Barcı Cinayetini Kürtçe Konuşmalar Çözecek - Son Dakika
Güncel

Barcı Cinayetini Kürtçe Konuşmalar Çözecek

Barcı Cinayetini Kürtçe Konuşmalar Çözecek

İzmir'de bıçaklanarak öldürülen bar işletmecisi Erkan Kaya cinayetinin firari şüphelilerin aynı gece yaptıkları Kürtçe telefon konuşmalarıyla çözüleceği belirtiliyor.

03.08.2014 11:58  Güncelleme: 12:43

İzmir'in Bornova İlçesi'nde, apartmandan dışarı çıkartılıp sokak ortasında sopalarla dövüldükten sonra bıçaklanarak öldürülen bar işletmecisi Erkan Kaya'nın, 7'si halen firarda olan toplam 11 zanlısı için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Olay anını kaydeden güvenlik kamerası görüntülerinin ortaya çıktığı, cinayetin sırrını ise, firarda olan zanlıların aynı gece kendi aralarında yaptıkları Kürtçe telefon konuşmalarının, Türkçe tercümelerinin çözeceği ileri sürüldü.

TEKME VE YUMRUKLARLA SALDIRDILAR

Avukatlardan Ufuk Mansuroğlu, kendilerinin bu tercümeleri yaptırdıklarını ve mahkemeye sunacaklarını, o konuşmalarda bıçağı kullanan asıl zanlının isminin de yeraldığını söyledi. Geçen Eylül ayında, 166 Sokak 2 numara önünde meydana gelen olayda, üniversite öğrencilerinin uğrak yeri Küçük Park'ta bar işleten 31 yaşındaki Erkan Kaya, işyerini kapattıktan sonra sokak üzerindeki bir arkadaşını ziyarete gitti. Kaya'nın arkasından apartamana giren ve gittiği daireden onu dışarıya çıkartan bir grup, tekme ve yumruklarla saldırdı.

KAFASINI BUZDOLABI KAPISINA VURDULAR

Sokak ortasında da aynı kişilerin saldırısına uğrayan, başı gevrek evinin buzdolabı kapısına defalarca vurulan Kaya, kanlar içerisinde yere yığıldı. Saldırganlar, kendilerini bekleyen iki otomobille olay yerinden kaçtı. Olay tarihinden yaklaşık 1.5 yıl önce yaşamını Betül Kaya ile birleştiren ve baba olmanın heyecanını yaşayan Erkan Kaya, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Otopside Kaya'nın göğsünden de bıçaklandığı ortaya çıktı.

11 ZANLIDAN 4'Ü YAKALANDI, DİĞERLERİ IRAK'A KAÇTI

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, cinayete karıştıkları belirlenen zanlılardan S.G. (Serdar Gülen), akrabası S.G. (Sidar Gülen), M.E. (Mehmet Erolan) ve M.G.'yi (Mazlum Gülen), yakaladı. Yedi zanlı ise, araştırmalara rağmen bulunamadı. Polisin araştırmalarıyla, halen firarda olan 7 zanlının, Kuzey Irak'a geçtikleri ve orada bulundukları belirlendi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI İSTENDİ

Cinayetle ilgili yapılan inceleme sonrasında, S.G.'nin eğlenmek için gittiği barda öldürülen Erkan Kaya'dan dayak yediği, olayı kaza yaptığını söyleyerek saklamak istemesine rağmen, dövüldüğü yönünde söylentilerin çıkması üzerine, intikam almak için bu olayı planladığı belirlendi. S.G.'nin olay günü de akrabalarıyla gittiği eğlence mekanının yakınlarında Erkan Kaya'yı evden dışarıya çağırıp dövdükleri, zanlılardan birisinin de bu sırada bıçakla yaraladığı saptandı. Firarda bulunan 7 zanlı ile birlikte toplam 11 kişi için "tasarlayarak adam öldürme ve olaya müdahale etmeye çalışan polislere görevini yaptırmamak üzere direnme" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

OLAY ANI GÖRÜNTELERİ DE ORTAYA ÇIKTI

Halen İzmir 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada yargılanmaları devam eden sanaklarla ilgili, olay anına ait güvenlik kamerası kayıtları da ortaya çıktı. Görüntülerde, sanıkların araçlarıyla Erkan Kaya'yı beklemeleri, ardından sokak ortasında ona sopalarla ve taburelerle saldırmaları ile sonrasında da kaçmalarının, güvenlik kameralarınca kaydedildiği tespit edildi. Görüntüler de yine mahkemeye delil olarak sunuldu.

KÜRTÇE KONUŞMALAR SIRRI ÇÖZECEK

Bunun yanı sıra, polis ekiplerinin olay gecesinden itibaren cinayete karıştıkları belirlenen kişilerin cep telefonu görüşmelerini dinledikleri de ortaya çıktı. Saldırganların, olayın ardından kendi aralarında sık sık Kürtçe konuşmalar yaptıkları saptandı. Deşifre edilmeyen bu konuşmaları, sanıkların avukatları Türkçe'ye çevirttiklerinde, Erkan Kaya'nın ölümüne neden olan bıçağı firardaki zanlılardan G.E.'nin (Gökhan Ekici) kullandığını söyledikleri ortaya çıktı. Sanık avukatlarından Ufuk Mansuroğlu, "Bizler bu tercümeleri yaptırdıktan sonra önemli bilgiler elde ettik. Bu bilgileri mahkemeye de sunacağız. Çünkü burada cinayet aletini kimin kullandığı belli.Kürtçe konuşmaların olayı aydınlatacağına ve seyrini değiştireceğine inanıyoruz" dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Barcı Cinayetini Kürtçe Konuşmalar Çözecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (12)

 • sorumlu vatandaş: ahmet aydın Tr nin yarısı kürt değil lakin hamam böceği gibi üreyip doğuruğ doğurup sokağa attığınız isimlerini bile bilmediğiniz için insanlar sizden nefret edyor kürt bile kürde ev iş vermiyor. 29 15 Yanıtla
 • celil söz: bu kürtlet egede akdenizde hep gaspla oetlleri işletmeleri alıyo ama devlet sadece izliyo 25 17 Yanıtla
  mehmet: fethiyeye gelselere 0 0
 • emre: kürtce bır dilmi yoksa bır bolgenın lehcesımı bılen varmı ben pek duymadımda 14 24 Yanıtla
 • SBS: AMACIM FAŞİSTLİK YAPMAK DEĞİL SADECE DOĞRULARI SÖYLEMEK İSTİYORUM BU ÜLKEDE KÜRTLER KADAR ŞEREF YOKSUNU BİR IRK DAHA YOK EN İYİLERİDE KÜRTLERDE EN KÖTÜLERİDE BU KADAR KARAKTER YOKSUNU BİR IRK OLAMAZ DÜNYADA 17 13 Yanıtla
  Urfalı: bırak bu ülkeyi dünyada senin gibi zeka yoksunu insan olmadıgını biliyormuydun zavallı? 0 0
 • by meçhul: şok şok şok kürtçe konuşmalar olayı çözecek hiç duyulmamış bir lisan hiç duyulmamış bir dil sanki ulan karadenizli arkadaşlarım bile hepsi kürtçe konuşuyor onu geçtim semt pazarlarındaki afrikalı zenciler bile kürtçe konuşuyor utanın be 18 11 Yanıtla
 • by meçhul: şok şok şok kürtçe konuşmalar olayı çözecek hiç duyulmamış bir lisan hiç duyulmamış bir dil sanki ulan karadenizli arkadaşlarım bile hepsi kürtçe konuşuyor onu geçtim semt pazarlarındaki afrikalı zenciler bile kürtçe konuşuyor utanın be 15 11 Yanıtla
 • kenan çolak: pis kekolar zorla milletin malını mülkünü gasp ediyolar 15 8 Yanıtla
 • BEYTÜŞŞEBAP 73: Bu Kuzey Irak Olacak Yer Tam Bir Rezil yer , Bizim Bir Akrabada Bir Yakınını Öldürdü Kuzey Irağa Kaçtı Şu Kuzey Irağı Türkiyeye Bağlayın Yada Her cinayet İşleyen Oraya Kaçmasın. 13 3 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement