87 Bin Liralık Çizme Rus Koleksiyonere Satıldı - Son Dakika

87 Bin Liralık Çizme Rus Koleksiyonere Satıldı

Mardinli bir firmanın ürettiği ve Eksposhoes Ayakkabı Moda Saraciye Fuarı'nda sergilenen 87 bin lira değerindeki yılan derisi ve altın işlemeli çizme katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Bu yıl 7'incisi gerçekleştirilen Eksposhoes Ayakkabı Moda Saraciye Fuarı, 120 katılımcı firma ile Yenibosna'da bir kongre merkezinde düzenleniyor. Fuarda Mardinli bir ayakkabı firmasının ürettiği 87 bin lira değerindeki yılan derisi ve altın işlemeli çizme ilgi çekti.

"RUS BİR KOLEKSİYONER SATIN ALDI"

87 bin liralık ayakkabıyı üreten Mardinli firmanın sahibi İlhami Yıldız, ayakkabıyı 2 ay içinde yaptıklarını söyleyerek, "Dallas modası, zincirler ve özel altın kaplamalı parçalar var üzerinde. Ayakkabıyı Rus bir koleksiyoner satın aldı. Geçen yıl da 93 bin liralık ayakkabı üretmiştik. Yılın trendlerine göre üretim yapıyoruz. Bu yıl moda böyle olduğu için bu şekilde ürettik. Gelecek yıl başka moda trendlerine göre uygun bir şekilde üretmeye devam edeceğiz" dedi.

"MÜCEVHER TAKMIŞ GİBİYİM"

Ayakkabıyı giyerek tanıtımını yapan Mergül Yılmaz, "Tıpkı bir mücevher, pırlanta takmış gibi değerli hissediyorum şu an ayağımdaki ayakkabıları. Kusursuz diyebilirim. Bir kadının en önemli aksesuarı çanta ve ayakkabı olduğu için şu anda beni de tamamlayan bu ayakkabı oldu. Kesinlikle çok iyi hissettiriyor. Bütçesini duyunca da keşke benim olsa diyebiliyorum. " şeklinde konuştu.

"YIL SONU İHRACAT HEDEFİ 1,2 MİLYAR DOLAR"

Ekspohoes CEO'su Erkan Demir, fuarın yılda iki kez yapıldığını belirterek, "Şu anda fuarımıza 120 firma katılmakta ve bunların tamamı ihracata yönelik firmalardır. Bizim buradaki temel amacımız butik ve ihracata yönelik bir fuar yapmak. Bunun içinde yurt dışında tanıtımlar yapıyoruz. Bu yıl bin 500 yabancı iş insanı fuara katılım için kayıt yaptırdı, 4 gün boyunca onları burada ağırlayacağız" diye konuştu. Demir, bu yıl ayakkabı sektöründe ciddi bir ihracat potansiyeline gelindiğini vurgulayarak, "Yılın ilk 3 ayında 295 milyon dolarlık bir ihracat sağladı, sektörün yıl sonu hedefi 1,2 milyar dolar. Bunu da yıl sonuna kadar gerçekleştireceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Türk ayakkabı üreticileri ile yabancı ziyaretçi ve alım heyetlerinin bir araya geldiği fuar 17 Mayıs'a kadar sürecek.

87 Bin Liralık Çizme Rus Koleksiyonere Satıldı
YORUMLAR

Son Dakika

Mert Hakan Yandaş, "Limitsiz" paylaşımıyla TFF'nin F.Bahçe'ye verdiği harcama limitine gönderme yaptı Düğünde hem sosyal mesafeyi hiçe sayıp hem de bir çocuğa ateş açtırdılar Son Dakika: Bakan Soylu'nun "en yoğun" diyerek duyurduğu korona denetiminin detayları yayınlanan genelgede belli oldu BBC muhabiri, Beyrut'u yerle bir eden patlamaya canlı yayında yakalandı Mucize kurtuluş! Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan çıktı Kuyumculardan vatandaşlara uyarı: Aklı olan altınını bozdurmasın Son Dakika: Meral Akşener'den Devlet Bahçeli'nin "Evine dön" çağrısına yanıt: Kendi ortağınla ilgilen Eski Fenerbahçeli Semih Şentürk, eşiyle denizde öpüşürken objektiflere yansıdı Ankara'da kıskançlık krizi ölüm getirdi! Eşini öldüren adam, patronunu da ağır yaraladı Maaşında indirime giden Tolga Ciğerci, önümüzdeki sezon da Fenerbahçe forması giyecek Son Dakika: Beyrut'ta faciaya neden olan 2750 ton amonyum nitratın 6 sene önce İstanbul Boğazı'ndan geçtiği ortaya çıktı Konya İl Sağlık Müdürü: Bu hızda giderse bir şehir hastanesi daha olsa yetmez Edirneli romanlar, ciğerin vazgeçilmezi olan acı biberi oynayarak hasat ediyor Polis, 'pizza siparişi' ile şiddet ihbarı yapan kadını kurtardı 2 ay önce nikah kıyan oyuncu Serkan Şenalp ve Esengül Yılmaz düğün yaptı