Özkök, Aysever'in Sorusuna Fena Bozuldu - Son Dakika
Güncel

Özkök, Aysever'in Sorusuna Fena Bozuldu

Özkök, Aysever\'in Sorusuna Fena Bozuldu

Enver Aysever'in sorularını yanıtlayan Eruğrul Özkök, son kitabı, ikna odaları, kadınlara bakışı ve türban konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı.

20.05.2013 22:44

CNN Türk'te konuşan Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, Aykırı Sorular'da Enver Aysever'in sorularını yanıtladı.

"BEN ERKEK DUYGU ASENA'YIM!"

Son dönem apolitik konulara yönelmesi ve kadınlar üzerine kitap yazmasının sebebi olarak "Ben gazeteciliğin ötesine geçiyorum sosyolojik olarak." diyen Özkök, Enver Aysever'in agresif moderasyonu karşısında zor anlar yaşadı. Kendisini "erkek Duygu Asena" olarak tanımayan Özkök, kadınları yazmasının nedenlerini anlattı. Muhafazakar kadınları da okuduğunu başarılı bulduğunu vurgulayan Özkök ikna odalarında ikna olmayan kadınları devrimci ilan etti.

ENVER AYSEVER'DEN ÖZKÖK'Ü BOZAN SORU!

Özkök'ün son dönem yazıları ve "Kırk7" adlı kitabını siyasetten kaçış aracı amacıyla yazdığını ima eden Aysever "Siyasetten dilim çok yandı, kadınlar falan yazarsam bu dönemi atlatırım diye hareket ettğinizi hissettim." dedi.

"SEN KİTABIMI ÇOK KÜÇÜMSÜYORSUN AMA.."

Ama sen kitabı çok küçümsüyorsun. Ben popüler kültürü yıllardır yazıyorum. TarkanYıldız Tilbe'yi ben yazdım. O zaman da çok eleştiri aldım. Ben toplumun önem verdiği herşeyin gazetecinin işi olduğunu düşünüyorum. Gazeteciliği sadece muhalefet yapmak ve siyasetten ibaret görmemek gerek.

ERTUĞRUL ÖZKÖK, SEDA SAYAN'A NEDEN ÇIKTI?

Ben sizin Seda Sayan'la programa çıkacağınızı rüyamda görsem inanmazdım.

Seda Sayan gibi insanlar 20 yıldır bu işi yapıyorlar. Siyasette böyle bir isim yok henüz. Eğer Tarkan çıkıp da 3 milyon kaset satıyorsa ben sosyolog olarak bunu ciddiye alırım. Ben kadınlara konuşmak istiyorum. Onlara hangi platformda ulaşabilirsem orada konuşurum. Kadınları daha cesur buluyorum. Son zamanlarda kadın yazarları daha ilgiyle takip ediyorum. Hem merkez medya hem muhafazakarlar arasında... Sibel Eraslan'ı okudum mesela son olarak çok başarılı.

ERKEKLER 10 YIL İÇİNDE KADINLAR GİBİ MAKYAJ YAPACAKLAR

Erkeklerin 10 yıl içinde kadınlar gibi makyaj yapacaklarını düşünüyorum. Çünkü daha güzel görünmek istiyorlar. Ben bedene dikkat etmeyi ibadet gibi görüyorum. Çünkü Allah'ın yarattığı bedene saygı göstermelisin.

İKNA ODALARINDA İKAN OLMAYAN KIZLAR DEVRİMCİDİR!

İkna odalarında ikna olmayan kızlar devrimci kızlardı ve o kızlar başardılar. Kadın muhafazakar yazarların sık yazdığı bir cümle var son zamanlarda. Türban kadının namusuyla ilgili bir şey değildir diyorlar. İnancıyla igilidir. Muhafazakar erkek ise türbanı kadının namusu olarak görüyor.

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel Özkök, Aysever'in Sorusuna Fena Bozuldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement