Shoppingfest 1 Temmuz'da Başlayacak - Son Dakika
Güncel

Shoppingfest 1 Temmuz'da Başlayacak

Shoppingfest 1 Temmuz\'da Başlayacak

İstanbul ShoppingFest (İSF), alışveriş tutkunlarına ‘Design İSF’ ile farklı bir deneyim yaşatma sloganıyla 1-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

13.06.2017 17:51

İstanbul ShoppingFest (İSF), alışveriş tutkunlarına 'Design İSF' ile farklı bir deneyim yaşatma sloganıyla 1-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Bu yıl 7.si gerçekleşecek İstanbul ShoppingFest (İSF), alışveriş tutkunlarına 'Design İSF' ile farklı bir deneyim yaşatma sloganıyla 1-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. İstanbul'u alışveriş destinasyonu olarak cazibe merkezi haline getirmek amacıyla yola çıkılan ve 7 yıldır düzenlenen İstanbul ShoppingFest, bu yıl 'paylaşmak' sloganıyşla farklı bir dünyanın kapılarını aralayacak. İstanbul'u yeniden keşfetme fırsatı sunan İstanbul ShoppingFest, alışveriş merkezlerinde kurulacak 'Design İSF' alanları ve Kapalıçarşı rotalarıyla modern ve geleneksel alışveriş keyfini bir arada sunacak.Yetkililerin açıklamasına göre İstanbul ShoppingFest'te ziyaretçiler, Design İSF alanlarında "Sanat, Tasarım ve Atölye" çerçevesinde sergilerden söyleşilere, dinletilerden enstalasyonlara kadar farklı etkinliklere katılma fırsatı yakalayacak.

9 AVM'de kurulacak 'Design İSF' alanları, ziyaretçileri alışveriş fırsatlarının yanı sıra tasarım ve sanat ile buluşturacak. Design İSF alanları, katılımcılara Bahar Korçan, Arzu Kaprol, Gamze Saraçoğlu gibi modadünyasının tanınmış tasarımcılarının yanı sıra mücevher, aksesuar, mobilya, seramik, grafik, kumaş, kitap, kırtasiye, cam, takı, aydınlatma, organik gıda gibi alanlarda fark oluşturan üreticilerin ürünlerine ulaşma imkanı sağlayacak.

Festival süresince, özel alanlarda Günseli Kato, Malik Bulut, Yılmaz Kale, Ebru Yücel Kale, Tasarım Vakfı, Elif Tutka, Ömer Atakan, Yusuf Aygeç, Aynur Önürmen ve Rüstem Ekici gibi sanatçıların sergileri de görülebilecek.

Uninvited Jazz Band, Tango Rojo, Can Türkkan, Arbil Çelen, Jülide Hatay, Deniz Güngör ve Ali Deniz Kardelen dans ve müzik performanslarıyla Design İSF alanlarına canlılık katarken, Rudolf Van Nunen, Sare Palaska, Aslı Bilgin, Nilay Yılmaz, Sevil Dolmacı, Tolga Gümüşay, Çiğdem Gündeş, Funda Özlem Şeran ve Masalcı Anne atölye çalışmalarıyla ziyaretçilere farklı deneyimler yaşatacak. Dilara Koçak, Özge Lokmanhekim, Zeynep Özçoban, Hande Akın, Yelda İpekli gibi isimler de birbirinden farklı konularda gerçekleştirecekleri söyleşilerle ziyaretçileriyle buluşacaklar. Mert Rusçuklu da Design İSF alanlarında yapacağı radyo yayınlarıyla ShoppingFest'e renk katacak.

İlklerin yaşanacağı İstanbul ShoppingFest, Kapalıçarşı'ya da festival ruhunu taşıyarak keşif rotaları ve atölye çalışmaları ile bir alışveriş festivali yaşatacak. ShoppingFest'in bu yılki en dikkat çekici alanı, Kapalıçarşı olacak.

'Sen Hiç Kapalıçarşı'yı Gördün mü' sloganıyla İstanbullular'ı ve yerli turistlerin de şehrin tarihi anlamda da en büyük zenginliklerinden biri olan Kapalıçarşı'ya davet edildiği ShoppingFest'te zanaatkarlar ile genç sanatçılar buluşacak. Çeşitli sergi, söyleşi ve dinletilerin de gerçekleşeceği Kapalıçarşı'da birbirinden ünlü isimlerin kendi dillerinden Kapalıçarşı'ya dair duyguları eşsiz bir sergiyle ziyaretçilere sunulacak. Markalarda yüzde 70'lere varan indirimlerle alışveriş coşkusunun yaşanacağı festival süresince, 'Design İSF' rotasını tamamlayanlar sürpriz hediyelerin sahibi olacak. Öte yandan, İSF süresince en çok beğenilen tasarımlara festival sonunda özel bir programla ödül verilecek. İstanbul'a alışverişin yanı sıra sanatın, kültürün, tasarımın, tarihin paylaşılması duygusunun yayılacağı İstanbul ShoppingFest, 1-16 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Shoppingfest 1 Temmuz'da Başlayacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement