Almanya'dan Avrupa Merkez Bankasına Eleştiri - Son Dakika

Almanya'dan Avrupa Merkez Bankasına Eleştiri

24.08.2011 12:56
Almanya'dan Avrupa Merkez Bankasına Eleştiri, System.String[]

Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Avrupa Merkez Bankası'nı (EZB), bazı avro ülkelerinde yaşanan borç kriziyle ilgili tutumundan dolayı eleştirdi.

Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Avrupa Merkez Bankası'nı (EZB), bazı avro ülkelerinde yaşanan borç kriziyle ilgili tutumundan dolayı eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Wulff, Almanya'nın güneyindeki Bodensee gölünün kenarında bulunan Lindau kentinde, Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi dalında Nobel ödülü alan davetlilerin katıldığı bir toplantıda yaptığı konuşmada, EZB'nin, bazı ülkelere ait devlet bonolarını büyük miktarda satın almasının hukuki açıdan düşündürücü olduğunu söyledi.

EZB'nin bu tutumuyla yetkilerini aştığını ifade eden Wulff, bu durumun, en iyi olasılıkla sadece geçici bir süre hoş görülebileceğini, EZB yetkililerinin bir an önce, daha önce üzerinde anlaşmaya varılan temel ilkelerine dönmesi gerektiğini kaydetti.

Borç kriziyle ilgili olarak bazı ülkelerin tutumunu da eleştiren Wulff, bazı ülkelerde bankacılık sektörünün hala istikrarsız olduğunu, devlet borçlarının rekor düzeye ulaştığını, büyümenin ve rekabet yeteneğinin artırılmasının önündeki temel sorunların da halen mevcut olduğunu belirtti. - BERLİN

Almanya'dan Avrupa Merkez Bankasına Eleştiri

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Almanya'dan Avrupa Merkez Bankasına Eleştiri - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor ABD'li uzmandan dikkat çeken Libya yorumu: Savaşı Türkiye kazandı Dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı salladı Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu Ticaret Bakanlığı, esnafa yönelik yeni destek paketi için çalışma başlattı Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı