Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Binası İçin Protokol İmzalandı - Son Dakika

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Binası İçin Protokol İmzalandı

Yozgat'ta yapımı planlanan mesleki ve teknik anadolu lisesi için protokol imzalandı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Binası İçin Protokol İmzalandı
28.06.2016 - 15:56,

Yozgat'ta yapımı planlanan mesleki ve teknik anadolu lisesi için protokol imzalandı.

Valilik toplantı salonunda Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rönesans Holding arasında gerçekleşen imza törenine konuşan Vali Kemal Yurtnaç, 36 ayda tamamlanacak lisenin 36 derslik, 25 atölye ve 400 yataklı bir pansiyonu olacağını söyledi.

Eğitim altyapısını iyileştirmek için yeni binalar yapacaklarını ifade eden Yurtnaç, "Yozgat'ta eğitimin hem fiziki altyapısını hem de içeriğindeki kaliteyi artırmak için çalışma yapacağız. Bu süre zarfında özellikle Yozgat'ta liselerle ilgili, yapılan binalarla ilgili çalışmaları gözden geçirdik. Kısa dönemdeki ilk intiba fiziki altyapıda bazı sorunların olduğuydu. Dolayısıyla bunları iyileştirmek için yeni binalar yapacağız. Bu binaları yaparken de şehri biraz farklı yönlere doğru açmaya çalışacağız. İçinde okuluyla, pansiyonuyla inşa edilecek olan kampüs, hem Yozgat'a yakışacak hem de bizim vizyoner bir şekilde eğitim hizmetlerimizi yönlendirmemizde bir fırsat olacak." dedi.

Yurtnaç, lisenin yapımı için çalışmaların hemen başlayacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Yapılacak lisenin yeri konusunda belediyemizle birlikte çalışmalar yapılmış. Ben hafta sonu gittim yapılacak yeri inceledim, gayet güzel. Şehrin Ankara istikameti girişinde güzel bir alanda bu okulumuz yapılacak. Okulun Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak Beyin babası Bekir Ilıcak Bey adına yapılması konusunda karara vardık. Okulumuzun adı Bekir Ilıcak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak hizmete girecek."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Binası İçin Protokol İmzalandı - Son Dakika


Advertisement