İsrail ordu sözcüsü Hagari'den Tel Aviv'i karıştıran Hamas itirafı - Son Dakika
Güncel

İsrail ordu sözcüsü Hagari'den Tel Aviv'i karıştıran Hamas itirafı

İsrail ordu sözcüsü Hagari\'den Tel Aviv\'i karıştıran Hamas itirafı

İsrail ordu sözcüsü Daniel Hagari, Hamas ile ilgili itiraf niteliğinde ifadelere imza attı. Bir televizyon kanalına demeç veren Hagari, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun savunduğu "Hamas'ın ortadan kaldırılması hedefine" karşı çıktı. Hagari, "Hamas'ı yok etme fikri halkın gözüne kum atmaktır. Hamas bir fikirdir, siyasi partidir. İnsanların kalplerinde kök salmıştır. Hamas'ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor." dedi. Hagari'nin çarpıcı sözlerine Netanyahu'dan sert tepki geldi.

19.06.2024 22:01

İsrail ordu sözcüsü Daniel Hagari, Hamas'ın bir fikir ve siyasi parti olduğunu belirterek, "Hamas, insanların kalplerine kök salmıştır. Hamas'ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor." dedi.

Hagari, Kanal 13 televizyonuna, İsrail'in büyük bir insanlık felaketine yol açtığı Gazze'deki saldırılarına ilişkin açıklamada bulundu.

İsrail Ordu Sözcüsü: Hamas'ı Ortadan Kaldıramayız
İsrail ordu sözcüsü Daniel Hagari

"HAMAS, İNSANLARIN KALPLERİN KÖK SALMIŞTIR"

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun savunduğu "Hamas'ın ortadan kaldırılması hedefine" ilişkin konuşan Hagari, "Hamas'ı yok etme fikri halkın gözüne kum atmaktır." ifadesini kullandı. Hagari, "Hamas bir fikirdir, siyasi partidir. İnsanların kalplerinde kök salmıştır. Hamas'ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor." diye konuştu. "Hamas'ın yerine başka bir şeyin geliştirilmesini" öneren Hagari, Gazze'deki tüm esirlerin askeri saldırılarla geri getirilmesinin de "imkansız" olduğunu söyledi.

NETANYAHU'DAN TEPKİ GECİKMEDİ

Netanyahu da Hagari'nin açıklamalarına tepki göstererek, güvenlik kabinesinin Gazze'deki saldırılara ilişkin "Hamas'ın askeri ve idari olarak yok edilmesi hedefinin bulunduğunu ve İsrail ordusunun da bunu yapmakla yükümlü olduğunu" savundu.

İsrail Ordu Sözcüsü: Hamas'ı Ortadan Kaldıramayız
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu

NETANYAHU SAVAŞ KABİNESİNİ FESHETMİŞTİ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve muhalefetteki Benny Gantz, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2023'te başlatılan saldırılardan 4 gün sonra "acil durum hükümeti" ve bunun altında daraltılmış bir Savaş Kabinesi kurulması konusunda anlaşmıştı.

Savaş Kabinesi üyesi Gantz, 9 Haziran'da olağanüstü hal hükümetinden istifa ettiğini duyurmuştu. Gantz'in ardından Savaş Kabinesi üyesi ve eski Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot da Netanyahu başbakanlığındaki olağanüstü hal hükümetinden istifa etmişti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da Savaş Kabinesi'nin Gantz'in talebiyle kurulduğunu ve istifasından sonra da kabineye ihtiyaç kalmadığını belirterek kabinenin feshedildiğini duyurmuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İsrail ordu sözcüsü Hagari'den Tel Aviv'i karıştıran Hamas itirafı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (9)

  • Taner Ozkaya: bir CHP li olarak sonuna kadar israilin yanındayım 3 170 Yanıtla
    özer Iliksiz: bir AKP li bunu yazmış karalama yapmış 131 kişide bunu kaideye almış bende buraya bir ak partiliyim sonuna kadar İsrailin yanındayım desem ne olacak herkesin zihniyeti aynı mı olacak 14 7 Ismail keskin: sizdende bu beklenir zaten bilmediğimiz başka birşey soyle 8 2 Aslan Akbey: Senin CHP li olduğunu kim bilecek wal. Sonra bize ne 7 1 Mehmet Sekercioglu: Küfür yemek hoşuna gidiyor herhalde… 6 0 İsmail Kalpan: siz zaten yanindasiniz biliyoruz 0 0
  • Atilla Ata: İsrail ordu sözcüsü bile HAMAS ın legal parti olduğunu kabul etti ama içimizdeki odunlar halen bunu anlamadı 99 7 Yanıtla
  • Hakan SICAKYÜZ: HAMAS KIYAMETE KADAR BITMEYECEK 100 3 Yanıtla
  • Onur Egemen: Vatan namustur. Hamas'ta Vatanını savunuyor. 76 3 Yanıtla

Advertisement