Son Dakika Haberleri: Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (3)

Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (3)

5 yıl önce

Foto.ERZURUM Atatürk Üniversitesi Organ Nakli Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin daveti üzerine Erzurum'a giden, Doç.Dr.Ayhan Mesci ve Doç.Dr.Ayhan Dinçkan, 3 canlı vericili organ nakli operasyonlarındaki verici ameliyatlarını laparoskopik...

Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (3), System.String[]
Foto: ARO Başkanı Hasan Uysal portre ve broşürle

===

Erzurum'da laparoskopik yöntemi öğrettiler

ERZURUM Atatürk Üniversitesi Organ Nakli Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin daveti üzerine Erzurum'a giden, Doç. Dr. Ayhan Mesci ve Doç. Dr. Ayhan Dinçkan, 3 canlı vericili organ nakli operasyonlarındaki verici ameliyatlarını laparoskopik (kapalı) yöntemle gerçekleştirdi. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Ayhan Mesci ve Organ Nakli Merkezi Müdürü Cerrah Doç. Dr. Ayhan Dinçkan'ın, hasta hizmeti yanı sıra eğitim faaliyetleri de aralıksız devam ediyor.

Erzurum'da 7 yılda 183 hastayı yeniden hayata bağlayan, Atatürk Üniversitesi Organ Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bülent Aydınlı ve ekibi, merkezlerinde ilk kez gerçekleştirilen laparoskopik yöntemle donör ameliyatını öğrendi. Bülent Aydınlı, daha önce Antalya'da eğitim alan ekip, merkezlerinde gerçekleştirilen üç ameliyatın kendileri için başarılı deneyim olduğunu, Doğu Anadolu'nun doğusundaki 15 ile hizmet veren merkezleri için yeni uygulamanın hasta memnuniyeti ve konforu açısından önemli olacağını vurguladı.

Doç. Dr. Ayhan Mesci ve Ayhan Dinçkan ise Erzurum'dan gelen ekibe daha önce Antalya'da laparoskopik yöntemi öğrettiklerini anımsatarak, "Kendi hastalarına nakledecekleri böbreği donörden laparoskopik yöntemi kullanacaklarını söylediler ve bizi Erzurum'a davet ettiler. İlk ameliyatlarında onlara eşlik ettik ve başarılı üç ameliyat yaptılar. Hastalar sağlıklı ve mutlu oldular. Bölgedeki hastalara sağlıklı günler diliyoruz, diye konuştular.

Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA)

Foto: Ameliyattan ve ameliyatı yapan ekip

===

Valilik'te 'Emniyet' toplantısı

ANTALYA İl Emniyet Değerlendirme Toplantısı Vali Ahmet Altıparmak Başkanlığında yapıldı. Valilikte gerçekleştirilen toplantıya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Baş,Vali Yardımcısı Fuat Ergün, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Aykut Tanrıverdi, İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Milli İstihbarat Teşkilatı Bölge Daire Başkanı Mustafa Çırak ve diğer yetkililer katıldı.

ANTALYA, (DHA)

Foto: Toplantıya katılanlar

===

Altıparmak, Otyam'ı ziyaret etti

ANTALYA Valisi Ahmet Altıparmak bir süredir özel bir hastanede tedavi gören gazeteci-yazar ve ressam Fikret Otyam'ı ziyarette ederek, geçmiş olsun dileklerini bildirdi. Kendisine eşlik eden İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin ve doktorundan 87 yaşındaki Otyam'ın sağlığına ilişkin bilgi alan Vali Altıparmak, Fikret Otyam ve refakatçisi dokuma sanatçısı eşi Filiz Otyam ile bir süre sohbet etti.

ANTALYA, (DHA)

Foto: Ziyaretten

===

Vali ve kaymakam eşleri Sevgi Evleri'nde

ANTALYA Valisi Ahmet Altıparmak'ın eşi Özden Altıparmak ile vali yardımcıları ve kaymakam eşlerinden oluşan 'Gönül Elçileri Heyeti' Sevgi Evlerini ziyaret etti. Sevgi Evleri'nde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Afife Taş tarafından karşılanan heyet, sevgi çocuklarıyla bir araya gelerek birlikte yemek yedi.

Yemeğin ardından gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında, ülke genelinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan 'Gönül Elçileri Projesi' kapsamında Antalya'da gönül elçilerinin artırılmasına yönelik çalışmaların tüm ilçelerde yaygınlaştırılmasına karar verildi.

ANTALYA, (DHA)

Foto: Ziyaretlerden

===

Vali'den yeni DSİ Müdürü'ne 'Hoşgeldin' ziyareti

ANTALYA Valisi Ahmet Altıparmak'tan DSİ Antalya 13'üncü Bölge Müdürlüğü'ne atanan Turkay Özgür'ü makamında ziyaret etti. Vali Altıparmak, DSİ 13. Bölge Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen Taşkın Koordinasyon Kurulu ve ruhsat alanlarıyla ilgili toplantıların ardından, Vali Yardımcısı Hakkı Loğoğlu ve protokol ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette, DSİ Bölge Müdürü Turkay Özgür'e 'hayırlı olsun' diyerek, başarı dileklerini bildirdi.

ANTALYA, (DHA)

Foto: Ziyaretten

===

Hekimlere 'Adli Tıp' eğitimi

ANTALYA Kamu Hastaneleri Birliği, Antalya Cumhuriyet Savcılığı ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle, Antalya'da görev yapan hekimlere, 'Hukuki Sorumluluk ve Adli Tıp Uygulamaları' eğitimi verildi. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki eğitimde, Cumhuriyet Savcısı Erkan Bulat, Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Zerrin Erkol, Adli Tıp Uzmanı Uz. Dr. Serdar Timur, Adli Tıp Uzmanı Dr. Fatmagül Aslan, Antalya'daki hastaneler, ağız ve diş sağlığı merkezleri ve özel hastanelerde görev yapan 650 hekime, adli süreçte rapor düzenleme, yasal sorumluluklar, rapor yazarken dikkat edilmesi gereken hususları anlattı.

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Cenker Ateş, eğitim çalışmasının üç gün sürdüğünü söyledi. Cenker Ateş, adli uygulamadan trafik kazasına, darba maruz kalan olgular, yüksekten düşme, her türlü yanık ve zehirlenme, her türlü intihar girişimi ve benzeri olgunun adli olgu olarak nitelendirildiğini belirtti. Cenker Ateş, hekimlerin normal bir hastayla karşılaştığında hastayı önce muayene edip, gerekli tetkikleri istediğini, ardından tanısını koyup tedavi uyguladığını anlatarak, "Ancak adli olgu ile karşılaşan hekimin bu işlemlerden başka sorumlulukları da bulunmaktadır" dedi.

Hekimin adli bir olguyla karşılaştığında yapacağı ilk işin, adli makamlara konuyu aktarmak olduğuna değinen Ateş, ardından hekimin olgu hakkında adli raporu düzenlemesi gerektiğini vurguladı. Cumhuriyet savcısının, hekimin düzenlediği adli raporun içeriğine göre adli olguya sebep olan kişi ya da kişiler hakkında iddianame düzenleyerek davayı açtığını anımsatan Ateş, mahkeme aşamasında da hakimlerin söz konusu adli raporu esas alarak yargılamayı gerçekleştirdiğini anlattı. Ateş, "Bu nedenle hekim tarafından usule uygun, doğru düzenlenecek adli rapor, gerek mağdur olan hastanın haklarının korunmasında gerekse sanığın yanlış yere ceza almasının önlenmesinde büyük öneme sahiptir" dedi.

Ateş, eğitimle, hekimlerin yasal yükümlülüklerini yerine getirirken sorumluluklarının farkında olmalarını ve doğru evrak düzenlemeleri sağlanmasını ve görevle ilgili istenmeyen hukuki ve vicdani sorunlara maruz kalmalarının önlenmesi amaçlandığını vurguladı. Eğitim programıyla adli rapor düzenlenmesine esas teşkil eden yasaların hekimlere tekrar anlatılmasının, uygulamada görülen aksaklıkların paylaşılması ve giderilmesi için ne gibi önlemler alınabileceği hususunun karşılıklı olarak tartışılması sağlandığına değinen Ateş, hekimlerin yasal sorumluluklarının Cumhuriyet Savcısı Erkan Bulat ile birlikte tekrar gözden geçirildiğini belirtti.

Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA)

Foto: Konuşmacılar ve salondan katılımcıların fotoları

===

Mermer ocakları tartışıldı

MADEN, taş ve mermer ocakları konusu Vali Ahmet Altıparmak başkanlında gerçekleştirilen toplantıda ele alındı. Vali Altıparmak başkanlığında Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürlüğü'nde gerçekleşen madenlerin, taş ve mermer ocaklarının ruhsat alanlarıyla ilgili toplantıya Vali Yardımcısı Turan Eren, kaymakamlar ve ilgili kurumların yetkilileri katıldı.

Vali Altıparmak ruhsat alanlarına izin verilmesi, faaliyet bitiminde bu alanların eski haline geri getirilmesi konularında görüş alışverişinde bulunulan toplantıda başta DSİ, Orman Bölge ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olmak üzere ilgili kurumların sıkı bir işbirliği ile koordinasyon içerisinde çalışmaları talimatını verdi.

ANTALYA, (DHA)

Foto: Toplantıdan

===

İngiliz konsolos vatandaşlarını dinledi

ANTALYA'nın İngiltere Konsolosu Jane Baz, Kaş Kaymakamı Selami Kapankaya'yı ziyaret etti. Ziyarette, Kaş ve çevresinde yaşayan yerleşik İngilizlerin sorunları görüşüldü. Kaş merkez ve Kalkan Beldesi'nde 500'e yakın yerleşik İngiliz ailesinin bulunduğunu anlatan Kaymakam Selami Kapankaya, bu ailelerin okullara yardım, sokak hayvanlarının korunması ve doğa koruma konusunda bölgede yapılan çalışmalara aktif olarak katıldığını söyledi.

İlçede yaşayan yerleşik yabancılara 'Bizim Kaşlılar' diye hitap ettiklerini anlatan Kaymakam Kapankaya, "Onlar, Kaş'ın bir parçası. Birçok alanda bizimle birlikte güzel çalışmalar yapıyor. Komşularıyla çok iyi ilişkileri var. Büyük çoğunluğu Türkçe öğrendi. Biz idare olarak onların sorunlarını çözme konusunda her türlü yardımı yapıyoruz. Çok kısa bir sürede oturum izinlerini Kaş'tan alabilecekler. Bunun bir ay içinde başlamasını bekliyoruz" dedi.

Antalya Konsolosu Jane Baz ise Kaş ve çevresinin İngilizler için çok önemli bir yaşam alanı ve tatil yöresi olduğunu kaydetti. Kaş'a çok önem verdiklerini anlatan Baz, "Vatandaşlarımız Kaş'ı çok seviyor. Vatandaşlarımızın yöreye yerleşmesinde Kaş'ın gizemli güzelliği yatıyor. İlk yıllardaki konut alımında, oturum alımındaki, ilk yerleşimdeki sorunlar artık ağır ağır ortadan kalkıyor. Bizim hemşerilerimiz, sizin de hemşerileriniz oldular. Sorunların çözümünde de ortak çabalar gerekiyor" diye konuştu.

