Şair Bahaettin Karakoç'a Sütçü İmam'dan Fahri Doktora - Son Dakika
Güncel

Şair Bahaettin Karakoç'a Sütçü İmam'dan Fahri Doktora

Şair Bahaettin Karakoç\'a Sütçü İmam\'dan Fahri Doktora

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi tarafından düzenlenen Yılın Kahramanları Edebiyat Ödülleri, törenle sahiplerini buldu.

10.04.2014 18:54  Güncelleme: 19:21

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi tarafından düzenlenen Yılın Kahramanları Edebiyat Ödülleri, törenle sahiplerini buldu. 15 yazar ve şairin ödüllendirildiği törende Kahramanmaraşlı şair Bahaettin Karakoç'a da fahri doktora unvanı verildi.

Sütçü İmam Üniversitesi tarafından edebiyat alanındaki başarılı isimleri onore etmek için verilen Yılın Kahramanları Edebiyat Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu'nda düzenlenen ödül törenine Vali Şükrü Kocatepe, Sütçü imam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apaçık, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı. Yıldız Teknik Üniversitesi Edebiyat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yakup Çelik'in tarafından 'Bahaettin Karakoç'un Şiirinin Dünyası' konulu konferans verdiği törende, Türk edebiyatına katkıda bulunan 15 yazar ve şaire ödül verildi. Törende Kahramanmaraşlı olan ünlü şair Bahaettin Karakoç'a da fahri doktora verildi. Rektör Prof. Dr. Karaaslan, fahri doktora belgesini verdiği Karakoç'un binişini de giydirdi.

Bahaettin Kakakoç, ilerleyen yaşına rağmen şiir yazmayı sürdürdüğünü belirterek, insanların yazdıklarını okumaları için yazmaya devam edeceğini söyledi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Şair Bahaettin Karakoç'a Sütçü İmam'dan Fahri Doktora - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement