Önce öğrencilik sonra öğretmenlik yaptığı okula cami yaptırıyor - Son Dakika
Güncel

Önce öğrencilik sonra öğretmenlik yaptığı okula cami yaptırıyor

Önce öğrencilik sonra öğretmenlik yaptığı okula cami yaptırıyor Kahramanmaraş'ta hayırsever İbrahim Koç, eğitim aldığı ve öğretmen ve idarecilik yaptığı okula bin 500 kişilik cami yaptırıyor.

07.12.2022 19:01  Güncelleme: 19:06

Önce öğrencilik sonra öğretmenlik yaptığı okula cami yaptırıyor

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ta hayırsever İbrahim Koç, eğitim aldığı ve öğretmen ve idarecilik yaptığı okula bin 500 kişilik cami yaptırıyor.

Kahramanmaraş'ta bin 200 öğrencisiyle eğitim faaliyetini sürdüren İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi'nin bahçesine cami yapılıyor. Okulda önce öğrencilik ardından öğretmenlik ve idarecilik görevleri yapan İbrahim Koç, camini yapımını üstlendi. 1 yılda tamamlanıp ibadete açılması beklenen bin 500 kişilik caminin temeli dualarla atıldı.

3 katlı yapılacak caminin öğrencilerin yanı sıra vatandaşların da hizmetinde olacağını belirten Koç, "1974 ve 1981 yıllar arasında burada öğrenciydim ve 1989 2010 yılına kadar öğretmenlik ve idarecilik yaptım. Okulun her türlü faaliyetlerine katıldım. Şimdi de bu camiyi yaptırmak bizlere nasip oldu. 1 yıl gibi kısa sürede camiyi tamamlamayı düşünüyoruz. Bugün ilk betonları, 'bismillah' diyerek döktük. Camimiz 3 katlı olacak ve birinci katı Kur'an eğitim merkezi olacak. İki katı da yaklaşık bin 500 kişilik cami olacak inşallah. Cami okulumuzun bahçesinde ve vatandaşlarımı da kullanabileceklerdir" dedi.

Okul Müdürü Muhammed Kılıçsallayan ise, "Kahramanmaraşımızın hatta ülkemizin en köklü okullarından biri olan imam hatip lisemizin uygulama camisinin ilk betonunu attık ve bu bizlere nasip oldu. Hem öğretmenimiz olan, hem de camimizin banisi olan hocamıza teşekkür ederiz. Bende bu okulda eğitim gördüm ve burada hizmet etmek bizlere de nasip oldu inşallah tamamlamakta bizlere de nasip olur" diye konuştu.

Önce öğrencilik sonra öğretmenlik yaptığı okula cami yaptırıyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Önce öğrencilik sonra öğretmenlik yaptığı okula cami yaptırıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement