Kocaeli 9. Kitap Fuarı Açıldı - Son Dakika
Güncel

Kocaeli 9. Kitap Fuarı Açıldı

Kocaeli 9. Kitap Fuarı açıldıVIDEO YOKİZMİT(Kocaeli), (DHA) - KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kocaeli 9. Kitap Fuarı törenle açıldı.

13.05.2017 16:03
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kocaeli 9. Kitap Fuarı açıldı

VIDEO YOK

İZMİT(Kocaeli), (DHA) - KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kocaeli 9. Kitap Fuarı törenle açıldı. 13-21 Mayıs tarihleri arasında açık olacak olan fuarda 465 yayınevi bulunacak.

İzmit Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen Kocaeli 9. Kitap Fuarı'nın açılışına Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu, kitap fuarının onur konuğu yazar Beşir Ayvazoğlu, oyuncu ve karikatürist Hasan Kaçan ve çok sayıda kitap sever katıldı. 13-21 Mayıs tarihleri arasında açık kalacak olan Kocaeli Kitap Fuarı'nda bu yıl 465 yayınevi, 600'e yakın imza günü, konferans ve söyleşilerden oluşan etkinlik yapılacak. Ahmet Ümit, Ayşe Kulin, Pınar Kür, İlber Ortaylı, Canan Karatay, Yusuf İslam, Aşkım Kapışmak, Enver Aysever, Rasim Özdenören, Sunay Akın, Hanifi Avcı, Norman Finkelsteın gibi birçok ünlü yazar Kocaeli Kitap Fuarı'ndaki etkinliklere katılarak kitaplarını imzalayacak. Kitap Fuarı kapsamında düzenlenen "Kitap ve Medeniyet" konulu Karikatür Yarışması'na 58 ülkeden 493 karikatürist katılırken, birinci Aşkın Ayrancıoğlu, ikinci Ukrayna'dan Olena Tsuranova, üçüncü Nurullah Şimşek oldu. Dereceye girenlere ödülleri verildi.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, "Kocaeli Türkiye'yi geleceğe taşıyan bir büyükşehir. Bugün kitap fuarımız 9'uncu kez kapılarını açıyor. Tüketim çağında tükenmeyen derya olan kitap dünyası ile buluşmalıyız. Gençleri okuma ve yaşam konusunda buluşturmalıyız. Kitap dünyası yazanla okuyan arasında keyifli bir buluşmadır. Kocaeli'nde bahar ağaç dallarında kitaplarla geliyor insanlara. Kitap fuarına tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz" dedi.

Kitabın karanlığı aydınlatan bir ışık olduğunu söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Kitap medeniyetlerin aynasıdır. Kitapsız bir hayatta gelişme, huzur, güven olmaz. Kitap hayatın öznesi olmalıdır. Kitabı karanlıkları aydınlatan ışık olarak görüyoruz. Başkalarına hakaret etmeden, sövmeden bütün görüşler bizimdir. Kitapsız kalkınmamız ve gelişmemiz mümkün değil. O yüzden kitap fuarının önemi her yıl daha da artıyor" diye konuştu.

Kocaeli Kitap Fuarı'nın onur konuğu olan Beşir Ayvazoğlu, uzun yıllardır yazdığını belirterek, "15 yaşından bu yana yazıyorum. Hayata bir yazar gözüyle bakıyorum. Bilmek ve öğrenmek sonu olmayan bir süreçtir. Burada bulunmaktan gurur duyuyorum, Kocaeli Kitap Fuarı'nda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Fuarda ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karakalem resmini çizmesinin ardından adını duyuran serebral palsi hastası Gülşah Yağmur Yazıcı resim sergisi açtı. Gülşah Yağmur Yazıcı'nın karakalem resimleri beğeni topladı.

HABER-KAMERA: Ergün AYAZ-KAMERA: Çağla DAŞCI

Kocaeli 9. Kitap Fuarı Açıldı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kocaeli 9. Kitap Fuarı Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement