Avustralya'da Anglikan Kilisesine Saldırı - Son Dakika

Avustralya'da Anglikan Kilisesine Saldırı

15.08.2016 10:38
Avustralya'da Anglikan Kilisesine Saldırı, System.String[]

Avustralya'da İslam karşıtı bir grup, Müslüman liderlere ve çok kültürlülüğe destek verdiği gerekçesiyle Gosford Anglikan Kilisesi'nin önünde protesto gösterisi düzenledi.

Avustralya'da İslam karşıtı bir grup, Müslüman liderlere ve çok kültürlülüğe destek verdiği gerekçesiyle Gosford Anglikan Kilisesi'nin önünde protesto gösterisi düzenledi.

Avustralya yayın kuruluşu ABC'nin haberine göre, New South Wales eyaletinde Central Coast'ta bulunan Gosford Anglikan Kilisesi'nde düzenlenen ayini bölen 10 kişilik bir grup, hoparlörden Müslümanlara ait dualar dinletti.

İslam karşıtı sloganlar atan ve Müslümanlara özgü kıyafetler giyen aşırı sağcı protestocuların görüntüleri, Özgürlük Partisi tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Parti, eylemin, Gosford Anglikan Kilisesi'nin, Müslüman liderlere ve çok kültürlülüğe verdiği desteği protesto amacı taşıdığını bildirdi.

Özgürlük Partisi örgütünün, Avustralyalı Senatosu'nda dört sandalye sahibi, göçmen karşıtı Tek Millet Partisi ile bağlantısı olduğu ifade ediliyor.

Polisin, Gosford Anglikan Kilisesi'nin "ırkçı gösteri" olarak nitelendirdiği eylemi soruşturduğu belirtildi.

Gosford Anglikan Kilisesi'nin Pederi Rod Bower, olayın, kilise cemaatini terörize ettiğine değinerek, "Gösteri, sırf Müslüman toplumu desteklediğimiz, köprüler kurmaya çalıştığımız için düzenlendi" ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Avustralya'da Anglikan Kilisesine Saldırı - Son Dakika


Son Dakika

220 gün sonra sahalara dönen Muslera'ya Arda Turan'dan büyük jest Younes Belhanda, Galatasaray'da bu sezon kariyer rekorunu kırdı Son Dakika: Destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'ta başlayacak Joe Biden, resmen ABD'nin 46. Başkanı oldu 10 yıl önce kıyafet almamaya yemin eden öğretmen 100 bin TL biriktirdi Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı Biden'dan 17 kritik karar! Aralarında Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağının kaldırılması da var 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş