Adli Tıp Doktoru, Conolar İçin İlk Kez Emniyete Geldi - Son Dakika

Adli Tıp Doktoru, Conolar İçin İlk Kez Emniyete Geldi

10.01.2012 13:27
Adli Tıp Doktoru, Conolar İçin İlk Kez Emniyete Geldi

Adana'da mensupları sık sık adliyelik olan Cono Aşireti'ne mensup kişilerin yaşadığı mahallede geçen cumartesi günü 550 polisle gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, gözaltına alınan 66 kişiden 20'si Adliyeye sevk edildi.

Adana'da mensupları sık sık adliyelik olan Cono Aşireti'ne mensup kişilerin yaşadığı mahallede geçen cumartesi günü 550 polisle gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, gözaltına alınan 66 kişiden 20'si Adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin taşkınlık çıkarma ihtimali üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü'nde ilk kez farklı bir uygulama yapıldı ve Adli Tıp Kurumu doktoru çağrıldı. Cumhuriyet Savcısının izniyle Emniyet Müdürlüğü'ne gelen Adli Tıp doktoru, özel hazırlanan odaya tek tek alınan şüphelileri sağlık kontrolünden geçirdi.

Adana Emniyet Müdürlüğü geçen cumartesi günü, 550 polisin katılımı ve bir helikopterin havadan desteğiyle, 'torbacı' diye tabir edilen sokak satıcılarına yönelik Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde yaşayan Cono Aşireti mensuplarına yönelik operasyon düzenledi. 60 evde eş zamanlı yapılan aramalarda 2 bin 586 paket eroin ve 463 gram esrar maddesi ele geçirildi, 63 kişi gözaltına alındı. Kaçakçılık- Organize ve Mali Suçlarla Mücadele Şubesi'ne bağlı Narkotik Büro Amirliği'nde sorgulanan şüphelilerden 20'si, bugün Adliyeye sevk edildi. Narkotik timlerinin teknik takibi sırasında uyuşturucu satışı yaparken görüntülendiklerini bilmeyen şüphelilerden bazıları, ifadelerinde suçlamaları kabul etmeyip, "Ben oğluma uçurtma yapıyordum, elimdeki kağıt parçasında uyuşturucu yoktu" diye savunma yaptı. Sorgulamada teknik çalışma sırasında çekilen görüntüleri izleyen bazı şüpheliler ise baygınlık geçirdi.

Uyuşturucu satıcılığı yaptıkları delillendirilen ve sorgusu tamamlanan şüpheliler Adliyeye sevk edilmeden önce sağlık kontrolünden geçirildi. Gözaltındaki şüphelilerle yakınlarının taşkınlık çıkarma ihtimali üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü'nde ilk kez farklı bir uygulama yapıldı ve Adli Tıp Kurumu doktoru çağrıldı. Soruşturmayı sürdüren Cumhiriyet Savcısının izniyle Emniyet Müdürlüğü'ne gelen Adli Tıp doktoru, özel hazırlanan odaya tek tek alınan şüphelileri sağlık kontrolünden geçirdi.

Emniyet Müdürlüğü'nden çıkartılışları sırasında kameraları karşılarında gören şüpheliler, alışılan şovlarını yapmaya çalıştı. Kundağa sarılı bebeklerini havaya kaldırıp, "İki günden beri bebeğim aç, polis bize süt vermedi. Eroini evlerimize polis yerleştirdi" diye bağıran şüpheliler, geniş güvenlik önlemi altında Adliyeye götürüldü.

Polis yetkilileri, operasyonda toplam 66 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. 32'si kadın 53 kişinin uyuşturucu satmak, 13 kişinin ise uyuşturucu kullanmaktan yakalandığı, bildirildi. Operasyonda birer kullanımlık olarak belirlenen 2 bin 586 paket eroin ve 463 gram esrar ele geçirildiği belirtildi. - Adana

Kaynak: DHA
Veli Ağbaba: 'Helallik Vermiyorum' Diyen Bir Memuru Görevden Uzaklaştırıyorlar. Bu Kadar Vicdansızlık Yeryüzünde Görülmedi Veli Ağbaba: 'Helallik Vermiyorum' Diyen Bir Memuru Görevden Uzaklaştırıyorlar. Bu Kadar Vicdansızlık Yeryüzünde Görülmedi Ordu'da sahilde erkek cesedi bulundu Ordu'da sahilde erkek cesedi bulundu Ordu'da sahilde erkek cesedi bulundu Ordu'da sahilde erkek cesedi bulundu

Son Dakika Güncel Adli Tıp Doktoru, Conolar İçin İlk Kez Emniyete Geldi - Son Dakika


Advertisement