Yargıtay Hapis Cezasını Onadı, Transseksüel Öykü Brezilya'ya Kaçtı - Son Dakika
Güncel

Yargıtay Hapis Cezasını Onadı, Transseksüel Öykü Brezilya'ya Kaçtı

Yargıtay Hapis Cezasını Onadı, Transseksüel Öykü Brezilya\'ya Kaçtı

Fuhuş için çıkar amaçlı örgüt kurmak ve zorla fuhuş yaptırmak suçlamasıyla yargılanan transseksüel Öykü Evren Özen, Yargıtay tarafından cezası onanınca Brezilya'ya kaçtı.

13.08.2014 13:20  Güncelleme: 15:21

Bursa'daki Gökkuşağı Derneği Başkanı olan transseksüel Öykü Evren Özen, sosyal medyadaki hesabından, çarptırıldığı hapis cezası nedeniyle hapse girmemek için yurt dışına kaçtığını açıkladı.

"BU ÜLKE İNSANLARA HAYATTA DURMA ŞANSI VERMİYOR"

Fuhuş için çıkar amaçlı örgüt kurmak ve zorla fuhuş yaptırmak suçlamasıyla yargılandığı davada çarptırıldığı 35 yıl hapis cezasının Yargıtay tarafından onanması üzerine ortalıkta görünmeyen Öykü Evren Özen, sosyal medyadaki Rio de Janeiro'dan yer bildirimi yaptığı mesajında, özekle şöyle dedi: "Seçim yapmam gerekiyordu. Ya bu ülkeden gidecektim ya da tutuklanıp hak arayacaktım. Ne yazı ki ülkemde artık adalet kalmadığı için tekrar dönmek üzere ülkemi terk ediyorum. Travesti ve transseksüelleri fuhşa iten de bu toplum ve bu devlet. Bu ülke insanlara hayatta durma şansı vermiyor. Adaletin olduğu bir Türkiye,insan haklarının ve ayrımcılığın olmadığı bir Türkiye diliyorum" dedi.

BANKADAN ÇEKTİĞİ KREDİ İLE CİNSİYET DEĞİŞTİRDİ

Bursa'da kurulan Gökkuşağı Derneği'nin Başkanı Öykü Evren Özen, yeşil kart ile gerçekleştiremediği cinsiyet değişikliğini, bankadan çektiği kredi ile gerçekleştirip pembe nüfus kağıdı aldı. 2007 yılında düğün yaparak sevgilisi Mehmet Özen ile evlendi. Kurduğu çete ile travesti ve transseksüellere zorla fuhuş yaptırdığı iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklanan ve daha sonra tahliye edilen Öykü Evden Özen, 30 Mart seçimlerinde CHP Bursa merkez Osmangazi İlçesi Belediye Meclisi Üyeliğine aday oldu ancak seçilemedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yargıtay Hapis Cezasını Onadı, Transseksüel Öykü Brezilya'ya Kaçtı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (3)

  • Totemin gücüne inanırım ben:)): en doğrusunu yapmış, memlekette adalet var da bizmi görmüyoruz? 15 12 Yanıtla
  • UKKUS;: Tam yerini bulmuş. . . 10 7 Yanıtla
  • şikeci fener: çeteci çıkar şikeci çıkar pkklı çıkar mafya babası çıkar sokak ortasında adam vuran çıkar karısını kesen çıkar uyuşturucu küptelası kaçar sen de kaç alıştı bu millet. hop diyen nereye diyen çıkmaz çünkü ağzımız dolu makarna yiyoruz. kömür ateşinde makarna. 0 3 Yanıtla

Advertisement