Leyla Umar'a Son Görev - Son Dakika
Güncel

Leyla Umar'a Son Görev

Leyla Umar\'a Son Görev

* Küba, Leyla Umar'ı unutmadı.

18.11.2015 14:04

* Küba, Leyla Umar'ı unutmadı. Küba Büyükelçiliği, cenazesine çelenk gönderdi.

Haber: Özgür ALTUNCU/ Kamera: İdris TİFTİKCİ, İstanbulDHA

Gazeteci Leyla Umar son yolculuğuna uğurlandı. Umar için Teşvikiye Camisi'nde öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Umar'ın cenazesinde taziyeleri oğlu Adnan, gelini Hülya ve torunu Arda Ekşigil kabul etti. Cenaze törenine TBMM Eski Başkanı Hüsamattin Cindoruk, Cem Ümit Boyner, Bülent Eczacıbaşı ,Betül Mardin, Halit Kıvanç, Pınar Türenç, Zerrin Arbaş, Ferhat Boratav, Nuri Çolakoğlu'un da aralarında bulunduğu iş, siyaset ve sanat dünyasından çok sayıda isim katıldı. Taziyeleri kabul eden Leyla Umar'ın oğlu Adnan Ekşigil, " Uzun bir hastalıktan sonra kaybettik. Bu kadar sevildiğini de burada anladık. Bu kadar dostu olduğunu biliyordum ama bu kadarını düşünmemiştim' dedi.

HALİT KIVANÇ ANLATTI

Leyla Umar'ın gazeteciliğe yanlarında başladığını söyleyen Halit Kıvanç, " İlginç olaylar gazeteye getirirdi. Büyük bir isim olmuştu. Şakalarla kandırırdık onu. Birşey söylerdik, derhal inanırdı. O kadar iyi kalpliydi' diye konuştu.

ESKİ EŞ VE MESLEKTAŞTAN SON GÖREV

Leyla Umar'ın eski eşi Gazeteci Refik Erduran da ilerleyen yaşına rağmen cenaze törenine katıldı.Leyla Umar'la güzel yıllar geçirdiklerini söyleyen Erduran, "Çok hoş yıllarımız oldu. Ondan sonra ben saçmaladım. O haklı öfkelere kapıldı. Kendisinden özür dilemek istedim yazı yazarak. Bana hakim olan duygu, pişmanlık üzüntü. Her şeyi bir yana bırakıp sevginin ağır bastığı yılları hatırlamaya çalışalım" şeklinde konuştu.

KÜBA ELÇİLİĞİNDEN ÇELENK

Cenazeye çok sayıda kişi ve kurum çelenk gönderirken en dikkat çeken Çelenk Küba Devleti ve Halkı adına Küba Büyükelçiliğinin gönderdiği çelenk oldu. Leyla Umar Küba lideri Fidel Castro ile yakın dostluğuyla biliniyordu.

FİLİPİNLİ BAKICISI GÖZYAŞI DÖKTÜ

Leyla Umar'ın son yıllarında bakıcılığını yapan Filipinli Ani Uduka cenaze boyunca gözyaşı döktü. Leyla Umar'ın cenazesi namazın ardından toprağa verilmek üzere Zincirlikuyu Mezarlığı'na götürüldü. Leyla Umar'ın cenazesi alkışlarla uğurlandı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Leyla Umar'a Son Görev - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement