Kayıp Kız Öğrencinin Karnesini Ağabeyleri Aldı - Son Dakika
Güncel

Kayıp Kız Öğrencinin Karnesini Ağabeyleri Aldı

afta başında okula giderken kaybolan ve bir daha haber alınamayan Kız Teknik ve Meslek Lisesi 10.Gül'ün karnesini ağabeyleri gözyaşları arasında aldı.

20.01.2012 17:18
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

afta başında okula giderken kaybolan ve bir daha haber alınamayan Kız Teknik ve Meslek Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Yasemin

Gül'ün karnesini ağabeyleri gözyaşları arasında aldı.

Hafta başında okuluna gitmek üzere Karacalar köyünde servise binen

ve o günden itibaren kendisinden haber alınamayan Kız Teknik ve Meslek

Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Yasemin Gül'ün karne ve teşekkürünü

ağabeyleri Mehmet Gül ve Ali Gül aldı. Karne ve teşekkür belgesini aldıktan sonra gözyaşlarına hakim olamayan ağabeyler Mehmet ve Ali Gül, kardeşine seslenerek, "Kardeşim, biz ve babamız perişan durumdayız. Başına ne geldiyse fark etmez. Biz hep senin yanında sana destek olacağız. En azından bizi ara yaşadığını öğrenelim ve sesini duyalım" dediler.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kayıp Kız Öğrencinin Karnesini Ağabeyleri Aldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Anthropic, Google ve OpenAI'ye meydan okuyor: Claude 3 yapay zeka modelini tanıttı
  20:19 Anthropic, Google ve OpenAI'ye meydan okuyor: Claude 3 yapay zeka modelini tanıttı

  Google ve OpenAI arasındaki yapay zeka tabanlı sohbet botu yarışına Amazon destekli Anthropic da katıldı. Anthropic, Claude 3 adlı yapay zeka modelini tanıtarak, rakiplerini geride bıraktığını iddia etti. Claude 3, metin sohbetinin yanı sıra fotoğraf ve belge analizi gibi yeni özellikler sunuyor. Anthropic, OpenAI'nin ChatGPT'si gibi liderlerle rekabet etmeyi ve üretken yapay zeka alanında pay sahibi olmayı hedefliyor.

 • Nalan, Kadınlar Matinesi Konserinde Coşturdu
  20:19 Nalan, Kadınlar Matinesi Konserinde Coşturdu

  Kadın davetlilerin salonu hıncahınç doldurduğu konserde sevilen şarkıcı Nalan, birbirinden güzel şarkılarla konukları coşturdu. Kadın hayranlarının isteğini kırmayarak masaları dolaşan Nalan, bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi. Sahne öncesi duygularını dile getiren Nalan, ilk kez bir kadınlar matinesi konserinde yer aldığını belirterek heyecanlı ve mutlu olduğunu söyledi.

 • Nissan Leaf Sahipleri Uygulama Desteğini Kaybedebilir
  20:18 Nissan Leaf Sahipleri Uygulama Desteğini Kaybedebilir

  Nissan, İngiltere'deki eski elektrikli Leaf modellerinde telefon uygulamasının kullanıma kapanacağını duyurdu. Bu karar, 2G hatlarının kapatılmasından kaynaklanıyor. Yaklaşık 3 bin Leaf sahibinin etkileneceği düşünülürken, bu durum Nissan'a duyulan güveni azaltabilir. Şirket, klima kontrolü gibi fonksiyonların arabaya yerleşik olduğunu belirtti.

 • Samsung Galaxy F15: Orta Seviye Bir Model Daha Kullanıcıların Beğenisine Sunuldu
  20:18 Samsung Galaxy F15: Orta Seviye Bir Model Daha Kullanıcıların Beğenisine Sunuldu