Kaş, artık İngilizlerin her geçen gün tatil için, yerleşmek için seçtiği bir bölge olduğuna dikkati çeken Baz, "Kaş'a alan ilgi daha da artacak" dedi. Görüşmede, Konsolos Jane Baz, Kaymakam Kapankaya'ya yöredeki İngilizler için yaptıkları çalışmalar için teşekkür etti. Kaymakam Kapankaya ziyaretin ardından Jane Baz'a Kaş'ı anlatan bir kitap hediye etti. Ziyaretin ardından Konsolos Baz, ilçede yerleşik yaşayan İngiliz vatandaşlarıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA)

Foto: Ziyaretten

===

'Tarihi yaşatalım'

SÜLEYMAN Demirel Üniversitesi Tarih Topluluğu tarafından Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Ulusal Gençlik Girişimi kapsamında geliştirilen 'Tarihi Yaşatalım' isimli proje düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. SDÜ Orman Fakültesi'ndeki etkinliğe Vali Memduh Oğuz, Başbakanlık Başmüşaviri Harun Çelik, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İskender Akkurt, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Tarih Topluluğu Başkanı Burak Kazım Mırık, topluluğun yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Rektör Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ise "Biz SDÜ olarak geleceği görebilmek için geçmişteki müktesebatımızın farkında olmayı önemli önceliklerimiz arasında görüyoruz. Her birey, her topluluk kendi ayakları üzerinde durmalı ve arkasındakilere güven vermeli" dedi.

Anadolu medeniyetinin yaşayan ve kendini yenileyen bir medeniyet olduğunu vurgulayan Prof. Dr. İbicioğlu, "Bizimle kıyaslama yapılamayacak yegane alan, kurmuş olduğumuz medeniyetlerdir. Tarihimizle övünelim ve gelecekte bizimle övünülecek işlere imza atalım. Tarihi ibret alarak gelecekteki karar destek sistemimize hizmet edecek şekilde yorumlamalıyız. Bir elimizde geçmişimiz, bir elimizde küresel dünya olmalı" diye konuştu.

Vali Memduh Oğuz da gençlerin önderliğinde tarihe sahip çıkılan bir toplantıda olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Konuşmaların ardından 'Tarihi Yaşatalım' projesinin temsilcisi Emre Yıldız, sunum yaptı. Etkinlikte 'Ertokuş Bey ve Medreseleri'ni anlatan kısa film gösterimi yapıldı. Etkinlikte ayrıca Araştırmacı-Yazar Ramazan Topraklı tarafından 'Anadolu'nun Kilidi Kemer Boğazı' isimli konferansa verildi.

Mehmet ERÇAKIR/ISPARTA, (DHA)

Foto: Konferanstan

===

Otomotivciler fuar alanı istiyor

FETHİYE Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) otomotiv sektöründeki sorunların tespiti ve çözüm önerinin tespiti için toplantı düzenlendi. FTSO Başkanı Akif Arıcan'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya otomotiv sektörünün temsilcileri katıldı. Sektördeki sıkıntılarını dile getiren sektör temsilcileri, en büyük sorunun kalifiye eleman eksikliği olduğunu kaydetti. Özellikle yetişmiş teknik servis elemanı bulmakta sorun yaşadıklarını dile getiren işletmeciler, personel eğitimi konusunda kurs açılması için FTSO'ndan destek istedi.

FUAR

Fethiye'de fuar alanı oluşturulması için çalışma başlatılması gerektiğine vurgu yapan otomotivciler, Salı Pazarı Meydanı'nda yapılan otomobil fuarının sağlıksız koşullarda gerçekleştiğini dile getirdi. Fuar alanının belirli standartlara kavuşturulması gerektiğine değinen katılımcılar, bu alanın otomotiv sektörü dışında diğer sektörlerin de kullanması için kapalı şekilde inşa edilmesi gerektiğine dikkati çekti.

FTSO'nun çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Arıcan ise Babadağ'a yapılacak teleferik projesi ve Fethiye İşletme Fakültesi'nin eğitim öğretime başlaması için yapılan çalışmaları anlattı. Sorunların çözümü için birlik olarak baskı unsuru oluşturmanın zorunlu olduğuna dikkat çeken Başkan Arıcan, otomotiv sektöründeki sorunlara karşı ortak hareket etmenin önemine vurgu yaptı.

Sektörlerin en büyük sorununun Yetişmiş eleman olduğuna dikkati çeken Başkan Arıcan, üye işletmelerin nitelikli eleman sorununu çözmek için çaba sarf ettiklerini belirtti. FTSO bünyesinde yapılan çalışmalardan örnekler veren Arıcan, "Siz isteyin kurs açalım. İşletmelerimizin sorununu çözmek için birim oluşturduk ve çalışmalarımızı yürütüyoruz" dedi.

FETHİYE, (DHA)

Foto: Toplantıdan

===

Aydınlıoğlu, Yalan Dünya'da

KEMER Belediye Tiyatrosu'nun kurucu ve oyuncuları arasında yer alan oyuncu Yaşar Aydınlıoğlu, Kanal D'de yayınlanan 'Yalan Dünya' adlı dizide rol aldı. Fenomen haline gelen ve 10 yıldır ekranda yer alan Kurtlar Vadisi'nde başsavcı karakterini canlandıran Yaşar Aydınlıoğlu, son olarak Kanal D'nin reyting rekortmeni dizisi Yalan Dünya'nın 41'inci bölümünde oynadı. Aydınlıoğlu, bu kez bir mafya üyesine can verdi.

Tekirova Beldesi'nde yaşayan Aydınlıoğlu, Arka Sokaklar, Tanık, Ezel, Adanalı, Aşk Bir Hayal ve Akasya Durağı gibi daha birçok dizide rol aldı. Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik mezunu olan Aydınlıoğlu, Antalya Belediye Tiyatro Atölyesi'nde oyunculuk eğitiminden sonra oyuncu olarak görev aldı. Aydınlıoğlu, Ankara'da 'Sarıpınar 1914' adlı oyunla başladığı tiyatro oyunculuğuna, Montserrat Özgürlüğün Bedeli, Zilli Zarife ve Buzlar Çözülmeden gibi oyunlarla devam etti. Aydınlıoğlu, bir kısa filmde de rol aldı.

Saffet YENİGÜN/KEMER (DHA)

Foto: Yaşar Aydınlıoğlu

===

Lezzet yarışması başlıyor

MANAVGAT Aşçılar Derneği (MAD), bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek 'Geleneksel Ekmek ve Pasta Yarışması'nın 6 Mart'ta yapılacağını duyurdu. Birlik Ekmek ve Unlu Mamuller A.Ş. ile İreks Gıda San.A.Ş'nin ana sponsorluğunda yapılacak yarışmaya katılacakların MAD ya da Birlik Ekmek'e başvurmaları istendi. 2 dalda düzenlenecek yarışmaların her kategorisinde en fazla 15 kişi yarışabilecek. Yarışmacılara müracaat tarihi sırasına göre katılımda öncelik tanınacak.

Kamil ATALAY/MANAVGAT, (DHA)

Foto: Yarışma fotolarından

===

Öğrencilerin gezi keyfi

MANAVGAT Başarı Koleji Gezi Kulübü tarafından düzenlenen Antalya gezisi, 6'ncı sınıf öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Okul bahçesinde toplanan öğrenciler, otobüslerle geldiği Antalya'da ilk olarak dünyanın en büyük sualtı tüneline sahip olan Antalya Akvaryumu'nu gezdi. Öğrenciler akvaryumdaki yaklaşık 5 bin balık türünü ve sualtı canlılarını görme şansı buldu.

Öğrencilerin bir sonraki durağı ise Terracıty Alışveriş Merkezi oldu. Burada öğle yemeği yiyen öğrenciler, 2 saat boyunca gezme ve alışveriş yapma fırsatı buldu. Gezinin son durağı ise Düden Şelalesi'nin Akdeniz ile buluşma noktası olan Karpuzkaldıran oldu. Öğrenciler, Karpuzkaldıran'da Düden Şelalesi'nin Akdeniz'le buluşmasını izledi, fotoğraf çekti. Gezinin ardından öğrenciler Manavgat'a döndü.

Kamil ATALAY/MANAVGAT, (DHA)

Foto: Öğrencilerden

===

Side'ye sağlık merkezi

MANAVGAT'ın Side Beldesi'nde vatandaşların sağlık hizmetlerinden kolaylıkla yararlanması için toplum sağlığı merkezi açılacak. Kemer Mahallesi'nde yapılacak Toplum Sağlığı Merkezi'nin hizmet binasının yapımına başlandı. Hizmet binası bölgede hizmet veren turizm firması Sezer Grup tarafından yapılıyor. Vatandaşların her türlü koruyucu hekimlik, aile hekimliği hizmetleri, muayene ve tedavisi, sağlık sicil kayıtları gibi ihtiyaçlarının tümünü buradan karşılanacak.

Acil bekleme, çocuk emzirme, izleme, teşhis odalarının bulunacağı bina, engellilerin rahat ulaşması için özel olarak dizayn edilecek. Side Belediye Başkanı Abdülkadir Uçar, "Sağlık gibi önemli ve öncelikli bir alanda böyle bir hizmet getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Side halkı artık kendi beldesinde sağlık sorunlarına deva arayacak ve ilaç yazdırmak için Manavgat'a gitmeyecek" dedi. Belediyenin tahsis ettiği arsanın üzerine yapılacak Toplum Sağlığı Merkezi'nin temeli önümüzdeki günlerde atılacak ve bu yıl içerisinde tamamlanarak hizmete açılacak.

Kamil ATALAY/MANAVGAT, (DHA)

Foto: Çalışmalardan

===

İşçi Partisi'nde yeni dönem

İŞÇİ Partisi Manavgat İlçe Teşkilatı genel kurulu yapıldı. Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi'nde yapılan seçimli kurultayda, yeni yönetim belirlendi. Kurultayın ardından yapılan seçimde İlçe Başkanlığı'na Ali Yükser seçildi. Yönetim kurulu üyeliklerine ise Ali Güner, Nalan Lud, Ali Şevket Köktürk ile İnci Güner seçildi. İlçe Başkanı Ali Yükser seçim sonrasında yaptığı konuşmada, "İşçi Partisi'ni Manavgat halkına tanıtacağız. Milli hükümet programını aşama aşama hayata geçirmek için çalışacağız. Ayrıca turizmin çevre ve tarım üzerindeki olumsuz etkilerini de gündeme getireceğiz" dedi.

Kamil ATALAY/MANAVGAT, (DHA)

Foto: Yönetim kurulundan

===

Şehir trenine talipli çıkmadı

ALANYA Belediyesi'nin, kent merkezinde hizmet verecek tek vagonlu ve tekerlekli 2 adet trenin ihalesine talipli çıkmadı. 34 bin TL'den ihaleye çıkarılan şehir treni ihalesi, katılan olmayınca komisyon tarafından iptal edildi. Alanya'da ilk kez hizmet verecek şehir içi trenin ihalesi için başvuru olmadığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Dere, "İhaleye alıcı çıkmadı. İlerleyen dönemde yeniden yapılıp yapılmayacağı Başkan Hasan Sipahioğlu tarafından değerlendirilecek" dedi.

Geçen yıl haziran ayında yapılan vagonlu ve tekerlekli tren ihalesini 60 bin TL'ye işadamı İsmail Boz kazanmış ancak daha sonra vazgeçmesi üzerine ihale iptal edilmişti. Alanya Kalesi Yarımadası ve Damlataş Plajı'nın kesiştiği noktadaki Damlataş Restoran da belediye tarafından ihaleye çıkarıldı. Yeni adıyla Damlataş Aile Çay Bahçesi olarak işletilecek tesisin ihalesini yıllık 210 bin TL ile Nesrin Koçaroğlu kazandı. Tesiste bira hariç alkollü içki satışı yapılamayacak.

Teoman ERİŞ/ALANYA, (DHA)

Foto: Kemal Dere - AntalyaSuriye Ordusu, Bir Kaç Saat İçinde Afrin'e Girmeye Hazırlanıyor Süpermarkette Cinsel İlişki Skandalının Kahramanı Konuştu: Bu Delilikti, Ülkeyi Terk Etmek İstiyorum

Arabada İlişkiye Giren Çift Egzoz Gazından Zehirlenerek Hayatını Kaybetti