Kadın Cinayeti Davası - Son Dakika
Güncel

Kadın Cinayeti Davası

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Adliye önünden görüntüler - Kepsut ilçesinde eşini bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen sanığın yargılanmasına devam edildi Balıkesir'in Kepsut ilçesinde geçen yıl ağustos ayında eşini bıçakla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi.

08.02.2016 20:31
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Adliye önünden görüntüler - Kepsut ilçesinde eşini bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen sanığın yargılanmasına devam edildi

Balıkesir'in Kepsut ilçesinde geçen yıl ağustos ayında eşini bıçakla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi.

Balıkesir Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, sanık Yaşar Aydın ile öldürülen Rabia Aydın'ın yakınları ve tarafların avukatları hazır bulundu.

Sanık ile müştekileri dinleyen mahkeme heyeti, Yaşar Aydın'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri ile Rabia Aydın'ın babası Sezai, annesi Sadiye ve kardeşi Fatma Alkan, duruşma öncesi adliye önünde bir araya geldi.

Platform adına basın açıklaması yapan Semiha Hoşgör, davanın takipçisi olacaklarını söyledi.

Sanığın hak ettiği cezayı almasını istediklerini belirten Hoşgör, "Özgecan Aslan davasında yüreğimizi bir nebze de olsa rahatlatan ağır cezanın tüm kadın katillerine uygulanması gerektiğini bir kez daha haykırıyoruz" dedi.

Bursa'nın Büyükorhan ilçesi Piribeyler Mahallesi'nde yaşayan iki çocuklu Yaşar ve Rabia Aydın çifti, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma kararı almıştı. Manisa'nın Soma ilçesinde babasının evinde kalmaya başlayan Rabia Aydın'ı 6 Ağustos 2015'te konuşmak amacıyla aracına bindiren Yaşar Aydın'ın, onu Balıkesir-Kepsut karayolu Jandarma Hatıra Ormanı mevkisinde bıçakla öldürdükten sonra kaçtığı iddia edilmişti.

Olayda yaralanan ve sürünerek karayoluna çıkan Rabia Aydın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Yaşar Aydın ise jandarma tarafından yakalanmıştı.

Kadın Cinayeti Davası
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kadın Cinayeti Davası - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement