Otomobile Serenat - Çanakkale - Son Dakika
Güncel

Otomobile Serenat - Çanakkale

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde yaşayan Roman müzisyen, hayalini kurduğu ve uzun yıllardır parasını biriktirdiği otomobili, plazadaki bayisinden teslim almaya klarnet çalarak gitti.

27.07.2016 11:25
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde yaşayan Roman müzisyen, hayalini kurduğu ve uzun yıllardır parasını biriktirdiği otomobili, plazadaki bayisinden teslim almaya klarnet çalarak gitti.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, düğün ve özel organizasyonlarda müzisyenlik yaparak geçimini sağlayan Ahmet Uygun, hayalini kurduğu otomobili satın almak için uzun süre para biriktirdi.

Çanakkale'deki otomobil bayilerini gezen Uygun, bütçesine uygun aracı bir plazadaki bayide buldu. Uygun'a, buradan satın aldığı otomobilin teslimi için gün verildi.

Bayideki otomobilini teslim almaya giden Uygun, içeriye girdiği sırada "ekmek teknem" dediği klarnetini çalmaya başladı. Önce şaşkınlık yaşayan plaza çalışanları, daha sonra bu anı cep telefonlarıyla görüntüledi.

"Hep bir otomobilim olsun isterdim"

Uygun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuk yaşlarda başladığı müzisyenlikle ailesinin geçimini sağladığını söyledi.

Düğün ve özel organizasyonlarda klarnet çaldığını, ekmeğini kazanırken otomobil satın almak için de para biriktirdiğini dile getiren Uygun, "Hep bir otomobilim olsun isterdim. Sonunda hayalim gerçek oldu." dedi.

Nefesiyle para kazandığına işaret eden Uygun, "Klarnet çalmak baba mesleğim. Yeri geldi ücretsiz çaldım, yeri geldi ücret aldım. Yıllardır çalışıyorum. Ailemin geçiminden arta kalan bir miktar birikimimle otomobil almaya karar verdik. Yakından tanıdığım firma sahibinin iş yerine giderek otomobil almak istediğimi söyledim. Onlar da sağ olsunlar, bana çok yardımcı oldu." diye konuştu.

Otomobiline kavuşmaktan mutluluk ve heyecan duyduğunu anlatan Uygun, "Otomobilimi teslim almaya gittiğimde değişik duygular içindeydim. Çocuksu bir heyecanla, aniden yanımdan hiç ayırmadığım klarnetime sarıldım ve çalmaya başladım. Plaza çalışanları da mutluluğuma ortak oldu." ifadelerini kullandı.

Otomobile Serenat - Çanakkale
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Otomobile Serenat - Çanakkale - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Ceyda Düvenci'nin yaş günü romantik bir mesajla kutlandı
  13:10 Ceyda Düvenci'nin yaş günü romantik bir mesajla kutlandı

  Ünlü radyocu Güçlü Mete, sevgilisi Ceyda Düvenci'nin 46. yaş gününü sosyal medyadan romantik bir mesajla kutladı. Mete, paylaştığı fotoğrafın altına 'Yaşamın bir mucizesi... 16 Nisan'da ailesine, bu sene de benim hayatıma Ceyda doğar... Nice mutlu yaşlara sevgilim' yazdı. Ceyda Düvenci ise Mete'ye 'Seni çok seviyorum' karşılığını verdi.

 • vivo T3x 5G Özellikleri ve Tanıtım Tarihi
  13:10 vivo T3x 5G Özellikleri ve Tanıtım Tarihi

  vivo, orta segmente hitap eden T3x 5G modelinin özelliklerini ve tanıtım tarihini paylaşıyor. Akıllı telefon, 6,000 mAh'lik bir pil ve ince tasarımıyla dikkat çekiyor. Ayrıca 8 GB RAM, 128 GB dahili depolama ve uygun fiyat etiketiyle kullanıcılara sunulacak.

 • Huawei, P serisi amiral gemisi telefonlarını iptal etti
  13:10 Huawei, P serisi amiral gemisi telefonlarını iptal etti

  Huawei, P serisi amiral gemisi akıllı telefonlarını iptal ettiğini duyurdu ve bu cihazların Huawei Pura serisine yükseltildiğini açıkladı. Şirket, mobil fotoğrafçılığı ön plana çıkarma isteğini vurguluyor ve araştırma ve geliştirmeye büyük yatırımlar yapmaya devam edeceğini belirtiyor. Pura serisinin ilk modellerinin Huawei Pura 70 olarak adlandırılacağı düşünülüyor ve yeni modeller üçgen kamera modülüne sahip olacak. Pura 70'in Kirin 9000 yonga setinden güç alacağı söyleniyor.

 • YouTube, reklam engelleyici uygulamalara karşı yeni önlemler aldı
  13:10 YouTube, reklam engelleyici uygulamalara karşı yeni önlemler aldı

  YouTube, reklam gelirlerini korumak ve içerik üreticilerinin haklarını savunmak amacıyla, üçüncü parti reklam engelleyici uygulamaların kullanımını sınırladı. Şirketin bu uygulamalara yönelik en son politikası, kullanıcıların bu tür uygulamalar üzerinden video izlemeleri durumunda tamponlama sorunları yaşamalarına veya 'Bu uygulamada içerik mevcut değil' şeklinde bir hata mesajı almalarına neden oluyor.

 • Uğur Dündar, Duygu Nebioğlu'nun ablasının babası olduğu iddialarına cevap verdi
  13:10 Uğur Dündar, Duygu Nebioğlu'nun ablasının babası olduğu iddialarına cevap verdi

  Ünlü gazeteci Uğur Dündar'ın Duygu Nebioğlu'nun ablasının babası olduğu iddiaları ortaya çıktı. Duygu Nebioğlu'nun verdiği röportajda, annesinin evlilik dışı ilişkiden dört çocuğu olduğunu ve bir ablasının da ünlü bir gazeteci olan Uğur Dündar'ın babası olduğunu söyledi. Uğur Dündar ise bu iddialara yanıt vererek Adli Tıp Kurumu'nun DNA incelemesini tamamladığını ve biyolojik babalık iddiasını reddettiğini açıkladı.

 • Yılmaz Erdoğan, Cansu Taşkın Hakkında Dava Açmaya Hazırlanıyor
  13:09 Yılmaz Erdoğan, Cansu Taşkın Hakkında Dava Açmaya Hazırlanıyor

  Oyuncu, yönetmen ve yapımcı Yılmaz Erdoğan, sosyal medyada birlikte yer aldıkları görüntüleri dolaşıma sokulan Cansu Taşkın hakkında dava açmaya hazırlanıyor. Taşkın ve kardeşi, Erdoğan'ın çiftlik evinde çektirdikleri fotoğrafları ve videoları sosyal medyada paylaşarak ilişki iddialarını doğruladı. Erdoğan'ın avukatlarına talimat vererek iki isim hakkında dava açılması için adımlar atıldı.

 • Japonya, NASA ile Ay'da kullanılmak üzere özel bir uzay karavanı üretecek
  13:09 Japonya, NASA ile Ay'da kullanılmak üzere özel bir uzay karavanı üretecek

  Japonya, NASA ile yapılan yeni anlaşma kapsamında Ay'da kullanılmak üzere özel bir uzay karavanı üretecek. Ay üzerinde yapılan çalışmaları ilerletmek adına imzalanan anlaşma, teknoloji dünyasında da büyük ses getirmiş durumda. Hem mürettebatlı hem de mürettebatsız olarak kullanılabileceği söylenen uzay aracının, karavana benzer birçok işlevinin olacağı açıklandı. Basınçlı bir yapıya sahip olacağı söylenen uzay karavanının, astronotların doğal yaşamlarını sürdürebilmeleri adına en hayati malzemeleri beraberinde bulunduracağı belirtiliyor. 10 bin km civarında bir menzili olacağı söylenen aracın, verimliliği artırmak adına güneş panelleriyle desteklenen özel bir hidrojen yakıt kullanacağı da ortaya çıktı. 2031 yılında uzaya fırlatılması beklenen uzay aracı, en az 10 yıl burada kalacak ve önemli görevlere imza atacak. Proje gerçekten başarılı olduğu takdirde, uluslararası uzay rekabetinde kartlar yeniden dağıtılabilir.


Advertisement