Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Uzay haberleri, Uzay son dakika, son dakika Uzay

Son Dakika Uzay Haberleri

Son dakika Uzay haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son uzay haberleri anında burada.


 • 12:34 Manisa'da temizlenmeyen bacalar ev yangınlarına neden oluyor

  Manisa'da temizlenmeyen bacalar ev yangınlarına neden oluyor Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, kış mevsiminin kendisini iyice hissettirmesiyle birlikte temizlenmeyen bacalardan kaynaklı ev yangınları ile soba zehirlenmelerine karşı vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

 • 11:56 Beşiktaş'ta trafikte yol verme tartışması silahlı kavgaya dönüştü

  Beşiktaş'ta trafikte yol verme tartışması silahlı kavgaya dönüştü Beşiktaş'ta bir otomobil sürücüsü ile taksi şoförü arasında yol verme nedeniyle çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Güvenlik kamerasına yansıyan olayda, otomobil sürücüsü taksi şoförüne silah çekti. Vatandaşların araya girmesiyle tartışma sona erdi. Silah çeken sürücü gözaltına alındı ancak serbest bırakıldı.

 • 11:32 ABD, Kuzey Kore'nin uzay programları iddialarına yanıt verdi

  ABD, Kuzey Kore'nin uzay programları iddialarına yanıt verdi ABD yönetimi, Kuzey Kore'nin Washington yönetiminin uzay programlarına 'çifte standart' uyguladığı iddiasına, Güney Kore'nin Birleşmiş Milletler yaptırımlarının öznesi olmadığı şeklinde yanıt verdi.

 • 11:23 Çin, CERES-1 Y9 roketiyle iki yeni uyduyu uzaya gönderdi

  Çin, CERES-1 Y9 roketiyle iki yeni uyduyu uzaya gönderdi Çin, Jiuquan Uydu Fırlatma Merkezi'nden CERES-1 Y9 taşıyıcı roketini fırlatarak uzaya iki yeni uydu gönderdi. Fırlatma, CERES-1 roket serisinin 11. uçuş görevi oldu.

 • 11:07 Diyarbakır'da yırtıcı kuşlara gaga ve tırnak bakımı

  Diyarbakır'da yırtıcı kuşlara gaga ve tırnak bakımı Diyarbakır'da bulunan Dicle Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi, yaralı yırtıcı kuşlara gaga ve tırnak bakımı uyguluyor. Merkezde tedavi edilen kuşlar doğaya dönerken, uçma yetisini kaybedenler ise merkezde yaşamını sürdürüyor. Bakım merkezi, bölgedeki yırtıcı kuşların korunması ve beslenmesi için önemli bir rol üstleniyor.

 • 01:14 Starfield Oyuncu Sayısı

  Starfield Oyuncu Sayısı Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen Starfield oyunu, çıkışından itibaren 12 milyondan fazla oyuncuya ulaştı. Oyun, keşif dolu bir galaksi macerası sunarken, bazı oyuncular tarafından beğenilmedi.

 • Dün Dün 23:13 NASA'nın Mars Odyssey uzay aracı, Mars'ın nefes kesici görüntülerini yakaladı

  NASA'nın Mars Odyssey uzay aracı, Mars'ın nefes kesici görüntülerini yakaladı NASA'nın Mars Odyssey uzay aracı, kızıl gezegen Mars'ın bulutlarla dolu ufkunu yakalayarak alışılmadık fotoğraflarını gözler önüne serdi. Uzay aracı, Mars'ın yüzeyinin küresel haritasını oluşturmanın yanı sıra önemli keşifler de yapmıştır.

 • Dün Dün 20:31 Batman'a Engelli Yaşam Merkezi Tanıtıldı

  Batman'a Engelli Yaşam Merkezi Tanıtıldı Batman'ın Çamlıtepe Mahallesi'nde inşa edilecek Engelli Yaşam Merkezi'nin tanıtımı yapıldı. Merkez, 7 ayrı engelli grubuna hizmet verecek ve içerisinde birçok farklı alan bulunacak.

 • Dün Dün 19:25 Batman'da Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi Lansmanı Yapıldı

  Batman'da Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi Lansmanı Yapıldı Batman Valisi Ekrem Canalp, yapılması planlanan Engelsiz Yaşam Merkezi'nin lansmanında yaptığı konuşmada, şehirde 19 bin 522 ailenin engelli ve evde bakım aylığı aldığını ve sadece 11 aylık dönemde bu ailelere verilen maaşın 1 milyar 556 milyon lira olduğunu belirtti. Merkezin 7 ayrı engel branşında hizmet vereceğini ifade eden Canalp, projenin Batman'da yapılan en büyük ve kapsamlı proje olacağını vurguladı.

 • Dün Dün 13:39 MASİS Genel Başkanı: Maden Yasası ile izin ve denetim süreçleri tek elden yönetilmeli

  MASİS Genel Başkanı: Maden Yasası ile izin ve denetim süreçleri tek elden yönetilmeli MASİS Genel Başkanı Naci İlci, madencilik sektörünün önemine dikkat çekerek, yeni bir Maden Yasası ile madencilik izin ve denetim süreçlerinin tek elden yönetilmesi gerektiğini talep etti. İlci, madenciliğin ülkenin milli değerlerinin ekonomiye kazandırılması ve ekonomik bağımsızlığın elde edilmesinde önemli bir sektör olduğunu belirtti. Ayrıca, maden kaynaklarının dönüşümün anahtarı olduğunu vurgulayarak, çevreci uygulamalarla kabuk değiştiren Türk madenciliğinin ön yargılarla baltalanmaya çalışıldığını ifade etti.

 • Dün Dün 13:22 Türk Şirketleri Savunma Sanayisi Listesinde

  Türk Şirketleri Savunma Sanayisi Listesinde Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü (SIPRI) tarafından açıklanan ilk 100 savunma sanayisi şirketi listesine 4 Türk firması girdi. Türk şirketlerinin toplam gelirleri geçen yıla göre yüzde 22 artarak 5,5 milyar dolara ulaştı.

 • Dün Dün 13:15 Trakya Üniversitesi öğrencileriyle origamiden uçak yaptı

  Trakya Üniversitesi öğrencileriyle origamiden uçak yaptı Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Uçak Teknolojisi Programı öğrencileri, Yüksel Yeşil İlkokulu öğrencileriyle origamiden uçak yaparak havacılık bilinci aşıladı.

 • Dün Dün 12:10 GÖRÜŞ-Yeni nesil savaşlarda siber teknolojilerin etkisi

  GÖRÜŞ-Yeni nesil savaşlarda siber teknolojilerin etkisi ADEO Cyber Security şirketinde siber güvenlik uzmanı Ersin Çahmutoğlu, siber teknolojilerin Filistin'deki insanlık dramında ve Ukrayna savaşında nasıl kullanıldığını ve dünya ülkelerinin siber teknolojide geldiği yeri AA Analiz için kalem aldı.

 • Dün Dün 11:51 Çin, Mısır'ın uzaktan algılama uydusunu fırlattı

  Çin, Mısır'ın uzaktan algılama uydusunu fırlattı Çin, Jiuquan Uydu Fırlatma Merkezi'nden Mısır'ın yörüngeye bir uzaktan algılama uydusu fırlatmasına yardımcı oldu. MISRSAT-2 uydusu, Mısır tarafından arazi ve kaynak yönetimi, su koruma, tarım ve diğer alanlarda kullanılacak.

 • Dün Dün 11:33 Güney Kore, katı yakıtlı uzay roketinin üçüncü test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi

  Güney Kore, katı yakıtlı uzay roketinin üçüncü test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi Güney Kore, Jeju Adası'ndan fırlatılan katı yakıtlı uzay roketinin üçüncü test uçuşunun başarıyla gerçekleştiğini duyurdu. Roketin taşıdığı yer gözlem uydusu yörüngeye yerleşti ve ülkenin istihbarat, gözetleme ve keşif kabiliyetlerini geliştirecek. Güney Kore ordusu, katı yakıtlı uzay roketi sayesinde güvenlik talepleri doğrultusunda gözetleme ve keşif için tasarlanmış küçük uyduları fırlatabilecek.

 • Dün Dün 09:55 "Göz tembelliğinde derinlik hissi kaybolabilir"

  'Göz tembelliğinde derinlik hissi kaybolabilir' Göz tembelliğinde bir gözün diğerine göre daha zayıf gördüğünü söyleyen Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Semih Urvasızoğlu, "Göz tembelliğinde yaşantımızda hayati önemi olan 3 boyutlu görme -derinlik hissi- ve cisimleri daha rahat ayırt etmemizi sağlayan 'kontrast duyarlılık' bozulur.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:17 Haftanın tarihine bakış

  Haftanın tarihine bakış Cumhuriyet döneminin ilk kağıt paraları 5 Aralık 1927'de tedavüle çıkarıldı.

 • 03.12.2023 03 Ara 09:01 Üniversite rektörlerinden Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Tayeh'in öldürülmesine kınama

  Üniversite rektörlerinden Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Tayeh'in öldürülmesine kınama Türkiye'deki üniversite rektörleri, Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sufyan Tayeh'in öldürülmesini kınadı.

 • 02.12.2023 02 Ara 21:12 Ariane 6 2024 yılının ortalarında fırlatılacak

  Ariane 6 2024 yılının ortalarında fırlatılacak Avrupa Uzay Ajansı'nın Ariane 6 roketinin 2024 ortalarında ilk fırlatılmasının planlandığı duyuruldu. Roket, uzun süren çalışmaların ardından beklenen tarihe ulaşmış durumda.

 • 02.12.2023 02 Ara 16:53 İsrail saldırısında Gazze İslam Üniversitesi Rektörü hayatını kaybetti

  İsrail saldırısında Gazze İslam Üniversitesi Rektörü hayatını kaybetti İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki Cibaliya beldesine düzenlediği saldırıda Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sufyan Tayeh ve bazı aile fertleri hayatını kaybetti. Tayeh, başarılı bir fizik profesörü olarak tanınıyordu.

 • 02.12.2023 02 Ara 16:41 TBMM Başkanı Kurtulmuş, TÜGVA İhtisas Akademi Açılış Programı'nda konuştu Açıklaması

  TBMM Başkanı Kurtulmuş, TÜGVA İhtisas Akademi Açılış Programı'nda konuştu Açıklaması TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Maalesef bugün kuvözdeki çocukları göz göre göre, bile isteye, dünyanın gözü önünde öldürenler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi şöyle dursun, insan olmak vasfını bile yitirmiş birtakım insanlardır.

 • 02.12.2023 02 Ara 15:51 NUMAN KURTULMUŞ: İSRAİL'E DESTEK VERMEK, BATI'NIN KENDİ DEĞERLERİNİ ÇÖP TENEKESİNE ATMASIDIR

  NUMAN KURTULMUŞ: İSRAİL'E DESTEK VERMEK, BATI'NIN KENDİ DEĞERLERİNİ ÇÖP TENEKESİNE ATMASIDIR TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Bu kadar çok insanlıktan, hümanizmden ayrışmış olanlara destek vermek aslında batının kendi değerlerini çöp tenekesine atmasıdır.

 • 02.12.2023 02 Ara 15:27 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in Filistin'deki hastaneyi bombalamasını eleştirdi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in Filistin'deki hastaneyi bombalamasını eleştirdi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) İhtisas Akademisi Lansman Programı'nda yaptığı konuşmada, İsrail'in Filistin'deki bir hastaneyi bombalamasını eleştirdi. Kurtulmuş, otuz küsur bebeğin can verdiği bu olayın insanlık adına büyük bir zorluk olduğunu belirtti.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:37 Kuzey Kore: Uydu operasyonlarımıza herhangi bir dış müdahalenin savaş ilanı olacağını söyledi

  Kuzey Kore: Uydu operasyonlarımıza herhangi bir dış müdahalenin savaş ilanı olacağını söyledi Kuzey Kore, uydu operasyonlarına yapılacak herhangi bir müdahaleyi savaş ilanı olarak değerlendireceğini ve stratejik varlıklarına yönelik herhangi bir saldırının yakın olması durumunda savaş caydırıcılığını harekete geçireceğini açıkladı. ABD'nin uzaya yapacağı herhangi bir müdahaleye ABD casus uydularının varlığını ortadan kaldırarak karşılık vereceğini belirtti.

 • 02.12.2023 02 Ara 12:53 Erzurum Ticaret Platformu kuruldu

  Erzurum Ticaret Platformu kuruldu Erzurumlu iş insanlarını bir araya getiren Erzurum Ticaret Platformu kuruldu.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:21 Sultanbeyli'de Engelsiz Yaşam Merkezi açıldı

  Sultanbeyli'de Engelsiz Yaşam Merkezi açıldı Sultanbeyli Belediyesi tarafından yakın zamanda temeli atılan Dr. Ahmet-Ayşe Ayyıldız Engelsiz Yaşam Merkezi tamamlanarak hizmete açıldı.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:20 Homeworld 3 Sistem Gereksinimleri ve Çıkış Tarihi Açıklandı

  Homeworld 3 Sistem Gereksinimleri ve Çıkış Tarihi Açıklandı Oyun pazarına yeni yapımlar dahil olmaya devam ediyor. Homeworld serisinin merakla beklenen yeni oyunu Homeworld 3'ün çıkış tarihi ve sistem gereksinimleri açıklandı. Oyun, 40 GB kullanılabilir alana ihtiyaç duyuyor ve minimum olarak Intel i5-8600K / AMD Ryzen 5 3600X işlemciye ve Nvidia GTX 1060 / AMD R9 480 / Intel ARC A380 ekran kartına ihtiyaç duyuyor. Homeworld 3, 8 Mart 2024 tarihinde piyasaya sürülecek.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:18 Kuzey Kore, ABD'nin casus uydusuna saldırıyı savaş ilanı olarak kabul edeceğini açıkladı

  Kuzey Kore, ABD'nin casus uydusuna saldırıyı savaş ilanı olarak kabul edeceğini açıkladı Kuzey Kore Savunma Bakanlığı, yörüngeye gönderilen casus uyduya ABD'nin saldırması durumunda bunun 'savaş ilanı' sayılacağını bildirdi. Açıklamada, ABD'nin casus uydusunu ortadan kaldırması gereken bir askeri tehdit olarak gördüğü takdirde, Kuzey Kore'nin de ABD casus uydularını hedef alabileceği belirtildi.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:13 Manisa'da cennet hurması üreticileri kurutma yöntemiyle gelirlerini artırıyor

  Manisa'da cennet hurması üreticileri kurutma yöntemiyle gelirlerini artırıyor Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yetiştirilen cennet hurması, kurutularak pazarlanmaya başlandı. Üreticiler, bu yöntem sayesinde gelirlerini artırırken, cennet hurması iç pazarda ve ihracatta talep görüyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 09:58 Güney Kore'nin ilk yerli askeri casus uydusu başarılı bir şekilde yörüngeye yerleştirildi

  Güney Kore'nin ilk yerli askeri casus uydusu başarılı bir şekilde yörüngeye yerleştirildi Güney Kore Savunma Bakanlığı, ülkenin ilk yerli askeri casus uydusunun SpaceX'e ait Falcon-9 roketi ile ABD'nin California eyaletindeki Vandenberg Uzay Kuvvetleri Üssü'nden fırlatıldığını ve başarılı bir şekilde yörüngeye yerleştiğini duyurdu. Uydunun iletişim kurma kabiliyeti de sağlandı. Güney Kore, bağımsız istihbarat, gözetleme ve keşif yeteneklerini güvence altına almak için bu adımı atmıştır.

 • 02.12.2023 02 Ara 08:01 Çocukların cinayetle biten kavgasında kan donduran detaylar

  Çocukların cinayetle biten kavgasında kan donduran detaylar Kocaeli'nin İzmit ilçesinde 16 yaşındaki lise öğrencisi Kıvanç Uman'ın kız meselesi sebebiyle çıkan kavgada 3 kişi tarafından feci şekilde darp edilerek öldürülmesine ilişkin hazırlanan iddianame kabul edildi.

 • 02.12.2023 02 Ara 05:17 Japonya'da 2023 mali yılı için 13,2 trilyon yenlik ek bütçe kabul edildi

  Japonya'da 2023 mali yılı için 13,2 trilyon yenlik ek bütçe kabul edildi Japonya'da enflasyonla mücadele etmek amacıyla 2023 mali yılı için 13,2 trilyon yenlik ek bütçe kabul edildi. Ek bütçe, düşük gelirli hanelere finansman desteği sağlamayı ve kritik sektörlere sübvansiyonları sürdürmeyi hedefliyor. Finansman için 8,8 trilyon yenlik devlet tahvili ihraç edilecek.

 • 01.12.2023 01 Ara 23:11 NVIDIA ve KAFT'tan yaratıcılığı ve teknolojiyi buluşturan koleksiyon!

  NVIDIA ve KAFT'tan yaratıcılığı ve teknolojiyi buluşturan koleksiyon! NVIDIA, Türkiye'nin önde gelen tasarım markalarından KAFT ile iş birliğine gitti. İşte konuyla ilgili tüm detaylar...

 • 01.12.2023 01 Ara 22:47 Güney Kore, SpaceX roketiyle casus uydusunu fırlattı

  Güney Kore, SpaceX roketiyle casus uydusunu fırlattı Güney Kore, ABD merkezli uzay şirketi SpaceX tarafından üretilen 'Falcon 9' adlı roketin taşıdığı casus uydusunu fırlattı. Roket, Kaliforniya'daki Vandenberg Uzay Kuvvetleri Üssü'nden kalkışını tamamladıktan sonra casus uydusunu yörüngeye yerleştirdi. Güney Kore, 2025'e kadar dört tane daha radar uydusu göndermeyi planlıyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 22:47 Vali Karaömeroğlu, Danimarkalı astronotu Bitlis'e davet etti

  Vali Karaömeroğlu, Danimarkalı astronotu Bitlis'e davet etti Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, uzaydan çektiği Nemrut Krater Gölü fotoğrafı için Avrupa Uzay Ajansı astronotlarından Andreas Mogensen'ı kente davet etti. Nemrut Krater Gölü, dünyanın ikinci büyük krater gölü olarak bilinmektedir. Astronot Andreas Mogensen'ın uzaydan çektiği fotoğraf sosyal medyada büyük ilgi gördü ve Bitlis Valisi tarafından davet edildi.

 • 01.12.2023 01 Ara 21:11 Dünya'yı Devasa Güneş Fırtınası Vuracak

  Dünya'yı Devasa Güneş Fırtınası Vuracak Bilim insanları, bugün Dünya'yı devasa bir güneş fırtınası tehlikesiyle uyardı. Fırtına cuma günü orta enlemlere doğru uzanacak ve muhteşem kutup ışıkları görülebilir. Güneşin koronasından Dünya'ya doğru dört plazma patlaması yaşandı. Bu patlamalar radyo, internet ve GPS dalgalanmalarına neden olabilir.

 • 01.12.2023 01 Ara 18:44 Sultanbeyli'de Engelsiz Yaşam Merkezi Açıldı

  Sultanbeyli'de Engelsiz Yaşam Merkezi Açıldı Sultanbeyli'de Dr. Ahmet-Ayşe Ayyıldız Engelsiz Yaşam Merkezi, hayırsever işadamı Dr. Ahmet Ayyıldız'ın bağışlarıyla tamamlanarak hizmete sunuldu. Merkez, engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracak atölyeler, eğitimler, terapi odaları ve diğer imkanları sunuyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 14:11 Dünya'nın ilk kez 360 derecelik görüntüleri yayınlandı

  Dünya'nın ilk kez 360 derecelik görüntüleri yayınlandı Çinli bir teknoloji firması, 360 derecelik kamera ile ilk kez uzaydan dünyanın resimlerini çekti. Çekimde dünyanın ağızları açık bırakan görüntüleri ortaya çıktı.

 • 01.12.2023 01 Ara 14:07 Milli hava platformlarını Türk mühendisleri donatıyor

  Milli hava platformlarını Türk mühendisleri donatıyor Türk mühendislerinin tasarım ve üretim yetenekleriyle ortaya çıkarılan yüksek kalitedeki ürün ve alt sistemler milli helikopter ve uçak projelerinde birer birer yerini alıyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:14 Güney Kore, Kuzey Kore'ye yaptırımlar uygulayacak

  Güney Kore, Kuzey Kore'ye yaptırımlar uygulayacak Güney Kore, Kuzey Kore'nin askeri casus uydu fırlatmasının ardından 11 kişiye tek taraflı yaptırımlar uygulama kararı aldığını açıkladı. ABD ise Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarına ve kitle imha silahları programlarını destekleyen kişilere yaptırım uygulayacağını bildirdi. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ise askeri hazırlık emri verdi.

 • 01.12.2023 01 Ara 09:58 100 ilkokul öğrencisinin eseri 'Yıldız Sütü' kitabında toplandı

  100 ilkokul öğrencisinin eseri 'Yıldız Sütü' kitabında toplandı 100 ilkokul öğrencisinin eserleri Cumhuriyetin 100'üncü yılında bir kitapta buluştu.

 • 01.12.2023 01 Ara 09:39 Cemre Baysel ve İlhan Şen'in rol aldığı Aşk Filmi'nin galası yapıldı

  Cemre Baysel ve İlhan Şen'in rol aldığı Aşk Filmi'nin galası yapıldı Cemre Baysel ve İlhan Şen'in başrollerini paylaştığı Aşk Filmi'nin galası City's Nişantaşı'nda gerçekleştirildi. Film, genç bir kadının hayatını değiştiren olayları konu alıyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 01:26 Bitlisliler Astronot Mogensen'ı Tatvan'a davet etti

  Bitlisliler Astronot Mogensen'ı Tatvan'a davet etti Bitlisliler Astronot Mogensen'ı Tatvan'a davet etti Avrupa Uzay Ajansı astronotlarından Andreas Mogensen'ın uzaydan çektiği Nemrut Krater Gölü fotoğrafı ilçede sevinçle karşılandı.

 • 30.11.2023 30 Kas 22:41 TÜBİTAK UZAY, Axiom Mission 3 kapsamında ISS'de bilimsel araştırmalar yapacak

  TÜBİTAK UZAY, Axiom Mission 3 kapsamında ISS'de bilimsel araştırmalar yapacak TÜBİTAK UZAY Proje Yöneticisi Ömer Ataş, Axiom Mission 3 (Ax-3) kapsamında ISS'ye gidecek olan Türkiye'nin ve dünyanın yararına çok sayıda bilimsel araştırma yapılacağını açıkladı. Ataş, bu araştırmaların biyolojik, kimyasal ve fiziksel olaylar hakkında yeni bilgiler sunacağını ve insan vücudunun uzay koşullarına tepkisini anlamaya yardımcı olacağını belirtti.

 • 30.11.2023 30 Kas 18:17 Kırklareli'de Tarım, Hayvancılık, Gıda, Sanayi ve Otomotiv Fuarı Açıldı

  Kırklareli'de Tarım, Hayvancılık, Gıda, Sanayi ve Otomotiv Fuarı Açıldı Kırklareli'nde düzenlenen 3. Tarım, Hayvancılık, Gıda, Sanayi ve Otomotiv Fuarı'nın açılışı yapıldı. Vali Birol Ekici, fuarın önemine değinerek şehrin uzay üssü çalışmalarıyla gurur duyduklarını belirtti.

 • 30.11.2023 30 Kas 17:55 Kırklareli'de Tarım ve Hayvancılık Fuarı düzenlendi

  Kırklareli'de Tarım ve Hayvancılık Fuarı düzenlendi Kırklareli'de 200 firmanın katılımıyla düzenlenen 3. Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarı, Vali Birol Ekici'nin açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmalarda Trakya'nın stratejik ürünler ürettiği vurgulandı ve Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Trakya'ya verdiği önem belirtildi. Fuar, 3 Aralık Pazar günü sona erecek.

 • 30.11.2023 30 Kas 13:19 Dolandırıcıların "SMS" oyunu: "Tüm paranız sıfırlanabilir, bütün bilgileriniz kaybolabilir"

  Dolandırıcıların 'SMS' oyunu: 'Tüm paranız sıfırlanabilir, bütün bilgileriniz kaybolabilir' Son zamanlarda vatandaşların telefonlarına dolandırıcılardan gelen mesajlardaki linklere tıklamaları sonrası yaşanan mağduriyetler sıklıkla gündeme geliyor.

 • 30.11.2023 30 Kas 13:10 NASA'nın Titan'daki Dragonfly Misyonu 2028'e ertelendi

  NASA'nın Titan'daki Dragonfly Misyonu 2028'e ertelendi NASA, Dragonfly Misyonu'nun Titan'a fırlatılmasını 2028 yılına kadar erteledi. Proje, gelecek yılın sonuna kadar onaylanmayacak ve bütçe belirsizlikleri nedeniyle daha fazla gecikmeye uğrayacak.

 • 30.11.2023 30 Kas 13:06 Hikmet Yalım Halıcı: "Onların Mahkumlarına Verdiği Değer Kadar Bile Burada Öğrenciye Değer Verilmiyor"

  Hikmet Yalım Halıcı: 'Onların Mahkumlarına Verdiği Değer Kadar Bile Burada Öğrenciye Değer Verilmiyor' CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı, “Bu elimdeki fotoğraf AKP’nin Ankara’daki bir KYK yurdundan. 8 kişilik hapishane hücresi gibi. Özel alan yok, çalışma masası, tuvalet falan hiçbir şey yok. Bir de bu fotoğrafa bakın. Bu görüntüdeki oda İsveç’te sıradan bir hapishane. Tek kişilik oda, hijyenik bir alan ve çalışma masası bile var. Aradaki fark maalesef bu. Lafta ‘dünya lideriyiz’ ama ‘bizi kıskanıyor’ dediğiniz Avrupa’da mahkumlara verilen odaya bakın; bir de geleceğimiz olan üniversite öğrencilerine verilen hapishane gibi yurtlara bakın. Onların mahkumlarına verdiği değer kadar bile burada öğrenciye değer verilmiyor” dedi.

 • 30.11.2023 30 Kas 12:56 Bitlisliler Danimarkalı Astronot Mogensen'ı Tatvan'a davet etti

  Bitlisliler Danimarkalı Astronot Mogensen'ı Tatvan'a davet etti Avrupa Uzay Ajansı (ESA) astronotlarından Andreas Mogensen'ın uzaydan çektiği Nemrut Krater Gölü fotoğrafı, Bitlis'in Tatvan ilçesinde sevinçle karşılandı.

Advertisement