Rektörlerden Vali Meral'e ziyaret - Son Dakika
Güncel

Rektörlerden Vali Meral'e ziyaret

Rektörlerden Vali Meral\'e ziyaret

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül'ün davetiyle Karaman'a gelen 12 üniversitenin rektörü, Vali Fahri Meral'e nezaket ziyaretinde bulundu.

06.07.2019 13:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül'ün davetiyle Karaman'a gelen 12 üniversitenin rektörü, Vali Fahri Meral'e nezaket ziyaretinde bulundu.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk'ün yanı sıra Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Uluslararası Rumi Medeniyetler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bilal Kuşpınar'dan oluşan heyet, Rektör Akgül ile birlikte Vali Meral'in konuğu oldu.

Vali Meral ile bir süre sohbet ederek şehir ve üniversite hakkında değerlendirmelerde bulunan rektörler heyeti, hediye takdimleriyle birlikte makamdan uğurlandı. Üniversite rektörleri iki gün boyunca çeşitli etkinliklere katılarak Karaman'dan ayrılacaklar. - KARAMAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Rektörlerden Vali Meral'e ziyaret - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Pakistan'da şiddetli yağışlar sonucu en az 30 kişi hayatını kaybetti
    11:20 Pakistan'da şiddetli yağışlar sonucu en az 30 kişi hayatını kaybetti

    Pakistan Ulusal Afet Yönetim Kurumu (NDMA), son 48 saat içinde ülkede meydana gelen şiddetli yağışlar nedeniyle en az 30 kişinin hayatını kaybettiğini ve çok sayıda kişinin yaralandığını bildirdi. Yağışlardan en çok etkilenen bölgeler arasında Pencap eyaleti, Belucistan eyaleti ve Hayber Pahtunhva eyaleti bulunuyor. Yağışlar nedeniyle evlere zarar verilirken, trafik sıkışıklığı da yaşandı. Yetkililer, vatandaşları ve turistleri yağışlardan etkilenen bölgelere seyahat etmemeleri konusunda uyardı. NDMA ve diğer sivil birimler, kurtarma ve yardım operasyonlarına başladı.

  • Çin'deki Sanyuesan Festivali'nde Kadınların Görüntüleri
    11:19 Çin'deki Sanyuesan Festivali'nde Kadınların Görüntüleri

    Çin'in Guangxi bölgesindeki Yao etnik grubuna mensup kadınlar, geleneksel Sanyuesan Festivali kapsamında Uzun Saç Festivali'ni kutlayarak, saçlarını tarıyorlar. Bu geleneksel festival, Çin genelinde birçok etnik grup tarafından kutlanıyor. Uzun saç, bu gruplar için uğurlu sayılıyor ve uzun ömür getirdiğine inanılıyor. Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Guangxi'den bildiriyor. (XHTV)


Advertisement