Adana'da Dünya Offshore Şampiyonası Heyecanı - Son Dakika

Adana'da Dünya Offshore Şampiyonası Heyecanı

26.05.2017 13:54
Adana'da Dünya Offshore Şampiyonası Heyecanı, System.String[]

Dünya Offshore Şampiyonası ikinci ayağı yarın Adana’daki Seyhan Baraj Gölü’nde başlayacak.

Dünya Offshore Şampiyonası ikinci ayağı yarın Adana'daki Seyhan Baraj Gölü'nde başlayacak. Yurtiçi ve yurt dışından katılan pilotlar tekneleriyle cumartesi günü 16.00-17.00 saatleri arasında Adana Belediye Başkanlığı Kupası'nda, pazar günü ise aynı saatte Adana Valiliği Grand Prix için ter dökecek. Yarışlar, Seyhan Baraj Gölü çevresinde vatandaşlar tarafından izlenebilecek.

Dünya Offshore Şampiyonası'nın ikinci ayağı Adana Grand Prix tanıtım toplantısı, etkinliğin düzenleyicisi Adana Yelken Kulübü'nde yapıldı.

Adana Yelken Kulübü Başkanı Ziya Alim Koçer, kentin tanıtımına katkıda bulunmak ve halkın moralini yüksek tutmak için bu tür organizasyonlar yaptıklarına değinerek, tüm vatandaşları 27-28 tarihlerinde yapılacak yarışları izlemeleri için Seyhan Baraj Gölü'ne davet etti.

Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe de organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek ise bu tip organizasyonların kentin göl ve deniz şehri olma özelliğini ön plana çıkarttığını kaydetti.

Işıklar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Işık da yarışa toplamda, 7 tekne katılacağını dile getirerek "Bu yarışın bir öncesini Suudi Arabistan'da yapmıştık. Adana'da ikincisini yapıyoruz. Önceki yıllarda da Adana'da yarışlar yapmıştık. Şampiyonada yarışacak teknelerde 225 beygir motorlar var. Birisi gaz, birisi direksiyon olmak üzere her bir teknede 2 pilot var, bu nedenle çok iyi konsantre olmaları gerekiyor. Olası kazalarda, teknenin ters dönmesi durumuna karşı hava yastıkları var teknede. Pilot içeriden kolu çekince 2 hava tüpü balonu şişiriyor ve tekneyi sudan çıkartıp düzeltiyor. Keyifli ve kazasız bir yarış olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, her ay bu tip etkinlikler yaparak kentin potansiyelini dünyayla paylaşmayı amaçladıklarına dikkat çekerek şöyle devam etti:

"Adana'nın çok güzel tarihi, kültürel bir mirası var. Bu tarihi ve kültürel mirası kamuoyuyla, Türkiye'yle ve ülkemizle paylaşırsak marka kent olacağımıza inanıyoruz ve marka kent olmak amacıyla ciddi adımlar atıyoruz. Diğer taraftan spor etkinlikleriyle Adana'yı bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz."

"Dünya Offshore Şampiyonası 2. ayağı programı şöyle:

27 Mayıs Cumartesi

11: 00 - 12: 00 Serbest Antrenman

15: 00 - 15: 30 Açılış

16: 00 - 17: 00 CLASS 3-225 - Adana Belediye Başkanlığı Kupası

17: 30 Kupa Töreni - Fotoğraf Çekimi

28 Mayıs Pazar

11: 00 - 12: 00 Serbest Antrenman

15: 00 - 16: 00 CLASS 3-225 - Adana Valiliği Grand Prix

16: 30 Kupa Töreni - ADANA

Adana'da Dünya Offshore Şampiyonası Heyecanı
Adana'da Dünya Offshore Şampiyonası Heyecanı
Adana'da Dünya Offshore Şampiyonası Heyecanı
Adana'da Dünya Offshore Şampiyonası Heyecanı
Adana'da Dünya Offshore Şampiyonası Heyecanı
Adana'da Dünya Offshore Şampiyonası Heyecanı

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Adana'da Dünya Offshore Şampiyonası Heyecanı - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

17 yaşındaki TikTok fenomeni cinayet şüphelisi oldu: Annesi ve amcasını öldürdü Falçatalı saldırıya uğrayan Ukraynalı kadın dehşet anlarını anlattı: Saçımı tuttu, yüzümü kesti Milli Piyango'nun işletme hakkını 10 yıllığına devralan Demirören, Azerbaycan piyangosunu da yönetecek Sevgilisinin şiddetinden kaçmak isterken yalınayak kapıda kalan kadın, "Adam dövünce ceza var ama beni dövünce yok" diyerek isyan etti Son Dakika! Bartın'ın İnkumu açıklarında Rus bandıralı kuru yük gemisi battı: 4 kişi öldü Minibüs şoförü "Son param üzülerek harcıyorum" yazılı 20 TL'nin sahibini arıyor 2 bin 500 yıllık 'mezar oda' halen gizemini koruyor İki kız kardeş, kendilerinden telefon numarası isteyen şahsı evire çevire dövdü