  Samsung, orta ve üst segment için ürettiği modellerle akıllı telefon dünyasında hatırı sayılır bir pay elde etti. Bu gidişatı sürdürmek isteyen şirket, orta seviye bir modelini daha kullanıcılarının beğenisine sundu. Samsung Galaxy F15 sahne aldı. Cihaz, MediaTek'in orta sınıf işlemcisi Dimensity 6100+ yer alıyor. Ön panelde ise su damlası çentikli 6,6 inç 1080×2340 90 Hz AMOLED ekran bulunuyor. Arka panelde üçlü bir kamera dizilimi karşılıyor. 50 Megapiksel ana kameraya 5 Megapiksel ultra geniş, 2 Megapiksel makro lens yer alıyor. Ön tarafta ise 13 Megapiksellik özçekim kamerası bulunuyor. 6.000 mAh pil ile sahne alacak model, 25W hızlı şarj desteğine sahip. Kutudan Android 14 One UI 6 ile gelecek olan modelin Ash Black, Groovy Violet ve Jazzy Green renk seçenekleri bulunuyor. 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla 156 dolar veya 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla 175 dolar olarak fiyatlandırılıyor.

 • Çin, Ay'da Skynet 2.0 ile en büyük gözetim ağını kurmayı planlıyor
  20:18 Çin, Ay'da Skynet 2.0 ile en büyük gözetim ağını kurmayı planlıyor

  Çin, dünyanın en büyük video gözetim ağı olan Skynet'i Ay'a taşıyarak, uzaydaki en büyük gözetim ağını oluşturmayı planlıyor. Bu, Çin'in Ay'daki gelecek varlıklarını korumak ve Ay'daki faaliyetleri izlemek amacıyla tasarlanmış bir proje olacak. Skynet (Tianwang), Çin'in hemen hemen her yerini kapsayan 600 milyondan fazla kamera içeren, dünyadaki en büyük video gözetim ağı olarak biliniyor. Çin'in Ay gözetim sistemi, Ay araştırma istasyonu için optik gözetim sistemini inşa etme ve işletme konusunda Skynet'ten öğrenilen derslerden yararlanacak. Sistemin temeli, yüksek performanslı güvenlik kameraları olacak. Bu kameralar, görünür ışık veya kızılötesi bölgelerde çalışacak ve yapay zeka destekli çiplerle donatılacak. Bu girişim, Çin ve ABD'nin Ay'ın güney kutbunda uluslararası üsler kurma planları ile paralellik gösteriyor. Ay'ın sınırlı ve potansiyel olarak yoğunlaşmış su kaynaklarına yönelik rekabet ve çatışma olasılığı, uzay yolculuğu yapan uluslar arasında endişelere yol açıyor. Uluslararası hukuk, Ay yüzeyinde silah yerleştirmeyi yasaklıyor ve her iki ülke de Ay keşif programlarının tamamen barışçıl olduğunu tekrar tekrar vurguluyor. Bu proje, Ay'daki ve uzaydaki insan varlığının geleceğini nasıl etkileyebilir?

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Savunma ve havacılık sektöründe yeni bir rekor kırdık
  20:05 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Savunma ve havacılık sektöründe yeni bir rekor kırdık

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2024 yılının ilk iki ayında savunma ve havacılık sektöründe 633 milyon dolarlık ihracat rakamıyla yeni bir rekor kırdıklarını açıkladı. Türkiye'nin savunma sanayindeki yerlilik oranının yüzde 80'in üzerine çıktığını belirten Erdoğan, ayrıca 10 yılda savunma ihracatını 4,5 kat artırdıklarını ve geçtiğimiz yıl 5,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 • Polonya Başbakanı AB'ye Rusya ve Belarus'a yaptırım çağrısında bulunacak
  20:03 Polonya Başbakanı AB'ye Rusya ve Belarus'a yaptırım çağrısında bulunacak

  Polonya Başbakanı Donald Tusk, Avrupa Birliği'ne (AB) Rusya ve Belarus'tan gelen tarım ürünlerine yaptırım uygulaması çağrısında bulunmak için Polonya Parlamentosuna karar tasarısı sunacaklarını duyurdu. Tusk, Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta Başbakan Ingrida Simonyte ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısında konuştu. Tusk, Polonya Parlamentosunun alt kanadı Sejm Başkanı Szymon Holownia'dan AB Komisyonunu Rusya ve Belarus'tan gelen tarım ürünlerine yaptırım uygulamaya çağıran bir karar tasarısını Parlamentoda oylamaya sunmasını isteyeceğini söyledi.


Advertisement