp İki Kişiyi Yaralamıştı

İngiliz Sevgilisini Öldürüp İki Kişiyi Yaralamıştı

MUĞLA'nın Ortaca İlçesi, Dalyan Beldesi'nde, bahçıvanlığını yaptığı villanın sahibi olan sevgisi İngiliz Caterina Anna Bury'i (56) öldürüp, aynı pompalı tüfekle oğlu Alexander Gerhard Bury (24) ve annesi Cecillie Bury'i (87) yaralayan V.A.?nın...

12.09.2013 12:19

2)villa DEHŞETİ ZANLISININ AİLESİ DE ŞOKTA

MUĞLA'nın Ortaca İlçesi, Dalyan Beldesi'nde, bahçıvanlığını yaptığı villanın sahibi olan sevgisi İngiliz Caterina Anna Bury'i (56) öldürüp, aynı pompalı tüfekle oğlu Alexander Gerhard Bury (24) ve annesi Cecillie Bury'i (87) yaralayan V.A.?nın (Veli Acar) (46), olayın ardından babasına sarılıp, 'Ben bir iş yaptım. Çok pişmanım beni affedin dedikten sonra, jandarmaya teslim olduğu öğrenildi.Bekar olan V.A., iddiaya göre, 6 yıldır çalıştığı Atatürk Mahallesi, 213 Sokak'taki villanın aynı zamanda sevgilisi olan sahibi Caterina Anna Bury'nin oğlu ve annesiyle Dalyan Jandarma Karakolu'na gidip kendisi hakkında 'ölümleö tehdit ettiği iddiasıyla şikayetçi olmalarını içine sindiremedi. V.A., gözaltına alınıp, serbest bırakılmasının ardından geçen Pazartesi günü saat 06.00 sıralarında Bury'nin villasını bastı. V.A. önce, Bury'nin bahçede doğum günün kutlayan oğlu Alexander Gerhard Bury'i bacaklarından, Cecillie Bury'i de sırtından pompalı tüfekle yaraladı. Daha sonra tripleks vilanın en üst katındaki banyoya kaçıp, kendini içeri kilitleyen sevgilisi Bury'nun peşinden giden V.A., kapıya pompalı tüfekle ateş edip kilidi parçaladı. Ardından dört el de Bury'e ateş edip öldüren V.A., kaçtı. Aşırı kan kaybettiği belirlenen Alexander Gerhard Bury ve Cecillie Bury, ambulansla Ortaca Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumları ağır olan ve hayati tehlikelerinin sürdüğü öğrenilen yaralılardan Alexander Gerhard Bury Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma Hastanesi, Cecillie Bury ise Fethiye Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Olaydan bir saat sonra jandarmaya teslim olan V.A., sevk edildiği adliyede tutuklandı.

OLAYDAN SONRA AİLESİNİN YANINA GİTMİŞ

Okçular Köyü'nde yaşayan Dursun Acar (80), oğlunun 5 yıldır 'gelinim' dedikleri Caterina Anna Bury ile birlikte yaşadığını belirtip, 'Birbirlerini çok seviyorlardı. Oğlum nasıl böyle bir şey yaptı, hala aklım almıyor. Şoktayız. Karıncayı bile incitemezdi. Evde bugüne kadar bir tavuk bile kesmeyen bir çocuktu. Cenaze olsa gitmeye korkardı. Caterina Türkiye'de kaldığı sürece çoğu zaman köyde yanımızda kalırlardı. Bu duruma çok üzüldüm. Olay günü de oğlum yanıma gelip, bana sarıldıktan sonra, 'Ben bir iş yaptım. Çok pişmanım beni affedin' dedikten sonra evden çıktı. Gidip, jandarmaya teslim olmuş. Allah suçunu affetsin. Çok üzgünümö dedi.

'BANA ANNE, EŞİME DE BABA DERDİ

Anne Müzeyyen Acar (67) da Caterina'nın kendisine 'anne', eşine de 'baba' diye seslendiğini belirterek, 'Aralarında ne yaşandı da bu iş bu boyuta geldi anlamış değilim. Oğlum V.A., sevgilisi İngiltere'den gelmeden önce telefon ederdi. Oğulum gidip havalimanında karşılardı, ben de kendisine börek açar, yemekler yapardım. Yediğimiz içtiğimiz birdi. Çok üzgünüm ne diyeceğimi bilemiyorumö diye konuştu.

'KARDEŞİM KORKAK BİRİYDİ

Altı kardeş olduklarını söyleyen Hülya Öztür (42) ise kardeşi V.A.?nın böyle bir olaya karışmasını şaşırdığını belirtip, 'Çok korkak biriydi. Bana, 'Ölüden korkuyorum. Babam ölse cenazesine bile katılamam' derdiö şeklinde konuştu.

Köydeki komşuları Hasan Özdemir, Ramazan Aydın, Rıza Çakır ve Ayten Aydın, V.A.?dan böyle bir şeyi beklemedikleri ifade edip, 'Köyün içinde sarmaş dolaş gezerlerdi. Kime sorsanız, böyle şey yapcağına ihtimal vermezö dediler. Öte yandan bazı İngiliz televizyonları da haber yapmak için ilçeye geldi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İngiliz Sevgilisini Öldürüp İki Kişiyi Yaralamıştı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement