Rasulayn'dan Atılan Mermi,1 Kişiyi Yaraladı - Son Dakika
Güncel

Rasulayn'dan Atılan Mermi,1 Kişiyi Yaraladı

Rasulayn\'dan Atılan Mermi,1 Kişiyi Yaraladı

Olay, dün akşam saatlerinde Suriye'nin Rasulayn ilçesiyle sınır komşusu olan Ceylanpınar'da meydana geldi.

17.07.2013 05:02  Güncelleme: 11:06

Özgür Suriye Ordusu'na bağlı muhalifler ile PYD güçleri arasında yeniden çatışma çıktı. Silah seslerinin Ceylanpınar'da duyulduğu ve halkın tedirginliğine yol açan çatışma sırasında ateşlenen uzun namlulu tüfeğe ait bir mermi, sınıra yakın olan Aydınlık Mahallesi'nde yolda yürüyen Mahsun Ertuğrul'un göğsüne isabet etti. Kanlar içersinde yere düşen Ertuğrul, olayı fark eden yakınları tarafından Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan genç, hayati tehlikesi bulunduğu gerekçesiyle Şanlıurfa'ya sevk edildi. Tedavisine başlanılan yaralının, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

HASTANEDE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Dün öğleden sonra 15 yaşındaki Ahmet Gündüz'ün, Suriye tarafından ateşlenen silahtan çıkan merminin kafasına isabet etmesiyle ağır yaralanmasının ardından ilçede gerginlik yaşandı. Gündüz'ün ardından Mahsun Ertuğrul'un da aynı şekilde yaralanması ilçede tedirginlik yaşanmasına neden oldu. Yaşananların ardından Ceylanpınar Devlet Hastanesi önünde toplanan Ceylanpınarlı vatandaşlar, Suriyelilerin tedavi edilmesine tepki gösterince gerginlik yaşandı. Gerginliğin ardından polis ekipleri ve jandarma, hastane çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Kalabalığa sakinleşmeleri konusunda uyarıda bulunan ekipler ile vatandaşlar arasında kısa süreli arbede yaşandı. Arbede, vatandaşların sakinleştirilmesiyle sona erdi.

UYARI ANONSU YAPILDI

Rasulayn'da yaşanan şiddetli çatışmalar, Ceylanpınar'da tedirginlik yaşanmasına neden oldu. Suriye tarafından ateşlenen silahtan çıkan mermiler ile 2 gencin yaralanmasının ardından belediye hoparlörlerinden uyarı anonsları yapıldı. Yapılan anonsta, vatandaşların sınır hattından uzak durmaları ve gerekmedikçe dışarı çıkmamaları istendi. Vatandaşlar ise sokağa çıkmaya korktuklarını ve biran önce çatışmaların sona ermesini istedi. Rasulayn'daki çatışmaların ardından güvenlik güçleri, sınır hattında önlemlerini arttırdı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Rasulayn'dan Atılan Mermi,1 Kişiyi Yaraladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement