Balıkesir'in yüksek kesimlerinde kar, ilçesinde sağanak yağış etkili oluyor - Son Dakika

Balıkesir'in yüksek kesimlerinde kar, ilçesinde sağanak yağış etkili oluyor

Son Güncelleme: 28.01.2023 10:10

Balıkesir'in yüksek kesimlerinde kar, ilçesinde sağanak yağış etkili oluyor Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde sabah saatlerinde başlayarak akşama kadar devam eden yağmur, gece yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı.

Balıkesir'in yüksek kesimlerinde kar, ilçesinde sağanak yağış etkili oluyor

BALIKESİR - Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde sabah saatlerinde başlayarak akşama kadar devam eden yağmur, gece yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı.

Yoğun yağış sonrası ilçe merkezindeki dereler doldu. Sındırgı Belediyesi ekipleri mağduriyet yaşanmaması adına rögar temizliği çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yoğun yağışla birlikte kimi evlerin bahçelerini su bastı. Su basan alanlarda belediye ekiplerince temizlik çalışmaları gerçekleşti.

Bölgenin en yüksek dağı Ulus ilk kar yağışını alırken sonrasında yüksek rakımlı kırsal mahallelerde beyaza büründü. Vatandaşların tedbirli olmaları, zincirsiz yola çıkmamaları konusunda uyarı yapıldı. Ulus dağında kar yeniden 50 cm geçerken Yüreğil, Kınık, Yaylabayır gibi kırsal mahallelerde de kar kalınlığı 10 santimi geçti. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Sındırgı Belediyesi ekipleri riskli bölgelerde yol açma çalışmalarına başladı.

Yağmurun bereket olduğunu belirten ve Cüneyt çayının su ile buluşmasını tarihi Cüneyt köprüsünde seyreden Taha Yörük " Yağmurdan sonra Cüneyt vadisine gezmeye geldim. Şükürler olsun aylardan sonra ilçemize yağan ilk yağmur. Geçen hafta buraya geldiğimde derede su yoktu. Şimdi dere coşmuş. İnsana su sesi bile yetiyor" dedi

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Balıkesir'in yüksek kesimlerinde kar, ilçesinde sağanak yağış etkili oluyor - Son Dakika


Advertisement