Sivas Gazeteci Güneş'in Adı İletişim Lisesi'nde Yaşatılacak - Son Dakika
Güncel

Sivas Gazeteci Güneş'in Adı İletişim Lisesi'nde Yaşatılacak

Sivas Gazeteci Güneş\'in Adı İletişim Lisesi\'nde Yaşatılacak

Sivas Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, gazetecilik laboratuarına 2009'de helikopter kazasında yaşamını yitiren gazeteci İsmail Güneş'in adını verdi.

11.01.2016 14:59

Sivas Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, gazetecilik laboratuarına 2009'de helikopter kazasında yaşamını yitiren gazeteci İsmail Güneş'in adını verdi.

Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle program düzenledi. Okul konferans salonunda düzenlenen programa Sivas Belediye Başkan Yardımcı Ahmet Özaydın, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ile kentte görev yapan basın mensupları katıldı. Programda konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy gazetecilerin zor şartlar altında görev yaptığını belirterek, "Basın önemli bir konu. Akşam televizyonun karşısına geçiyoruz. Haberleri pişmiş bir şekilde izliyoruz. Gazeteciler dağda, kışta, yolda, savaş altında, bombalar altında bizim için çalışıyorlar biz daha iyi doğru bilgiyi alalım, doğru kaynaklardan doğrusunu öğrenelim diye bizim için çalışıyorlar. Çağımızın en önemli mesleklerinden birisi ama bu noktada emeklerinin karşılığını ne kadar alıyorlar bu da tartışılır" dedi. Ardından günün anısına kentteki basın kuruluşu temsilcilerine plaket takdim edildi.

Okul yönetiminin aldığı karar doğrultusunda 2009'da Kahramanmaraş'ta BBP merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nin helikopterinin düşmesi sonucu yaşamını yitirenler arasında yer alan gazeteci İsmail Güneş'in adı gazetecilik laboratuvarına verildi. Laboratuvarın açılışı gazeteci İsmail Güneş'in eşi Yasemin Güneş'in de katılımıyla törenle açıldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sivas Gazeteci Güneş'in Adı İletişim Lisesi'nde Yaşatılacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement