Son Dakika Haberleri: 2012 Umre Kayıtları Başladı

2012 Umre Kayıtları Başladı

8 yıl önce

Diyanet İşleri Başkanlığı 2012 yılı umre kayıtların bugün itibariyle başladığı bildirildi.

2012 Umre Kayıtları Başladı, System.String[]

Diyanet İşleri Başkanlığı 2012 yılı umre kayıtların bugün itibariyle başladığı bildirildi.


Karaman İl Müftüsü Nuri Değirmenci, yaptığı yazılı açıklamada, Karamanlıların umre kayıtlarının il ve ilçe müftülüklerinden yapılabileceğini belirtti.


Diyanet İşleri Başkanlığının asıl görevinin toplumu din konusunda aydınlatmak ve din hizmeti sunmak olduğunu ifade eden Değirmenci, şunları kaydetti:


"Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hac ve umre ibadetini yapmak isteyenlere kapsamlı bir hizmet verilmektedir. Umre turları bahar, yaz ve Ramazan olarak üç dönem düzenleniyor. Ramazan umresi ile ilgili programın daha sonra açıklanacak. Umre kayıt ücretlerine otel fiyatlarında artış nedeniyle küçük bir ilave yapıldı. Umre fiyatları türlerine göre 895 avro ile 1530 avro arasında değişiyor. Geniş bilgi il ve ilçe müftülüğümüzden alınabilir."


- KARAMAN

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 02:00 Kaynak: AAABD Adana Konsolosluğu'nda çalıştığı iddia edilen Türk personellerin, zemzem suyuyla dalga geçmesi olay oldu
Güleda, ölmemek için 17 saat mücadele edip 3 kez kaçmaya çalıştı Aras Bulut İynemli'den Süleyman Soylu'nun "Çukur" eleştirisine cevap