Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Sabah Namazında Buluştular Bisiklete Kavuştular - Son Dakika

Sabah Namazında Buluştular Bisiklete Kavuştular

Adana Çukurova Müftülüğüne bağlı Uluyol camiinde 40 gün aralıksız sabah namazını Camide kılan 25 çocuk hediye bisikletlerini aldı.

Sabah Namazında Buluştular Bisiklete Kavuştular
21.07.2017 - 08:31,

Çocukların büyük ilgi gösterdiği proje hem Türkiye'nin dört bir yanından destek gördü hem de örnek oldu. Yeni ödül programlarının başlatılacağını da müjdeledi.

"Bisiklet Hediye"sloganıyla başlatılan proje kapsamında 40 gün aralıksız sabah namazını camide kılan çocuklara bisiklet hediye sözü verilmişti. Çukurova Müftülüğünün öncülüğünde yapılan proje sinde çocuklar bisikletlerine bugün kavuştu.

25 ÇOCUK ÖDÜLLENDİRİLDİ

Uluyol Camii'nde düzenlenen törene Adana il müftüsü Hasan Çınar,Çukurova Kaymakamı Dr. Mehmet Ali Özkan,Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün, Yüreğir Müftüsü Celal Büyük, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Kurttepe İman Hatip Lisesi Müdürü Recep Yörür,Emekli Müftü Mehmet Barış, Daire amirleri ,Din görevlileri, çeşitli STK temsilcileri , Muhtarlar,Öğrenciler ,Veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Dün sabah namazıyla 40. gününü dolduran çocuklar namazın ardından bisikletlerine kavuştu. Bir gün dahi sabah namazını aksatmadan camiye devam eden 25 çocuk hediye plaket ve bisiklet almanın heyecanını yaşadı.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDU

Türkiye çapında örnek bir projeye imza attıklarını belirten Uluyol Camii İmam Hatibi Adil Satan, "Çocukları camiye alıştırmak, cemaat ile bağlarını güçlendirmek ve namaza alıştırmak için ne yapabiliriz diye düşündüklerini böyle bir proje başlatalım fikri doğduğunu belirti. Duyurusunu yaptık. Büyük ilgi gördü. Çocuklarımızın camiye gelmesi onlardan çok bizleri Cami cemaati ve çocukları sevindirdi. Zamanla hevesleri geçer, camiye gelmeyi bırakırlar diye düşünenlerin aksine hiç aksatmadan camiye geldiler. 40 gün aralıksız sabah namazına katılan evlatlarımız hediye bisikletlerini aldılar. Türkiye'nin dört bir yanından biz de bisiklet gönderelim diyenler oldu. Farklı camilerde benzer uygulamanın başlatıldığını duyduk. Eğer evlatlarımızın kalbine camiyi, aklına namazı nakşedebilmişsek ne mutlu bize. İnanıyorum ve dua ediyorum ki ölünceye kadar hiç namazını aksatmayan örnek müminlerden olacaklar. İşte bizim için asıl hediye de bu olacak inşallah" dedi.

Ayrıca Mahalle bulunan Şehit Uzman Çavuş Tolga Özdinç ile şehit polis memuru Adem Oğuz ve 15 Temmuz Tiyatrosunda Oynayan Muhammed Tiyek adına üç çocuğa bisiklet verilerek şehit aileleri onura edildi
Protokol Konuşmaların ardından 25 çocuğa bisikletleri teslim edildi.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Sabah Namazında Buluştular Bisiklete Kavuştular - Son Dakika


Advertisement