Güneş'in 1 ay arayla çekilen fotoğraflarında NASA'yı şaşkına çeviren detay - Son Dakika

Güneş'in 1 ay arayla çekilen fotoğraflarında NASA'yı şaşkına çeviren detay

23.11.2022 17:32
Güneş'in 1 ay arayla çekilen fotoğraflarında NASA'yı şaşkına çeviren detay

NASA, Güneş'i 1 ay arayla fotoğrafladı. 1 ay önceki fotoğrafta Güneş'in güldüğü görülürken, aradan geçen süre sonunda çekilen yeni fotoğrafta Güneş'in yüzünü ekşitmesi NASA dairesinde büyük bir şaşkınlık yarattı.

Bilim dünyasının gezegenler üzerindeki çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Son olarak ise ABD Uzay ve Havacılık Dairesi'ne (NASA) bağlı Güneş Dinamikleri Gözlemevi, Twitter'dan Güneş'in 'suratını ekşittiği' fotoğrafını yayınladı.

"HUYSUZLAŞMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR"

Gözlemevinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Geçen ayki gülen surattan sonra, Güneş'in ruh hali… Huysuzlaşmış gibi görünüyor" ifadelerine yer verildi.

1 AY ÖNCE GÜLÜMSEYE GÖRÜNTÜSÜ YAYINLANMIŞTI

Gözlemevi, yaklaşık bir ay önce de güneşin yüzeyinde 'gülümseme'ye benzeyen görüntüyü yakalamıştı. NASA'nın Güneş Dinamikleri Gözlemevi tarafından yapılan paylaşımda, "Bugün, NASA'nın Güneş Dinamikleri Gözlemevi, Güneş'i 'gülümserken' yakaladı. Ultraviyole ışığında görülen Güneş üzerindeki bu koyu lekeler, koronal delikler olarak bilinir ve hızlı güneş rüzgarının uzaya taştığı bölgelerdir" denilmişti.

İşte NASA tarafından yayınlanan fotoğraflar:

Güneş, 1 ay arayla iki kez fotoğraflandı! Ortaya çıkan sonuç NASA dairesini hayrete düşürdü
Soldaki 1 ay önce, sağdaki ise 1 ay sonra çekilen güneş fotoğrafı.
YORUMLAR
500
Güneş, 'Engellilerimizin sosyal hayatta daha çok yer almaları için çalışmalarımıza devam edeceğiz' Güneş, 'Engellilerimizin sosyal hayatta daha çok yer almaları için çalışmalarımıza devam edeceğiz' Çatıya kurdukları güneş panelleri ile okulun tüm enerjisini karşıladılar Çatıya kurdukları güneş panelleri ile okulun tüm enerjisini karşıladılar Voleybol: Erkekler CEV Şampiyonlar Ligi Voleybol: Erkekler CEV Şampiyonlar Ligi

Son Dakika Yaşam Güneş'in 1 ay arayla çekilen fotoğraflarında NASA'yı şaşkına çeviren detay - Son Dakika


Advertisement